• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STYVIPříroda a krajina
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    A ještě je vlastně jeden, koniklec luční bělavý, taky taková rarita (rovněž jsme jej viděli u Bělé). Možná jsem tady s ním tady taky dřív machrovala.
    Ale ty moje fotky jsou děs :/
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KRISKA: ono je fakt všechno letos dost brzy, jak byl teplý únor.

    Ten jarní je opravdu vzádný. Je jen na dvou místech, a z toho jediný je opravdu původní (u Bělé pod Bezdězem, tam jsem byla já). Druhý je prý znovuvýsadba.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MULTICAT: asi taky zalezi jak kde... ja vetsinou koncem brezna chodila na pareni ropusek a skokany ostronosy a kamoska rikala, ze tam byli na prochazce koncem unora a uz bylo plny jezirko jiker, tak sem se ani neobtezovala tam dneska jet... a predtim bych to neusla s tim natrzenym svalem, ted uz ty 3-4km zvladnu... ale holt si taky musim pockat na pristi rok zase :)

    divam se ten koniklec jarni je takovej svetlouckej, to sem taky nikdy jeste nevidela, ale taky podle vyskytu asi nikdy neuvidim:D
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KRISKA: já vím, letos je to všechno hodně brzy. Ale v pátek jsem třeba byla v Bohnicích na skále a koniklec luční tam ještě úplně nekvetl, což mě dost překvapilo.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MULTICAT: letos uz je skoro po nich, ale tak aspon mas tip na pristi rok :) ja si taky zas myslela ze sou "vsude" v cr velkokvety, moc rozdil nepoznam v urcitym stadiu a vubec by me nenapadlo ze i v ramci republiky je tam tak ostrej predel ve vyskytu
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KRISKA: tam lezu pořád! Mnohem lepší, než botany.cz, imho.

    Ty jo, myslela jsem, že už jsem viděla všechny koniklece (máme tady ještě lahůdku koniklec jarní, ten mi.ukazal jeden kamarád botanik. Sama bych jej nenašla.

    Takže budu muset ještě na velkokvětý. A trochu se stydím, že jsem tohle nevěděla :/
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MULTICAT: neznam, ale diky za tip, uz si to ukladam :) Ten web budu muset prozkoumat :)
    jojo, u nas sou vsude koniklece velkokvete, pokud vim, ale tenhle mi pripadal divnej :D ani by me nenapadlo, ze v cechach vubec neni.

    takze asi hodne otevrenej, vetsinou stihnu jeste zavrenejsi, nebo hodne zavreny, tak me to zmatlo.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KRISKA: skvělý, tak jsem díky Tvému dotazu zjistila, že u nás, tzn. v Čechách je koniklec otevřený a u vás, tzn. na Moravě velkokvětý!

    Znáš pladias.cz? To je skvělej web, kde zjistíš spoustu věcí!

    Pulsatilla grandis – koniklec velkokvětý • Pladias: Databáze české flóry a vegetace
    https://pladias.cz/taxon/distribution/Pulsatilla%20grandis
    Pulsatilla patens – koniklec otevřený • Pladias: Databáze české flóry a vegetace
    https://pladias.cz/taxon/overview/Pulsatilla%20patens
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    MULTICAT: NPR hádecká planinka, v Brně.

    Děkuju, me ty koniklece nektery prijdou hodne podobny a venku me nenapadlo je nejak ofotit vic, ze by to mohlo byt neco jinyho, ale z fotky mi prijde... jinej.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KRISKA: lokalita pomůže...
    Ale imho je to koniklec otevřený.
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    a mam dotaz... je toto koniklec velkovety? mozna uz trochu jetej nebo je to neco jinyho? zda se mi, ze ma hrozne uzky listy... a nejak moc otevreny... ale nevim, jeslti uz proste jen neni jetej.

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    dnes jsem byla odmenena:)

    KRISKA
    KRISKA --- ---
    uz ulezu 3km bez berli :) sice se moc daleko od zastavky autobusu nedostanu, kdyz se musim jeste vracet :D ale daji se najit mista dostupna:)

    hlavacky uz byly hodne jety, doufala sem hlavne v koniklece... tak nevim, ze by na ne bylo jeste na jizni morave brzo se mi nezda, kdyz uz o 15km vedle jsou, odkvetly jsem nenasla... jedine, ze by info o konikleci bylo uz stary... (a udajne tam ma byt i lucni... a ten sem taky nenasla).

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    Raná

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    HOUBA: v Bohnicích už je pozdě.

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    HOUBA: zkusím na něj zítra po práci!
    HOUBA
    HOUBA --- ---
    Křivatec český. Divoká Šárka.

    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    tak me kamarad vyvezl autem a zvladla sem z berlema odlezt skoro dva kilaky :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam