• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    KATIA: Ale furt je to obycejna buchta o nicem, "nic" tam neni, je to proste testo.
    KATIA
    KATIA --- ---
    MOODYCAT: to bude chyba receptu, banabread mám ráda právě proto, že je krásně vláčný ;-)
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FRENNET: Me banana bread taky nebere, proste sucha buchta o nicem, stejne to musis do neceho namacet, aby to bylo trochu zabavny…
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ACIDQA: mati ma uzasny pristup!
    ACIDQA: jsme ve stejne skupine. Pekla jsem ho asi dvakrat a dvakrat ho nikdo nechtel ani prvni den.
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    SAMOUT: to, at si kazdej chvali, co se mu zachce i ted klidne :)
    Ja ten chleba uz znova pect urcite nebudu ;)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    ACIDQA: Ovsem to je ocenenihodny coming out, do ted tu vsichni svoje fozky jen chvalili, a nepovedeny pokusy nechavali v tajnosti .-))).
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    ACIDQA: tak ten chleba je druhej den docela hnusnej! :)) mamka to ochutnala a pravila: “neurazi te, kdyz to vyplivnu?” :))
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    GEISHA: ted to prijde, protoze ho asi kazdy dela jinak… :)) ja dam varit cca 3 deci plnotucneho (farmarskyho ideal) mlika s vanilkovym luskem (rozpulim a nechavam jak zrnicka, tak lusk), stahnu na nulu a necham cca 10 minut (nebo klidne v lednicce pres noc). Pak pridam 1-2 polevkove lzice cukru a cca 2-3 polevkove lzice krupicky a varim do zhoustnuti… (minimalne a poctive alespon 5 minut, aby se krupice provarila) odstavim na balkon, mezitim vysleham jednu tucnou smetanu, vyndam z kase lusk a pak zastudena opatrne zasleham dohromady a necham do druheho dne v lednicce. Nekdy tam navic prsknu jeste tvaroh.

    Mozna bude potreba dosladit, ja moc necukruju, protoze jsem tlusta. :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SAMOUT: mražený jarní hrášek, přelitý horkou vodou a pak zchlazený zcela ztrácí svoji sílu.
    Tyhle tvargle jsou z lidlu, nepáchnou, nemají sílu českých, používám je jako sýr bez tuku. Pravým se neblíží.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MAR_TINA: Jako verim, ze je to moc dobry, ale po kombu hraskovy pomazanky a tech tvargli bysme asi museli elou noc vetrat, i ted v zime :-).
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SAMOUT: ano.
    a v hrncích vývar s knedlíčky a nudle do něj
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    MAR_TINA: Ten syr jsou tvargle?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Domácí celozrnné housky od maminky s hráškovou pomazánkou.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    SAMOUT: Mě, coby diabetičku, už to nechává klidnou. Prostě to nejím a hotovo. :-D
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: U nás to jistí domácí sádlo. :-)
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Ten bananovej chleba je supr, recept z Rohliku prikladam ;)

    WERKA
    WERKA --- ---
    SAMOUT: Ta ještě jeden sladký :D - koláč s makovou náplní a švestkami (teda asi to byly spíš pološvestky) vytaženými z mrazáku

    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Vy jste se tu proste rozhodli nahlodat muj zavazek nejist sladky, co? Ale to se vam co? To se vam nepovede :-))!
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    MAR_TINA: ooooo, to delala moje babicka! Uz nezije. Od ty doby jsem to nejedla, ale uplne z ty fotky silim! 😎
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Joooo, a krupicova kase! Ta byla k veceri. :D
    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    Flameri s tvarohem a jablecno jahodovym pyre na zitra na navstevu, bananovej chleba ze spaldovy mouky s citronem k snidani. No a a z pecenych kosti a zeleniny uz mam na nedeli vyvar.

    Jeste neco asi vymyslim. :)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam