• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TUHOKlimaticka zmena / Thank you so much for ruining my day
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ‘The land is becoming desert’: drought pushes Sicily’s farming heritage to the brink | Climate crisis | The Guardian
    https://www.theguardian.com/environment/article/2024/aug/19/the-land-is-becoming-desert-drought-pushes-sicilys-farming-heritage-to-the-brink
    TUHO
    TUHO --- ---
    Interview ČT24
    Nejteplejší rok od počátků měření – tím se může letošek stát. A najisto už se ví, že máme pomalu za sebou nejteplejší týden roku 2024. 👇
    ❓ Bude vedro čím dál větší a čím dál častější? Stanou se přívalové srážky a bleskové povodně běžnou součástí našeho života? A pokud se svět dohodne na klimatických opatřeních, kdy poznáme, že se něco zlepšuje?
    👉 Hostem Interview ČT24 byl klimatolog matematicko-fyzikální fakulty UK Tomáš Halenka.
    👉 Celý rozhovor si můžete pustit v iVysílání >> https://czch.tv/LwB8fZ
    MINER
    MINER --- ---
    Musím říct, že bych zde také ocenil větší poměr informací a analýz, zejména dlouhodobějších a úplnějších než aktuální dojmy někoho z něčeho nebo rozjímání nad smyslem brouka a dohady o pocitech někoho z něčeho rozporované odlišnými pocity někoho jiného.
    To hodnotné tu pak mezi tím zapadá.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MATT: pokud zůstává cesta k dalším industriálním revolucím otevřena i potom co lidi spali fosilní paliva, já budu jenom rada. Jak se to bez fosilu udělá, to jsem tady ještě neslyšela
    SADSOUL
    SADSOUL --- ---
    MATT: Můžeš využít bezplatné funkce ignore.
    MATT
    MATT --- ---
    YMLADRIS: nektery ty tvoje tvrzeni se imho neslucujou s aktualnim vedeckym poznanim a pak to zavani cistou ideologii.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    YMLADRIS: přečti si to po sobe a zamysli se, jestli je tohle relevantni přístup k odborny diskuzi,. me to urcite nepripada..

    a ano, zelezo lze ziskat drevenym uhlim
    BRETA
    BRETA --- ---
    neslo by fantasmagorie o vytezeni vseho uhli na planete a podobny unrelated hovna presunout do odpovidajicicho auditka?

    diky!
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MATT: nechápu, prosím vysvetli
    MATT
    MATT --- ---
    YMLADRIS: nj, ale takovato vyjadreni jen nahravaji konzervam, kteri se smeji lidem prilepujicicm se k silnici..
    Uhlí – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Uhl%C3%AD
    MATT
    MATT --- ---
    PALEONTOLOG: tak je holt jen llm a halucinuje.. ;))
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MATT: nepamatuju si z hlavy kdy to slunce zabalí, tak jsem dala miliardu. Houby - míněno že se může ještě stát, že se uhlík bude fosilizovat, místo aby se vracel do atmosféry tak jak se teď vrací když se dekomponuji rostliny? Beru to, že ne (že rty bakterie a houby co to rozkládají už nikam neodejdou).

    Nevím jaká teplota se dá udělat dřevěným uhlím tj zda jim to bude stačit na tavení železa
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MATT: ten bližší pohled na kaustobiolity nemá na tomhle místě smysl diskutovat, protože to je velmi různorodý téma. chápu, že prosté zvolání, že yml zas něco plácá, správcům nevoní, ale vsází halt na špatnýho koně, za to já nemůžu :)
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    MINER: ked sa divam na tu mapu, tak rozmyslam, ze na duchod by som mal hladat nejake reality pri Liberci, na nejaky summer getaway
    MATT
    MATT --- ---
    YMLADRIS: to jsem kdysi cetl, ze druhy pokus na prumyslovou revoluci uz nebude, protoze uz nebude snadno dostupna koncentrovana energie.

    to s tema houbama plati snad jen castecne pro prvni uhli. a pred miliardou let jeste nebyl zivot ani na sousi.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    TADEAS: lanžHOT
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam