• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BUNDA: Sušší, aj když zůstala pěkně růžová? Vypadá lákavě. :-)
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BUNDA: Se pak pochlub! :-)
    BUNDA
    BUNDA --- ---
    KOCHANSKA_CH: včera jsem zavadil o pannu v akci za 169,- tak jsem neodolal a realizoval. Ale ochutnávat budu až dnes.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    GINGERCAT: Je z něj výborné!!!
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GINGERCAT: Ano, když se mi tam vejde. Líbí se mi u této přípravy to, že zůstane víc tuku ve hmotě, při nižší teplotě to tolik sádla nepustí, jak v troubě. A krupon je pěkně do měkka, když je ponořený ve vývaru.
    Ale pro někoho ten větší podíl sádla zas může být spíš problém.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    KOCHANSKA_CH: a koleno jsi v pomalým hrnci zkoušela?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    ILLUZE: a recept, ci na domaci housticky nemate nekdo? Obcas delam podle Dity P. ale vetsinou jsou dost tvrdy....
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    ILLUZE: Rohlíky dělám podle cuketku a chutnají “autenticky”.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: makovky dělám ty od Xmarge z Pradobrot a lehce jsem snížila množství tuku (na 50 %) kvůli sobě a tím se i snížila domácí hutnost a víc připomínají kupované. A přidala mák do těsta. Snesou až 25 % celozrnné mouky, ale chutnají pak velmi jinak.
    Kupované vůbec nejím, to je éčkový blemc.

    Bílé rohlíky vlastně vůbec nejím, na mě mají příliš málo chuti :)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: v tomhle tvaru dělám makovky nebo celozrnné, ale odlaďuji chuť těch klasických a hledám ty pravé (jeden recept mám, myslím, že od Toomixe, ty jsou také dobré) - nemůžu ty kupované (ještě jakž takž z Lídlu)


    LILINKA6423: jsou potřené vajíčkem, příště zkusím i posypat kmínem s hrubozrnnou solí, tyhle jsem teď zkoušela poprvé
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ILLUZE: já mívá taky "potvory" ale úplně jiný. Předpokládám stejný návod, ale je vidět, jak má každý v ruce úplně jiný tvar. [ MAR_TINA @ Rádi jíme... ]
    LILINKA6423
    LILINKA6423 --- ---
    ILLUZE: Taky je teď zkouším vychytat. S tím mákem vypadají dobře, příště to taky zkusím.

    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    ILLUZE: náhodou vypadají jako párek v rohlíku, mně se to líbí:))
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Tvar tentokrát trochu neumětelský, ale dobré jsou ,-)



    BALAENA
    BALAENA --- ---
    KOCHANSKA_CH: ona tu není funkce "dovětek", jen "odpověď"... ;)
    FAT
    FAT --- ---
    KOCHANSKA_CH: To vypadá velmi žravě!
    :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BALAENA: To bude rada spíš pro ILLUZI. :-)
    Moji hosté jsou bez omezení, koupím osvědčenej kvasovej chleba v místní farmošce, pro sebe mám ještě zásobu LC pečiva ze SCUKu.
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    KOCHANSKA_CH: nebo si v Merhautově pekařství objednej pár BZL kornspitzů (nebo co to mají za tmavší pečivo), to si chválí i můj zmlsanej bzl synovec a hodí se skoro ke všemu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam