• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KASUMI: Ja myslel, ze reagujes na to mlety, jist ho s nudlema hulkama mi prijde ponekud zdlouhavy, az dietni (clovek to nakonec vzda :-)). Leda nejaky karbose do toho vyrobit.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SAMOUT: Was?
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    KASUMI: Jist mlety hulkama? Ty zas drzis nejakou pomatenou dietu, vid :-)?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Díky všem, zatím se mi jednoduchostí líbí toto. A ráno prozkoumám ten pastýřský koláč...
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    KOC256: uz to tady zaznelo, tak jen pritakam, ze bolonska,lasagne, pastyrsky kolac - nejcastejsi, mousaka, burrito a chilli con carne, meatballs.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Bun bo nam bo
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    KOC256: Pastyrsky kolac (kase/mackany brambory se zloutkem a parmazanem), mnam
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    KOC256: Naše děti milují mleté hovězí - nejvíc asi z něho gulášovou polívku. Překvapivě moc dobrý pokus vyšel v kombinaci s cibulkou, česnekem, mrkví, kedlubnou, paprikou a ke konci zakápnuté sojovkou a doladěné natrhaným ledovým salátem, podávané s rýží (inspirací je místní korejské bistro).

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOC256: teď jsem dělala lasagne - dobré to bylo ,-)

    jinak:
    - zapečené v paprikových lodičkách
    - dávala jsem tu možná fotky - čufty s farmářskými bramborami
    - dušené v listech zelí či kapusty
    - plněné papriky s rajčatovou omáčkou
    - karbenátky
    - zapečené mleté s cuketou a rajčaty
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Nějaký nápad co udělat z mletého hovězího?

    Zatím mě napadá prostě na cibulku do toho česnek, rajčata, protlak, prostě něco klasického červeného ke špagetám...

    Ale klidně poraďte něco sofistikovanějšího. Hlavně ať tam nejsou suroviny co zní, že je pěstují elfové :D


    Dík... :)
    FAITH
    FAITH --- ---
    ILLUZE: Aha, tak ja mam od inej firmy, ale na tie tvoje tiez mrknem, nech sa mi rozsiria obzory.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    FAITH: Tohle jsou tyto.



    FAITH
    FAITH --- ---
    ILLUZE: No nakupila som vsetky druhy a postupne vyskusam. Som zvedava na tie cizrnove. Potom sa rozhodnem, co budem z toho kupovat pravidelne.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    FAITH: Taky, taky! :)))
    Jako ty fazolové u vaření smrděly jak bolavá noha, ale v téhle kombinaci to pak bylo taaak dobré! :)

    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    FAITH: v češtině je to bedla jedlá, tak mi bylo divné, u vas je to přesně naopak:))).
    FAITH
    FAITH --- ---
    Tak som si vsimla, ze tomu doma hovorime zle, alias obratene a ma sa zacinat menovat tou bedlou
    Bedľa vysoká – Wikipédia
    https://sk.wikipedia.org/wiki/Bed%C4%BEa_vysok%C3%A1
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    FAITH: já si představovala že máš nějaký domácí prášek z jedlí, jakože z těch stromů a přišlo mi to zajímavý :-D
    FAITH
    FAITH --- ---
    MAR_TINA: Tak ako i to by mohla byt zaujimava prichut, teda doma mam len smrekove ihlicky, ale mozem dat vysusit rozomliet a skusit :o)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FAITH: pak už je to jasné. původně to znělo jako ...

    FAITH
    FAITH --- ---
    MAR_TINA: jedla bedla, u vas as len bedle
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    FAITH: co je prasok z jedli?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam