• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKOffice 365 ve firemním prostředí
    UCKO
    UCKO --- ---
    CERMINEK: Oauth 2.0 jsme zprovoznili během 3 dnů. no prob
    UCKO
    UCKO --- ---
    CERMINEK: SMTP jede normálně. tiskárny a další zařízení.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    DRAGON: Přepne se to.. v pohodě je optimistický trvzení, ale teoreticky jo. Můžeš si to zkusit už rovnou - třeba ve Wordu ťukni nahoru napravo na jméno, pak na informace o uživateli sady O365 a tam si můžeš prohodit licenci.
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    DRAGON: Nekde v config/about nebo /account je "licensed to".
    PES
    PES --- ---
    DRAGON: Minimálně zmizne OneDrive pro tu zrušenou licenci, tak bacha na to, aby všechny soubory z toho byly jinde...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, prosim pekne, resime v praci u klienta takovy orisek: pred rokem nam pridali ucty jejich office365. A ted nam chteji vzit licence v ramci orezavani budgetu. S tim problem nemam, mam koupene i svoje (takze napriklad v excelu vidim ze jsem prihlaseny na dvou uctech). Rikaji, ze pokud mame svoje, tak se to v pohode prepne, ale nejak nedokazu posoudit, jestli to tak je. Ze pry take zalezi na tom, jestli sem si ty 365 instaloval na zaklade jejich licence nebo pomoci moji a pak si jen pridal jejich ucet.
    Dokazete mi poradit, kam mam kliknout abych si tohle overil prosim?
    moc dekuji
    FAREDON
    FAREDON --- ---
    Buďte zdrávi.
    Při otevírání pdf souboru v Outlooku 365 se vždy zobrazí nabídka programů, ve kterých to otevřít. I když zaškrtnu zapamatovat, tak si to nezapamatuje. Nový Outlook profil, uživatelský profil, vyčištění tempů, reinstalace Adobe readeru nepomohla.
    Vyadá to, jakoby Outlook měl vlastní asociace. V jakém adresáři?
    Máte nějak nápad? Děkuji.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    PES: bohužel nás to čeká asi... už vidím vývojáře z firem jako Solitea, kde nejsou schopni vyřešit mnohem pritivnější issues, jak nasazují MSOAuth....
    PES
    PES --- ---
    CERMINEK: Už vidím ty "rovnáky na vohejbáky", kdy se budou dělat SMTP/IMAP brány, které budou měnit "nepodporovanou" autorizaci na tu podporovanou a zpět :-/
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    PES: Office máme naště rolling update v rámci 365... problém je SMTP se systémy třetích stran... nechodí emaily už ani z jedné služby a u půlky dodavatelů imho ani není záměr s tím něco dělat :/
    PES
    PES --- ---
    Btw. kdo má ještě staré Office 2013, tak je nutné mít aktualizované (aby to mělo knihovny s podporou téhle autentizace) + povolit několik klíčů v registrech. Starší zařízení a verze SW mají bohužel od ledna 2023 úplnou smůlu (do té doby může admin dočasně povolit)

    Enable Modern authentication for Office 2013 on Windows devices - Microsoft 365 admin | Microsoft Learn
    https://learn.microsoft.com/en-us/microsoft-365/admin/security-and-compliance/enable-modern-authentication?view=o365-worldwide

    Registry key Type Value
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Exchange\AlwaysUseMSOAuthForAutoDiscover REG_DWORD 1
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Common\Identity\EnableADAL REG_DWORD 1
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\15.0\Common\Identity\Version REG_DWORD 1
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CERMINEK: no vidíš, a SAP používá basic auth na výměnu dat se systémy 3. strany. Když jsem chtěl po integrátorovi aspoň Bearer authentication, tak že ne, že basic přes HTTPS stačí.
    PES
    PES --- ---
    CERMINEK: To už snad chvíli probíhá... odřízli "starší" Office klienty (Outlook 2010 a starší, u 2013 je to tak nějak nerozhodně), odřízli tím relativně nedávno i poslední funkční BlackBerry... Jo, to je tak, když je závislost na rozmarech jedné firmy (aneb musíte si kupovat nové verze a vlastně proč nové verze, které byste ještě mohli alespoň nějak přeskakovat, musíte si platit PRAVIDELNÉ VÝPALNÉ ehm PŘEDPLATNÉ...)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Deprecation of Basic authentication in Exchange Online | Microsoft Learn
    https://learn.microsoft.com/en-us/exchange/clients-and-mobile-in-exchange-online/deprecation-of-basic-authentication-exchange-online

    Microsoft vypíná Basic Auth a první sw, který s tím má problém je účetní systém... Well...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    PES: Na ty language věci je ms expert, na největší pecku jsem narazil, když jsem u jednoho zákazníka migroval SBS 2008 server v české mutaci na standard v anglické, když jsem vyexportoval konfigurace DHCP serveru, tak to nešlo naimportovat, pak když jsem otevřel ten exportní texťák, tak byl v češtině. :D
    PES
    PES --- ---
    HONCKA: To je tedy hloupý fór...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HONCKA: Takže vyřešeno, bylo to odlišnou jazykovou verzí (web verzi jsem měl v angličtině, klienty v češtině). Huh já myslel, že synchronizace emailů nezávisle na jazykovém prostředí klienta je celkem základ.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    HONCKA: nesynchronizuje se to ani s webovým outlookem
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Doufám, že tady nebudu OT, že se jedná o family verzi MS365.
    Provozuju je na vlastní doméně (mailový služby přímo od ms), mám problém s outlookem, nesynchronizuje se mi příznak přečtená/nepřečtená zpráva mezi žádným zařízením (2x pc s outlookem, iphone, ipad), ale třeba smazaný/přesunutý maily ano. Nevíte co s tím? Je to celkem opruz
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    MICKK: Win10 21H2. Povolení dlouhých cest bohužel nerespektuje Windows Explorer (pokud tedy není ještě jiný způsob než přes "Enable Win32 long paths" v GPO), a používání Total Commanderu není průchozí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam