• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PSYSBEEElektrokola
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PSYSBEE: jestli narazis na tvuj neStandard,tak ten mi tu trha oci dlouhodobe ;-)
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MARASAN: Detailisto!!!! :-D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PSYSBEE: mi tech 28 mph prekvapilo ve videorecenzich na YTB. Kdovi,esi to neni stat od statu. Jo a pedelec tam zminovali casto blinkry nemaje.

    standarDni!
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MARASAN: hele jestli se nepletu, tak standartni speedlimit pro v US je 20 majlí/h, což je cca 32km/h a to by se mohlo prosadit i v EU .. 28mph je imho limit pro odblokované "speed pedelec" ebiky, ale na ty uz se vztahují snad i v US věci typu pojištění, blinkry atd ??
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    aha, no to sou ty 'juicy' detaily, ktery se tak dobre vstrebavaji ;) diky. jako za me 25kmh na ekole je okej. ja to rychlejs hrotit nikdy nechci. na psychovani jsou pak uz ruzny skladacky s 5kw motorama v podobe kolobezek a terenich biku..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    BTW US verze je legal nekde kolem 28 mph, coz je 45 km/h (sic!). EU verze samozrejme jede povolenych 25 km/h.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DEVIL: udajne Specialized prisel za BOSCHem, ze by s nim rad delal motory do kol, ale BOSCH poslal Specialized k šípku. A tak šel Specialized do Brose, kde se s nimi bavili.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MARASAN: jak to tak ctu, tak mi to pripomina klasicky: objednas si 'bosch' motor z wishe a dostanes motor 'brose' :)
    uz ho tu vidim za 1300 cad na ebayi shipped z nemecka
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DEVIL: puvodni cena v US je $4k
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    PSYSBEE: no mozna jak rikas, tak je to ted, ale muj stredovej bafang motor bez stavy... to se da sotva uslapat.
    MARASAN: tak za 5k dolaru, by to meli mit trochu v merku, tu kabelaz. diky za info, studuju tu ten motor site
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    DEVIL: jo a ma fantasticky zadni svetlo - sviti celej zadek nosice az trochu do boku - drat k nemu je vedenej ramem a pak zadnim blatnikem uz rovnou dovnitr nosice. Maji to vychytany, zadnej bastl.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PSYSBEE: za plnou cenu jsem to ani nekupoval. Pro zeny je dulezita samozrejme barva, jestli ma stojan a celkove jak vypada :-)

    Nicmene fakt se na tom dobre jezdi a srovnani si myslim mam: jezdim jednim kolem, co ma stredovej motor Yamaha - pouzivaly taky napr. Haibike, pak sem jezdil primo na Haibike se stredovym motorem plus jsem zkousel 2 kola s motorem v zadnim naboji. A tenhle system, kterej pro Specialized vyviji ve Švajcu firma Brose ( https://www.brose.com/de-en/ ), je uplne jinej level. Neznam ovsem novy BOSCHe, ktery, verim, budou taky dobry.
    PSYSBEE
    PSYSBEE --- ---
    MARASAN: hele jo, neuráží mě to.. :-) .. jen tu cenovku zrovna u týhle značky s tímhle stupněm výbavy lepší nevidět..
    DEVIL: středový motory jsou bezodporový, protože vzadu je klasická nába s volnoběžkou, takže defacto jako na 23-25?kilovým městským kole .. a baterka se vyndává pokud se nemylím ze spoda (je tam vidět vyčuhující kousek krytu)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    MARASAN: teda to je hezky kolo oproti mymu, jak jsou slauchy vedeny tim ramem.. ja sem guglil a to ma specialized vyvinutej svuj 250w motor?! jak se na tom slape, kdyz motor neni zapnutej? ta baterka jde vyndat?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Tak jsem koupil pro tu moji Specialized Turbo Vado 4.0 a trochu jsem se projel. Musim rict, ze pohon maji fakt vychytanej, kolo je velice prijemne obratny a je desne pohodlny, dobry jednoprstovy brzdy, rychlej/silnej motor. Plus kompjutr je vybornej a ma mrtě moznosti. Akorat pedaly jsou klasicky u Specialized uplne na kkt a hodim ji tam flaty s pinama, jak to ma rada ;-)

    Je teda docela drahy, ale vyvoj za znackou je jednoduse poznat.

    TOMBRIDER
    TOMBRIDER --- ---
    FRUITS: Pro staršího člověka, silně doporučuji lowstep kolo. Hrozně dobře se na něj nastupuje/sestupuje. I když zlobí nohy nebo záda.
    Elektrokolo se sníženým nástupem Crussis e-City 1.15 630Wh 2022 | Bikemax.cz
    https://www.bikemax.cz/crussis-e-city-1-15-630wh-2022/
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    Zdravím, sháníme s bratry elektrokolo pro našeho otce v pomalu důchodového věku. Nemusí být extra výkon, ale pohoda pro člověka, který by mohl mít brzo problemy s pohybem a na normalni kolo by už nesedl.
    LECTRON 28"Voyager MRS 2022 - Bike-centrum.cz
    https://www.bike-centrum.cz/lectron-28-voyager-mrs-2022/?variantId=69104
    Trekingové elektrokolo Crussis e-Gordo 7.8 | Bikemax.cz
    https://www.bikemax.cz/crussis-e-gordo-7-8--522wh--2023/?variantId=36361&gad_source=1

    Přemýšlím nad tímto, hledáme něco mezi 30-40K
    Pokud jsem ve skupině která se orientuje na uplně jiné cenové úrovně tak no flame, já se radši smažu, díky
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PEPAZZ: stroje pěkný, ale od schubrtmotors bych nebral nic jestli máš v plánu řešit přes firmu kde si to koupil servis, nedej bože reklamaci…
    PEPAZZ
    PEPAZZ --- ---
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    PEPAZZ: Korejci jedou hrozný nesmysle…
    Tady 4motorová kolobězka:

    Hunter Quad First in New York City 14000W 4 Motors INSANE Electric Hyper Scooter
    https://youtu.be/aBQfs0V3wos?si=6L8F-wb8pBOs9IVs



    A já asi začnu pomalu shánět nějaký 125 enduro se zadřeným motorem abych měl na příští jaro rozjedou stavbu plnohodnotný elektromotorky na 96v (2x 48v samsung článek)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam