• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DEVIL: Nee, CR. Ty jahody, o kterejch mluvim ja, jsou chutove vyborny, velmi prijemny prekvapeni. Ale kdybys me zabil, tak ti nereknu odkud byly. Z Kunratic ne, asi nejaky stredni Cechy.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    SAMOUT: za hodinu vydelam na 5lbs kosik jahod no, lolec.
    ta ceska cena se mi zda umernejsi za samosber. vcera sem koupil 2lbs ve sleve za 4 dolary z kalifornie. presne sem ale vedel ze to budou cerveny vodovy neco. a byly. (chtel sem jich par nahazet do hagen dazs jahodovy zmrzliny)
    ted sem videl i 4L za $20 na samozberu. chci proste zkusit jak budou chutnat tady z pole a sem fakt zvedavej.
    v cesku se prodavaj naky sklenikovy vodovy jahody ze spanelska nebo holandska?
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DEVIL: Takze cca. 2x tolik co u nas. 5 lbs je necelejch 2,5 kg, na Ladvi meli 2,5 kg kosik za 220 kc, coz je cca. 13 CAD.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    tady stoji 5lbs $25..ale sem zvedavej, jestli budou chutnat dobre a ne jak voda, jako ty z kalifornie z krabicky
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Zeptam se
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KASUMI: wtf?! tak to je teda nadeleni. to je zlo. nevis ale nahodou kolik chteji za kilo? jen tak pro srovnani
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Slíbila jsem na dnes řízky a přehmátla se. Rozmrazila jsem bůček! :-) No tak jsem improvizovala, zelí je z červené řepy a mrkve, k tomu knedlík z mandlové a lněné mouky.

    JAJITA
    JAJITA --- ---
    KASUMI: ji, ráno mi psala kámoška, že u samosběru tady v OL jsou fronty jak na těstoviny před karanténou, nechám to na úterý :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Mražený kupuju v Lidlu pravidelně. Jsou v lepší kondici kolikrát, než to blato z dovozu.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Tak nasi dnes byli sbirat jahody
    Prej 12 kg za 40min
    A pak hodinu cekali ve fronte na zaplaceni
    Nevim kde, jizni morava nekde

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    MAR_TINA: Tvarohové.

    (Tvaroh, mouka, vejce, trošku soli.)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Uznávám, že bílá chřestová by byla elegantnější a chuťově výraznější.
    Zde jeden Brčálník.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ACIDQA: nádherný je máš. Jaké děláš těsto?
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Už byl čas...

    Na přepuštěný máslo na plotně jsem si vzpomněla až po vyfocení, tak vás trochu ochudím.



    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Koncert barev. Nádhera!
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Dnešní oběd... ano, v Lídlu je akce na grilovací sýry...
    Ale už jsme byli líní řešit bagetky, takže kváskový domácí chléb se semínky k tomu. A salát se fakt povedl.





    GALE
    GALE --- ---
    MAR_TINA: Jen OT doplnění zpráv z korporatů. Choť je na homeoffice do začátku července. Plný návrat všech jeho kolegů od prvního září. Moje máma dělá v bance, jejíž majitelé jsou Italové, a jako čerstvá šedesátnice je doma za plný plat, protože je riziková skupina. Nástup od poloviny června.
    Ano, lidí je doma ještě hodně.
    AIJA
    AIJA --- ---
    GEISHA:
    Prý se to letos vrací do té uličky vedle optiky směrem ke školce. Za křižovatkou na Líšeňské...
    AIJA
    AIJA --- ---
    GEISHA:
    A v sobotu má být farmářský trh v Židenicích u Dělňáku. Mívali tam dobré ceny a zajímavé věci. No, ale jak teď to vlastně netuším.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam