• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: umíš být miláček ,-)

    FAT: QUANTI: ne, fakt v poslední době vygumováno :-/
    a dovolená v nedohlednu
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    IKARIE: VALENTINA: z receptáře ,-)
    Pro základ používám linecké těsto na korpus, odkoukaný z http://www.pradobroty.cz/2015/09/linecky-kolac-...
    Pokud máte keramickou formu - není potřeba ji vymazávat, jen rozprostřete těsto, s okraji až nahoru.
    V míse pak smícháte 1 vaničku zeleného tvarohu + 250 g Mascarpone (lze ale i 500 g tvarohu), 2 vejce, 50 g moučkového cukru, 14 g vanilkového cukru, špetku soli. A teď "tajné" ingredience - 3 kapky citrónového oleje nebo šťávy a 1 šťopka kvalitního rumu.
    Můžete se obejít bez nich, ale v kombinaci s posypkou tu chuť koláče opravdu pozvednou.
    Množství ovoce dle vlastního uvážení - 0,5 kg je tak akorát, ale já dávám, co se do koláče prostě vejde ,-)
    Posypka se dělá na poslední chvíli - vytáhněte z lednice máslo - tak 50 g, rozmixujte ho s 2 hrstmi hrubé mouky a hrstí třtinového cukru (čím tmavší, tím lepší).
    Pokud použijete místo jahod na podzim třeba švestky, skořice to do posypky jistí.
    Peče se cca 50 min na 180 stupňů, troubu předehřívám na 200 stupňů a po vložení formy do trouby teplotu stáhnu.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    ILLUZE: taky prosím recept.
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    ILLUZE: podelila by ses prosim o recept? mam tu mascarpone, tvaroh i uz trosku unavene brozanske jahody :)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: mor na tebe!
    FAT
    FAT --- ---
    QUANTI: Já myslel, že se tím chce pochlubit více lidem a ujistit je, že je to fakt dobrý...
    :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ILLUZE: mně to bylo nějak divný, ale říkala jsem si, že jsem se asi přehlídla :D
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Jako povedla se mi fajn věc, jako fakt jsem už zralá na dovolenou. Fotky jsem vložila původně do Zjištění, tak se omlouvám za opakování příspěvku, tam jsem to smazala.

    Osvěžující jahodová snídaně, koláč je top ideálně vychlazený - s tvarohem a Mascarpone.





    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    IKARIE: Ta tam uz rok neni, bohuzel :-(.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    GEISHA: Tohle si nosim do prace, jen znacne vic edamme (z japonskeho obchodu, nejak s tim umi lepe zachazet a jsou chutnejsi).
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    CMLKA: Necháš změknout máslo a smícháš se solí a sekanýma bylinama dle tvé chuti. Pak zas vrazíš ztuhnout do lednice. Ve folii ve válečku nebo ve skleněné dóze, to mám raději.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    GEISHA:
    KOCHANSKA_CH: jak? rozpustit maslo a dat do nej bylinky?
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    GEISHA: já si k tomu většinou ještě vařím vajíčko na tvrdo...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Bylinkové máslo, co tvořím ve velkým, má taky úspěch. Aspoň zpracuju výpěstky.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GEISHA: presne a dat si rovnou neco dobryho :)
    FITH
    FITH --- ---
    GEISHA: Btw. v Grand Mravii maji vynikajici maslo a taky jogurt,oboji z mlekarny Litovel. Uz jsem si vypestovala zavislost :o).
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    FITH: mrazeny maji v Makru.

    Metro Chef Edamame mraž. 1x1kg - Finger Food, Finger Food, Mražené
    https://sortiment.makro.cz/...rce_store=8&_ga=2.252177422.600211106.1591869650-1631068542.1591869650
    FITH
    FITH --- ---
    MAR_TINA: Ja jsem je koupila zmrazene v Kauflandu,ale ted jsem se divala a ani prd :o(
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    IKARIE: Martina se podívá, do jakých čertových děr zas musí jet, něco z toho bude při cestě.
    není každý den výlet na Boreč jako včera :)
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    GEISHA: Pripadne v Malesicich je jeste mala vietnamska trznice, kdyby mela Martina Sapu na druhym konci Prahy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam