• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    Klub na výměnu zkušeností či (konstruktivních) názorů o tomhle čím dál rychleji se rozvíjejícícm odvětví cykloprůmyslu.

    VZHLEDEM K SITUACI VEDLE V KLUBU SLUŠNÉ HEJTY POVOLENY, CO BUDE ZA ČAROU SMÁZNU
    rozbalit záhlaví
    ADAM
    ADAM --- ---
    PSYSBEE: co to je za znacku haibike? to je nejaka cina?
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    PSYSBEE:
    PS - je to psaný trochu zrychleně a možná trochu neuspořádaně, ale chtěl jsem vyblejt svoje pocity dokud jsou čerstvý, tak předem dík za pochopení
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Tak trochu to tady otevřu aktuálním tématem zima a elektrokola aneb malý e-bikereport ze zimních Novohradských hor, odkud sem se cca. před hodinou vrátil ::

    Kolo : HAIBIKE FAT SIX 6.0 2017
    Motor : YAMAHA PW
    Baterie : 400Wh
    Ujetá vzdálenost : 41 km
    Nastoupané metry : 960m

    Jízda:
    - Sněhu tak akorát, dal sem to z Hojný vody kolem Vysoký, Hojnovodskýho pralesa a dál podél hranice, Žofínskýho pralesa do Pohoří a pak kolem lesovny na Žofíně a Černýho údolí zase zpátky.
    - 4" obutí dobrý, drzelo to pekně (5" bych uvítal do hlubšího sněhu, kterýho ale zas tolik nebylo), jen asi dvakrát sem (celkem elegantně) vystoupil – to když se přední kolo seklo o hranu zmrzly koleje po traktoru.. :)
    - Cca. do poloviny cesty jsem používal převážně režim STANDART, pak jsem začal víc využívat i režim ECO, finále pak i ECO+ a stejně jsem poslední dva kilometry už musel dojet za svý..

    Poznatky :
    - oproti klasickýmu ebajku s Yamahou PW a 400Wh baterkou, kterej dá při takovým převýšení v létě celkem v klidu 60-70km, tak tady dojezd hodně ovlivinila mínusová teplota a odpor sněhu a do určitý míry i podhuštěný 4" pneu..
    - na druhou stranu v týhle kose to stejně bylo tak akorát, trochu sem podcenil zateplení nohou a obuv, takže nic co by vyloženě vadilo.
    - a jinak zimní pohádka v království bílého ticha a jedné stopy, kromě jednoho lesáka sem nepotkal vůbec nikoho, parádní relax, nohy si taky užily, tričko a mikinu jsem propotil (a tím stmelil sál.. :) jako na klasice..

    Resume:
    Za mě ideální bajk, když je zima a sníh, jen bych rovnou vyměnil pláště za 5" a vzal verzi s 500Wh baterkou, kdyby byla k dispozici.



    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Ahoj všem.
    Pravidla klubu:
    - Přečíst záhlaví, hejty nechat za dveřma.
    - Otevřeno pro všechny, kdo maj zájem se o ekolech něco dozvědět trochu na úrovni.
    - můžeme tady řešit cokoli ohledně elektrokol, nejen techniku - tj. společenské či enviromentální dopady apod.
    Za jakkékoli porušení těhle pravidel (vč. offtopic keců - zejmena nenavistného a urážlivého charakteru) okamžitej ban.

    So, let's go! :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam