• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    FRANCIMOUR: Jen doplnim, že to nefunguje z týmového webu, v document library to funguje...
    FRANCIMOUR
    FRANCIMOUR --- ---
    Ahoj,

    Mám dotaz:

    Migrujeme na O365 a na SP jsem založil intranet. Vše ok, vytvořil jsem si doc library, nahrál dokumenty, přeindexoval stránku a vyhledávám. Všechny files nachazím ve vyhledávání, ale když na nějaký kliknu dostanu 404 NOT FOUND. V odkazu smažu název souboru a dostanu se do složky kde je a normálně ho otevřu. V názvu souboru nejsou žádné “vadné znaky”. A co víc dám znovu přeindexovat a soubory, které šly otevřít tak nejdou a naopak. Jedná se jen o .pdf.
    Neměl jste to už někdo?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: Win10 Pro. NA PC vytváříme vždy lokálního usera a pak přidáváme usera z O365. Nemáme ale Azure Doménu jako takovou. Azure máme v základu, co je k O365.. Když toho uživaltele přidávám, nebo se přihlásí kdokoliv z firmy tak to vytvoří C:\Users\JménoUživateleFirma místo C:\Users\jmenouzivatele jako je v mailu...
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    Zvlastni...jakpu mas edici win mas? Nase Enteprise davaji upn bez domeny...takze vlastne presne co chces ty. Pocitac je ale uz v domene pred prihlasen uzivatele. Nekoukla jsem zda je to nejaka GPO.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: jj...
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    CERMINEK: " zobrazované jméno vč. názvu firmy a diakritiky." tim myslis atribut display name?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Tušíte někdo, jak Win10 donutit vytvářet složku uživatele podle username v emailu? Když se uživatel přihlásí, tak vezme zobrazované jméno vč. názvu firmy a diakritiky. Chtěl bych, aby vytvořená složka v C:\Users\ byla dle mailu... Ale nikde jsem k tomu docu nenašel.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    KOC256: trosku krokolomne :)

    Mame od klientu podepsano, ze muzem zpracovavat jejich data a to v SalesForce

    SF importuje kontakty a dalsi do Outlooku

    Android Outlook app synchronizuje kontakty do kontaktu v telefonu (to je chtene, aby meli sales lehci praci)

    WA je vycune a ulozi nekde mimo EU a nejsme z nich schopni dostat postup na moznost "byt zapomenut", takze kdyz nam klient zrusi svoje povoleni ke zpracovani dat a nebo prestane byt nasim klientem, nemame jak donutit WA to smazat.

    dava smysl?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CUBBA:
    trochu OT, ale jak souvisi WA s GDPR?
    RIVA
    RIVA --- ---
    CUBBA: Stejne diky!
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    RIVA: s tim moc nepomuzu, licence nedelam. Mame Premium P1 a k pak pro uzivatele kvuli Autopilot a dalsim Enterpise Mobility + Security E5
    RIVA
    RIVA --- ---
    CUBBA: A museli jste kvuli tomu zakoupit Azure AD premium? My mame taky hybrid (Vlastni domenove radice a Exchange Online), tak se snazim vyzjistit co vsechno budu pro Intune potrebovat.
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    RIVA: hybrid, takze mame oboje
    RIVA
    RIVA --- ---
    CUBBA: A pouzivas Active Directory domenu, nebo jste kompletne na Azure AD?
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    RIVA: Zatim zacinam...treba tim ze jsem zakazal WhatsUp, kvuli GDPR
    RIVA
    RIVA --- ---
    Mate nekdo zkusenost s pouzivanim Microsoft Intune pro management mobilnich zarizeni (telefonu, tabletu a pod.)?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: Mno dokumentace tvrdí něco o Administrátorském klíči, ale ten se mi ještě nepodařilo najít...
    CUBBA
    CUBBA --- ---
    CERMINEK: tohle podle me nema reseni krome kompletni ztraty dat
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CERMINEK: Dneska jsem zkoušel support a prd... česká linka jen zvonila, Ind, kterému jsem se dovolal mě odkázal na otevření ticketu v Azure, načež mi pak přišel mail s odkazy, které jsem si i tak vygooglil...

    Takže stále hledáme obnovovací klíč...
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CUBBA: mno tak to právě jsem mám, ale nepremava... moje Googlefu v tomhle jelo na max a nepřišel jsem na to, jak je to kua možné...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam