• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ADAMIRALibanon
    Libanon, Byblos, Baalbek, Tripoli, Side, a hlavně Beirut - Paříž Blízkého východu Jídlo, lidé, památky a vše okolo této malé zamičky mezi mlýnskými koly
    rozbalit záhlaví
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THORGRIM: je to možné, viděl jsem z dálky a od břehu mě voják (ač s úsměvem) vyhodil :/
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    ADAMIRA: bych tipl že indonéskou (takže převrácená červená a bílá:) - viz https://unifil.unmissions.org/unifil-maritime-task-force
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THORGRIM: já jsem si říkal kdo by to dával zrovna tam. a mám pocit že ta jediná vojenská loď v přístavu měla polskou vlajku :)
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    ADAMIRA: to byly jeřáby spíš:) ony i ty vojenský lodě, co jsou tu v přístavu patří primárně OSN
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    THORGRIM: + (ač to zní hrozně) to jak jsou ty baráky místama rozstřílený tomu fakt dává "šmak" :)

    mj. jsem od náměstí mučedníků zahlédl v dáli u pobřeží vysoký barák na jehož střeše bylo obrovské (protiletecké) dělo, netuším jestli se mi to jenom zdálo nebo jestli tam opravdu je, každopádně to vypadalo... brutálně :)
    THORGRIM
    THORGRIM --- ---
    ADAMIRA: ale jo, brutalistní architektura, to by tu zase bylo:)

    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Jinak teda co bych doporučil:

    Beirut:

    - rozhodně mešita Mohammad Al-Amin - nádherná, nepřeplácaná, bez turistů a dokonce bez místních, byl jsem tam asi 15 minut úplně sám :)



    - poblíž je náměstí mučedníků, na selfíčko dobrý :)

    - Vykopávky co se nachází také poblíž - OK - ale bohužel stejnej problém jako jinde, zarostlé křovím a zaházeno brdelem :/

    - Raouche Rocks - na podívání fajn, ale k večeru všude turisté

    - národní muzeum - ROZHODNĚ doporučuji! Není to tak velké ale opravdu nádherné sbírky

    Jeita Grotto: IMHO to stojí za to, já tam potkal všeho všudy asi 15 návštěvníků, místama jsem si tam připadal úplně sám - problém je s dopravou

    byblos: fajn, není to taková show ale fajn, stejný problém jako v Beirutu, zarostlé křovím, hrozná škoda
    Doprava už o něco lepší, i když ne každej je na chytání autobusu v odstavnym pruhu na dálnici





    Co je IMHO na Libanonu super je ta absence "západních" turistů, pokud se Vás někdo zeptá odkud jste je vidět, že ho to opravdu zajímá a není to je fráze která má dopomoc k prodeji nějáký cetky, jako např. v Izraeli / Palestině.

    Co je obrovská škoda je to, jaký tam maj kulturní bohatství a jsou schopni si ho nechat zarůst a zaházet bordelem :/

    A samozřejmě, jak je v těhle končinách normální, perverzní potřeba neustále a pořád troubit, absolutně to kazí atmosféru toho města, je to fakt na zabití, oni jsou s timhle opravdu nemocní.

    To je vše na co si prozatím vzpomenu :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Něco pro začátek jsem dal na nástěnku. (a opravil tu hrubku v popisu :) )

    Zatím jsem měl možnost navštívit pouze Beirut a Byblos, každopádně se chci určitě v co nejbližší době do Libanonu vrátit a na delší dobu :)

    Jedna z věcí co mě tam nejvíc překvapila je to množství brutalistní architekrury, kterou mám moc rád :)
    (pohled z mého hotelového pokoje /jinak studio 44 - není nejlevnější ale jinak uplně super!/)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    Ahojte :)

    Ještě dnes (snad) doplním nějaké informace na nástěnku, budu rád za jakýkoliv námět :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam