• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    Klub na výměnu zkušeností či (konstruktivních) názorů o tomhle čím dál rychleji se rozvíjejícícm odvětví cykloprůmyslu.

    VZHLEDEM K SITUACI VEDLE V KLUBU SLUŠNÉ HEJTY POVOLENY, CO BUDE ZA ČAROU SMÁZNU
    rozbalit záhlaví
    FREERIDER
    FREERIDER --- ---
    PSYSBEE: Analogovej bike bude za chvilku neco jako F40 mezi autama lol .Cim vic picovinek tím víc problémů za me Bosh never...
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    Meanwhile, in Germany...
    Propojená elektrocyklistika: Chytrý Systém s aplikací eBike Flow - Bosch eBike Systems
    https://www.bosch-ebike.com/cz/produkty/chytry-system
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MAESTRO_007: tvl, esence pekla.. ⸸⛧
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MCKIDNEY: to se hodí, to je pravda 😆
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Sedet jedna vec, hlavne nezapomnout vlezt do lcd a nastavit rucne cut off voltage :)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MCKIDNEY: já tak zhruba nějak vím jak elektromotory fungujou…
    Sice nemám elektrokola, ale alekteokolobězky mám uz čtvrtým rokem a teď mám 60v 6400w miláčka ;)

    Ale jako snad bude sedět ta jednotka k těm co sem našel na recenzích na jutub, tam přímo maj možnost volby napětí 48, 52, 60v tak uvidíme… v nejhorším pořidim jednotku a motory od Hugobike a bude 😆
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GANBOY: Na Nm silu na prevody :) Zmena napeti ti umozni na stejnem proudu dosahnout lepsiho vykonu. To u plastovych prevodu muze vezt ke strzeni a zniceni.

    GANBOY: Jsem si celkem jist ze motory dela stejna firma, jsou 3 hlavni v AliExpressu. Rozdil mezi 500, 750 1500W muze byt v navinuti, ale opet jsem si celkem jist ze jenom manipuluji napeti a proud. Bohuzel opravdove specifikace nenajdes, protoze see tem letakum neda verit.

    KT/BaFang dela motory co jsou 1500W a 3000W opravdu, dokonce i navinou pro lepsi tah ci rychlost. Ale to si kupujes motor a max koleso. Sestavenemu bych neveril ani 750W :)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    DEVIL: proto sem se ptal jestli tu značku tady opravdu nemusí zná, ne co si o tom myslí… 😆😆 protože internet moc nepomáhaj… 😆
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    MARASAN: je to ochrana kdyby někoho na to napadlo nasednout, hrozí smrt ve vysoké rychlosti na neovladatelném kole a možná i úmrtí el. proudem :D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MAESTRO_007: proc to zamyka?
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    nebo si vyrobit n co podobného jak kámoš :-)

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GANBOY: faktjo? ja myslel ze to delaj tak, ze tam daj stejnej motor do vsech a pak u ty elektroniky jen omezej vykon toho motoru. tak asi jinej kraj jinej varm
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MCKIDNEY: jakože vyměnit baterku 48v 18ah za 52v 28ah nebude mít vůbec žádnej vliv třeba na dojezd? Tak určitě 😆😆
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    DEVIL: no uvidíme až to přijde… bral sem tu 1500w verzi a našel video kde nějakej shop v jižní Americe ty kola ukazuje a tam tvrdí že ty kola maj tři různý typy a tři různý motory- 500w, 750w a 1500w (ta navíc měla i hydraulický brzdy) tak uvidíme co mi vlastně přijde 😂
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    GANBOY: tak peak treba 800w na 500w asi jako pujde, na mym 750w sem videl na displeji skoro 1000w. to ale fakt bude imho na pul minuty.
    jako ten 500w hub motor pojede, ale jak rikam, do kopce pojedes jak s hnojem. to je lepsi se podivat po nakym 3000w motoru rovnou s 60v baterkou.
    https://m.aliexpress.com/i/32685155142.html?gatewayAdapt=Pc2Msite
    na mid drive motor nemusis furt slapat. ja mam taky tlacitko a to zmacknes a pri plny baterce mi skoro ujede kolo z pod prdele. ale ja teda prislapavam kdykoliv. z kopce nebo do kopce, slapu furt.
    jestli kolo mas tak si kup jen ten hub motor s vypletenym kolem a dratama. baterku mas, tak to ses vyresenej za min nez pulku toho co bys koupil cely to kolo
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    GANBOY: To je zanedbatelny rozdil. Nic neziskas ani neztratis.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MCKIDNEY: no chci jít ze 48 na 52- neb mám takovou baterku už ready…
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A na zmeny napeti bacha, protoze tohle je celkem s jistotou motor s prevodem. Tam bohuzel neplati ze muzes jit z 48V na 72V :)
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Ona ta wattaz je tak trochu joke. Rating je na odpadove teplo. Takze bez RPM, Napeti a voltaze je to nic nerikajici hodnota.

    Napriklad EVBike normalne leze na 1200W i kdyz je to ofiko 500/750W motor.
    Prehreje se behem chvile pokud nemas rychlost okolo 20Km/h, protoze ma magnety a civky nastavene na vyssi RPM.

    Takze ja musel zmenit gear ratio a slapu do prudsich kopcu s vypomoci a je to jen tak tak. To cele na 26"2.23. Na mensim kole to pujde mozna lepe, ale zase rychleji narazis na strop (pod 25Km/h klidne). Nam 29@2.10 neni dobre pro nekoho s 100Kg + vybava. To uz koukat po lepsim hub motoru, nebo spis hezky vepredu.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    DEVIL: středovej motor nechci… chci zmalčknout plyn a jet… navíc mám doma 52v28ah baterku a co sem zatím čet tak ty kontrolery by měli zvládnout baterky až do 60v, takže jestli půjde všechno jak si maluju tak jen předělám konektor a dám si tam velkou baterku se kterou to pojede ještě rychlejš a dál ;)
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    DEVIL: 500w dokáže jít do 1500w peaku jo? To se mi nezdá… očekávám alespoň 750w motor…
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam