• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MOODYCAT: a teď si představ, že v bedynce bys měla vždycky to, co ti zrovna roste taky.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    Zajici byli super, ale skoda, ze uz pravdepodobne nefungujou :(. Jinak jsem taky nenasla nic zajimaveho, ty cesky bedynky mi prijdou krute nezabavny, brambory dvanactkrat rocne, nuda.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MRTVYKOTE: Jo, zajice jsem mela taky, to bylo docela fajn
    MEI
    MEI --- ---
    MEZZANA: A mas tipy na předplatné boxu?
    IKARIE
    IKARIE --- ---
    vim, ze jeste dobre funguji predplatne vina, konkretne kamaradka dostala predplatne od vinarstvi hruska, ale budou urcite i dalsi, zahranicni.
    MRTVYKOTE
    MRTVYKOTE --- ---
    MEZZANA: Před X lety jsem asi půl roku měla zásilky od Zajíci v krabici - výběr různých zdravých nebo netradičních potravin s nějakými recepty, pochutinami atd. (ale podle webu už nevypadají úplně funkčně). Teď už více než rok mi chodí měsíční balíček od mixitu a s tím jsem velmi spokojená (je to mix, müsli, kaší, ořechových másel, tyčinek, zobacích pochutin atd.), vyhovuje mi, že mi nabalí různé zajímavosti, které si běžně nekoupím ani se po nich nedívám a některé jejich novinky mají předplatitelé k dispozici jako první.
    MEZZANA
    MEZZANA --- ---
    ILLUZE:
    Bedýnky se zeleninou, bylinkami a ovocem pro mě měly tyhle plusy: čerstvost, sezónní potraviny, lokální, většinou i levnější než kupovat zvlášť dovážené z hypersuper.

    Předplatné krabiček, boxů, atp. se většinou nese v nějakém společném tématu. Můžou to být třeba vyloženě snacky. Jsou ale i předplatné ostatních potravin, třeba zdravé, v tématu nějaké světové kuchyně apod. Ty se mi líbí ze všeho nejvíc - možnost ochutnávat, nápady k vyzkoušení, atp.

    Pak existují i ty vyloženě na přípravu toho konkrétního jídla, ale to je trochu mimo mě.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    MEZZANA: vím, že boxy co měsíc dělali Smakujto.cz, ale jestli je ještě dělají, nevím. Bylo to fajn: sladké, slané, nějaké dipy, čaje, zajímavosti, asi za pětikilo. Ten moment překvapení byl super.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Něco z vánočních motivů...

    Ten sněhulák je úchylný ,-) Ale chuťově skvělý.















    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ILLUZE: No ja mela problem, ze jsem to nestihla v 1 zpracovat, tze jsem s tim prestala
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Vepřové kulky s bramborovou kaší a z domácí rajčatové omáčky s čerstvou bazalkou a olivami.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KASUMI: Mně to třeba právě u těch bedýnek odradilo :) Protože jsem nebyla sto pak plánovat vaření a spotřebovat je.
    Ale je super, jak to má každý jinak ,-)
    S tou čekankou - každý měsíc kupuji jednu dvě věci / druhy potravin, které jsem neznala. Co je u mne průšvih, že když zachutnají, mám pak potřebu je kupovat častěji a postupně se mi tu rozrůstá repertoár surovin.

    ACIDQA: Nebylo to myšleno zle, promiň ,-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ILLUZE: Mne se libi ta predstava, ze mam kazdy mesic neco noveho na vyzkouseni

    Driv jsem brala freshebedynky.. kazdej mesic nejaka zakladni zelenina a ovoce a k tomu neco extra
    Tze jsem se dostala treba k cekance, kterou bych si jinak nekoupila apod

    Ale tyhle surovinove maji smysl asi jen u lidi, co fakt vari a umi si poradit
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    ILLUZE: umim ji i bez javoraku :))
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ALEXIS: Děkuji :)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    ILLUZE: Já to znám spíš od lidí z UK a US. Třeba to Bokksu je překvapení. Každý měsíc dostaneš nějaký objem dobrůtek, ale dopředu nevíš co.
    Kamarádi v US si predpláceli místní službu, kdy jim domů přišla bedýnka s receptem a potřebným množstvím surovin na dané jídlo pro dvě osoby. Věděli co dostanou a vyplatilo se jim to, aby neplýtvali jídlem (nevařili zdaleka každý den ani v množství, na které by se jim vyplatilo kupovat některé rychle se kazící suroviny).
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    ACIDQA: Chceš fakt křupavou a lahodnou kůrku? :)
    Den předem potřít kuře směsí koření s lžící javorového sirupu.

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Nadivany kure, nic velkyho, ale zkusila jsem do kuze k soli a papricepridat suseny mliko (cetla jsem na Rohliku v nejakym receptu u Vanka) a fakt je vysledkem uplne luxusni krupava kuzicka







    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MEZZANA: Teď to neber jako rýpání, je to fakt myšleno jako dotaz, protože s tím zkušenost nemám.

    Proč předplatné? Jak to v praxi funguje - jakože víš, co v daném období potřebuješ nebo dostaneš nebo je to náhodné a pak dokupuješ ostatní?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Koleno leželo dva dny potřené marinádou v lednici, pak strávilo noc v CrockPotu a nakonec pár minut pod grilem. K tomu jablečné zelí - kysané tuřanské pečené s cibulí, jablkem, datlemi a sušenými švestkami. Zalito jablečným moštem, ovoněno hřebíčkem. Z kořenové zeleniny a cibule, co byly pod kolenem rozmixovaná omáčka.

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MEZZANA: Bokksu jsem brala rok a imho to za ty penize oceni jen fanousek japonska nebo fanda do ruznych snacku.. pro normalni lidi to asi nema pomer cena vykon (stoji to cca 10k na rok)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam