• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAJJAKAltcoiny / ICO investice
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    MUTHA: EOS by mohl mít potenciál. Svezl jsem se trochu na Curve a Kyberu, ale jsou to nervy.

    BTW každý tu asi ví, že v Coinbase appce ,(a jistě i dalších) lze získat některé altcoiny jen za koukání na naučna videa, sdílení atd. Odměny jsou od 3 do 10 USD (v daném kryptu). Od listopadu daly tyhle fufniky 300% a nejsou to úplné shity.

    Tzn. má to smysl, dokud BTC roste. Víte o nějakých dalších bezrizikovych způsobech?
    CHOZZE89
    CHOZZE89 --- ---
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    urvat...
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    CHOZZE89: souhlas, ripplu věřím, ale jeho aktuální situaci neberu jako příležitost, páč jsem měl něco už před krizí a tak jen čekám, až ho soudy odbrzdí :) Ale jako gamble pro následující týden to může být zajímavé, Kdy se láme chleba? 22.1.?

    Polka je zajímavá jako projekt, navíc velmi v plenkách, možná roste výrazněji právě proto a spekulatori by ji mohli
    CHOZZE89
    CHOZZE89 --- ---
    MIKULAS: Me se líbí ta polka, ale teď už je moc nahoře, čekám na výprodej. Ripple by se mohl zmatorit až padne nějaký soudní rozhodnutí a nebo zahuci úplně.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    Tak co ty alty, když BTC dipnul? Přijdou vám nějaké perspektivnější než ostatní? Je celkem zajímavé sledovat, jak se vývoj liší (nebo neliší).

    Některé jedou dál, třeba Aave, Curve DAO, Polkadot, Uniswap, Compound. A tak mě napadá, čím se liší od zbytku?

    Moje laická představa je, že zisky (převážně) z bitcoinu jsou částečně odlévány do jiných měn ve víře, že se zhodnotí během období recese BTC (ale i stagnace). A protože některé alty mají hlubší myšlenku (třeba nástroje na spoření, tým, perspektivu), tak si drží trend a své "investory", navzdory náladě na trhu.

    Nebo je to všechno jinak? :)
    BE_RRY
    BE_RRY --- ---
    SCHWA: j, to ja se porad "chytre" drzim jen v altech vs btc :) .. neco mi ale brutalne vykrvacelo a pokorilo puvodni ATL, i taci "mohykani" jako VTC, KMD. ale vse drim a cekam na vystrely to the moon :)
    ERTEPLE
    ERTEPLE --- ---
    Co THETA drží to tu někdo? Na první pohled se to zdá fajn projekt, ale nic moc o tom nevím, další scam?)) Hafo mi to vyletělo, ale teď už to nějakou dobu padá.
    CHOZZE89
    CHOZZE89 --- ---
    Podle me to naopak ted kulminuje, jeste bude asi mensi pump, ale pak zpatky dolu (cinskej novej rok, rozvolnovani a tak)
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    BE_RRY: To mi povidej... ja ‘chytre’ prelil BTC do ETH kolem Vanoc. Doufam, ze si jen chystaj pudu pod nohama na poradnej boost. Treba ETH je furt dost daleko od all time high. Chci zpet svuj bitcoin :))
    BE_RRY
    BE_RRY --- ---
    SCHWA: snad jo, jinak si to uz asi hodim :D
    SCHWA
    SCHWA --- ---
    Altcoin season just started :)
    K4N3C
    K4N3C --- ---
    Sleduje jeste nekdo vechain?
    K4N3C
    K4N3C --- ---
    Food and Beverage Public Blockchain Ecosystem to Boost France-China Trade - DNV GL
    https://www.dnvgl.com/...-food-beverage-public-blockchain-ecosystem-boosts-france-china-trade-161450
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    tak jeste tady se neobjevil spam Q link, tak kdyby nekdo chtel mam 5 pozvanek :-)

    Initiative Q
    https://initiativeq.com/invite/SXyLobXhQ
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    URZA: souhlas s kazdym slovem
    URZA
    URZA --- ---
    Toto jsem psal na facebook, ale třeba to ušetří někomu špatný rozhodnutí, tak to dám i sem:

    Než zainvestujete (nebo pokud víte o někom kdo o tom uvažuje) do jakéhokoliv ICO, uvědomte si toto:

    Při klasickém podnikání nese riziko podnikatel - má nějaký nápad, investuje do něj svůj kapitál (nebo si půjčí od banky atd.) a jde s "kůži na trh" - pokud jeho nápad/produkt přinese lidem užitek, tak se mu investice vrátí a vydělá. Pokud projekt selže, tak o vložený kapitál přijde - to je podnikatelské riziko.

    Pokud kupujete ICO tokeny, BERETE NA SEBE TOTO RIZIKO VY. Podnikatel dostane bitcoin/ethereum/usd a pokud projekt nevyjde "tak to holt nevyšlo", bitcoiny mu zůstanou a vám zůstane bezcenný token. ICO přenáší riziko z podnikání na investora (vás) a na podnikatele nijak netlačí (jinak se člověk snaží a uvažuje když v tom jsou jeho peníze a jeho "skin in the game" vs když to dostal od někoho jinýho).
    Na rozdíl od prodeje akcií, ICO nejsou nijak právně a legálně ošetřeny, takže vás nijak neochrání, člověk od kterého koupíte token, vůči vám nemá žádný závazek.

    Opravdu tomu týmu věříte natolik, že chcete toto riziko na sebe brát za ně? Opravdu věříte že dodají nějaký produkt i když dostanou milióny dopředu nezávisle od kvality produktu nebo jeho existence? Natolik rozumíte té oblasti podnikání a věříte tomuto konkrétnímu podnikatelskému plánu? Pak je to OK a do ICO investujte. Pokud ne nebo si nejste jistí, tak jsou lepší způsoby jak investovat peníze.
    K4N3C
    K4N3C --- ---
    Here's all our ICO's in one place, with a brief desc. and links : Vechain
    https://www.reddit.com/r/Vechain/comments/96rxe8/heres_all_our_icos_in_one_place_with_a_brief_desc/
    K4N3C
    K4N3C --- ---
    HOLDER: Podle me ma dlouhodobe dobry vyhlidky VET (VeChain) - realny projekty, velky partnerstvi, vlastni blockchain od cervna, navic je ted za par penez - https://medium.com/@vechainofficial
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam