• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    BAAL
    BAAL --- ---
    Z deníčku holky na vdávání: tvarohová buchta, měl jsem trochu vítr z toho, že to není těsto, ale prostě se to tam nasype, ale překvapivě to dobře dopadlo

    Sypaný kakaový koláč s tvarohem a brusinkami – Buchta v troubě
    https://www.buchtavtroube.cz/2023/01/sypany-kakaovy-kolac-s-tvarohem-a-brusinkami/

    BAAL
    BAAL --- ---
    Z deníčku holky na vdávání: koupil jsem kuře na kroupoto ale co se zbytkem? Tak dnes vývar

    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    poke

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    MAR_TINA: takhle kdyby mi to někdo naserviroval, tak si snad dám i sladkou snídani i maliny :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    První letošní marmeláda a krupicové flameri.

    To je tak, když v létě chytře sbíráte maliny do mrazáku, aby se jich nakupilo dost, a najednou je únor :)

    DEFILA
    DEFILA --- ---
    Tak splněno, vařená falešná svíčková s pazitkovou omáčkou, s návodem od Romana Pauluse

    A ano, je to utopene v omáčce, neb má žena je zvíře a potřebuje te omáčky kýbl a pak to plavalo ještě víc :)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: Jo takhle, děkuji ,-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    ILLUZE: hele je to takovy obyc rychlovka, ja ty drozdovy chleby moc nemusim, ale potrebovala jsem rychle pecivo s nejmensim usilim. Delala jsem z pulky množství a pul mouky proste dala celozrnnou :-) https://www.toprecepty.cz/recept/14708-domaci-kminovy-chleba/
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    APRILMOUSE: máš dáš prosím recept na ten celozrnný chleba? :-)
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Málo času, žádné pečivo doma, tak jsem spíchla jen rychlý polocelozrnný chléb z kvasnic a k tomu gulášovou polévku 🙂
    ************
    Jiří, nech ten chleba aspoň vychladnout, nebo ti bude blbě!
    Matko, to je jen pověra starců, že se nemá jíst teplé pečivo, aby mladý museli čekat. Mě teda po teplé houstičce nikdy bříško nebolelo! 😃

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    GEISHA: Základ je domácí kefír a chia. Smíchat, po 10 minutách ještě prokvedlat a dát bobtnat a houstnout do lednice. Vytunit či osladit dle vkusu každého soudruha.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Počet běžců už byl zredukován pomocí CrockPotu, jen je prý oser to škubání. Srny redukuje občas bratranec myslivec. :-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: :))))) čas sežrat srny a běžce :)))
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Sestře ju sežraly srny za asistence indických běžců. :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: To jsem zrovna chtěla napsat, že brněnským běláskům asi moc nechutná, žrali to minimálně a ty později vyrostlé listy už jsou úplně netknuté.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: tu jsme u někoho už obdivovala, ale tenkrát jsem nesehnala semínka. A taky mi na kapusty a jiné brukvovité jsou hrozně molice a bělásci a nechci tolik stříkat, tak je spíš nepěstuju. Možná dát velmi pozdě na podzim, když je potvorám už zima.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Ne, to je černá toskánská kapusta, sestra měla přebytek sazenic. Nero di Toscana se jmenují semena. Než přemrzne, je spíš kyselá, teď je sladká a lahodná.
    Černá kapusta - superzelenina původem z Toskánska | Doktorka.cz
    https://zdrava-vyziva.doktorka.cz/cerna-kapusta-superzelenina-puvodem-z-toskanska
    Vypadá teda jinak, než na vyobrazení u článku, blikla jsem to teď z okna, kvalita nic moc, je už šero.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: lupení jue mangold?
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Marinovaná krůtí játra z pod grilu, pyré ze zeleniny, co už chtěla z lednice ven, zlehka orestované mrazuvzdorné lupení ze zahrady ovoněné česnekem, mungo a kimchi. Dezert - kefír s chia a makem, ovoce.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    MAR_TINA: Sestra vařila hořčici dle této programátorky z Pardubic. :-)
    Jemná dýňová hořčice - Meg v kuchyni
    https://megvkuchyni.cz/recepty/zavarovani/dochucovadla/jemna-dynova-horcice/?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam