• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEJIMADAZERO WASTE
    aneb vyflákněte se už na ty odpady kua..

    a napište jak se vám to daří bo nedaří, tipy, triky a diskuze co můžou pomoct a motivovat ostatní 

    jo a nemusí pršet, stačí když kape

    :)
     
    rozbalit záhlaví
    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    MASOO: já houbičky nesnáším, po krátké době používání jsou vždycky hnusný a olezlý, tak jsem přešla na kartáč na nádobí a jsem spokojená; nedržím nic mokrého a slizkého, nemusím nic prát / prolévat horkou vodou / každou chvíli vyměňovat.
    MASOO
    MASOO --- ---
    ORISKOVANUTELA: já houbičky jednou za čas poleju vařicí vodou z konvice (když zbyde) a taky dávám sušit
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    YARRDESH: par hader taky peru s povlečením a pod na 60, a v pohodě... Houbičky máme ty obyč...mám u dřezu rozprašovač s octovym čističem a jednou za čas houbičku po umytí nádobí vyždímu, postříkám tím čističem a dám na topení uschnout, čistič používám i na dezinfekci dřezu.

    Btw, fakt se nedá nikde jinde sehnat stáčenej ocet kromě aromky v Brně?
    KEVIN00
    KEVIN00 --- ---
    MICHAELESSS: Vyplněno ... mohu "poslat" mezi své kamarády? :)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MIKEFINDER:
    LALOBA: to mě nenapadlo! Zkusím, díky
    MIKEFINDER
    MIKEFINDER --- ---
    LALOBA: nebo převařenou vodu, ta by mohla být taky ok. mě takhle díky kohoutkové vodě zplesnivěla naředěná barva. v obchodě mi řekli, že buď destilka nebo převařená voda zamezí zkažení.
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    ANNNA: tak zkus tu destilku, ale jak rikam, nemam s tim zkusenosti. jestli to plesnivi, potrebuje to mozna i nejaky konzervant
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    LALOBA: Normálně vodu z kohoutku...

    Ředím si tak do rozprašovače i ocet, ten mi nikdy nezplesnivěl.
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    ANNNA: a to mas roztok s dest. vodou nebo jak?
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    LALOBA: Já ji používám především na vodní kámen - do varné konvice, do sifonu záchoda, na povrchy - dám roztok do rozprašovače, postříkám povrch a nechám být. Nesmrdí to tak strašně, jako když postříkám půl koupelny octem :-) Ale v rozprašovači plesniví, což je zrada.
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    ANNNA: ja teda kys citronovou zatim nepouzivam. treba se to neda pouzit na vytirani, pac to cini povrchy lepkavymi
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    LALOBA: Já třeba nerozumím tomu, jak je možný, že mi kys. citronová pravidelně zplesniví v rozprašovači, když ji tam zapomenu. Ocet nikdy...
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    napsala jsem do bezobalu ohledne toho octa. chtělo by to nějaký pravidelný závoz z Brna, kys. citronova je fajn ale ocet je ocet. Pokud by měl někdo možnost to vozit...

    muj dotaz:
    dobrý den,
    pátrám po stáčeném octu a zdá se že je to v bezobalovém trhu díra! Přitom ocet je skvělý univerzální čisticí a dezinfekční prostředek, ekologický a všestranný.
    nechcete ho vozit do Prahy z Brna? http://www.aromka.cz/volny-ocet-prodej
    Díky za odpověď

    odpověď:

    Dobrý den,

    my už ocet z Aromky v prodejně Pod kaštany 5, Praha 6 máme cca měsíc - díky tomu, že nám ho jedna hodná zákaznice dovezla. Máme ale problém s pravidelným závozem. Aromka nezaváží a přivezení dopravcem zdraží ocet natolik, že by byl neprodejný.
    V oblasti čištění je prý daleko ekologičtější a stejně účinné používat roztok kyseliny citronové, která navíc není aromatická. A rozdíl v logistice, místu na skladování obrovský. Spíše budeme rozvíjet tuto stopu, uvidíme :-)

    Díky za podnět

    S pozdravem


    Ondřej Tesař | obchod
    Bezobalu, z. ú.
    +420 734 358 638
    bezobalu.org
    facebook.com/bezobalu.org
    MICHAELESSS
    MICHAELESSS --- ---
    Ahoj,
    kdyby se Vám někomu chtělo vyplnit pár otázek pro moji bakalářku:) Trochu oblečení, obecný pohled na vizuál člověka a taky trochu eko :) Díky!

    Oblečení, politika & Vivienne Westwood - Survio
    https://www.survio.com/survey/d/E9U9J0U4D9C6E8T7S
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    LALOBA: reference,ze se hrozne ryche rozpadly :/
    MASOO
    MASOO --- ---
    LEJIMADA: no tak tam bych ani nesla, u nas v obchode mame papirove a skrobove tasky zpoplatnene, na pecivo papirove sacky, ale tofuzel i mikrotenove.... snazime se obcas i o osvetu, je - li moznost a vule, ale i tak je to bezmoc, kdyz prijde zbozi obaleny v bublinkovy folii a nejlepe kazda vec zvlast apod

    LALOBA: zatim nemam reference
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    mate nekdo frusaky z te mlecne cosi tkaniny? V jednom uz jsem objevila diru, bylo to dost drahy tak by me zajimalo, jak vam to drzi a taky jak to opravit
    LALOBA
    LALOBA --- ---
    ja naopak doporucuji LETS. jeden dela to, druhy ono a pak si to za lokalni menu povymenujete
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    MASOO: a nebo v potravinářském průmyslu zaměřeném na výrobu baget a podobného BALENÉHO fastfood jídla...
    MASOO
    MASOO --- ---
    btw pokud chcete zit zero waste, tak nedoporucuju praci v obchode, je to min. frustrujici
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO: je to http://nebaleno.eu/ ne bezobalu... teda beozbalu je taky, ale to sem nemyslela;)

    LALOBA: Spoustu lidi vubec nenapadne, ze hadry na nadobi se mohou prat - přesně... No ještě to s nima zkusím po dobrým, než všechno počmárám lihovkou;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam