• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    Když se tu projednává odstranění slupek - řeším teď slupky z mandlí. Na jednu stranu si chci mandle na pár hodin namočit kvůli aktivaci enzymů a pro lepší stravitelnost, ale taky z nich odstranit slupky. Což znamená zalít horkou vodou. Není pak to namáčení předtím zbytečné? Zatím jsem vždycky dělal buď jedno, nebo druhé.
    KAREN
    KAREN --- ---
    BERRUNA: Tak ona se odloupne, pak je ale chci odstranit - a vytahovat jednu po jedný je pro mě náročnej podnik, proto se ptám.
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    KAREN: Já to mám vždycky v sítku a několikrát proplachuji, když je dávám klíčit, ta zelená slupka hodně změkne a buď se odloupne sama a nebo nechávám,…takže s loupanim úplně neporadím ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    BERRUNA: Já tam nechci ty zelený slupky - přijdou mi nahořklý, hůř stravitelný a není to celkově zrovna gastrozážitek...
    NACITALKA
    NACITALKA --- ---
    KAREN: já je po vyklíčení koupu a protřesávám ve velký míse a ty slupky se ve větším mcožství samy oddělej, ale stejně to trvá tak skoro hoďku při naklíčení jedné celé zavařovací sklenice. Když to teda chci mít opravdu všechno bez slupek. 😅
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    Mungo kličky a loupat? Tak já dělám asi něco špatně ;)
    KAREN
    KAREN --- ---
    BERRUNA: BAAL: Btw. když jste u toho loupání, neměl by někdo trik, jak se co nejrychleji zbavit slupek z naklíčenýho munga?
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    BAAL: tak potom - se s tím drbej :D ale razantní rozdíl v tom opravdu není…jemnost tomu dodá hlavně tahini ;)
    BAAL
    BAAL --- ---
    BERRUNA: Jasně, ale oloupanej je pak jemnejší, to je stejné jako trik s ledovou vodou, nutné to není ale arabská babička by se potěšila:)
    BERRUNA
    BERRUNA --- ---
    BAAL: nikdy slupky neloupám, hezky se vždycky rozmixuji ;) hummus dělám dvakrát do týdne, to kdybych to vždycky loupala, tak,…

    PRP
    PRP --- ---
    Id Geisha tady v pulce února davala rucne psany recept na tvarohový koláč, ale nedari se mi jej dohledat. Nemáte ho někdo prosim?
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Eh? 🤨
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: já něco vymyslím:)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Nebyly by ty noky? ,-) Nebo ten falafel?
    BAAL
    BAAL --- ---
    ZANNA: gyozy a pirozky jsou sice super ale index krabičkování do práce je tak 1/10:)


    ILLUZE: Tak jestli víš co udělat na oběd, tak já upeču carrot cake
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    V pátek rychlá večeře - špagety s krevetami, koriandrem a ovčím sýrem.

    ZANNA
    ZANNA --- ---
    BAAL: Gyoza knedlíčky, pirohy a falafel s hummusem - protože to vypadalo na fotce od tebe luxusně a pro celou rodinu by se mi s tím nechtělo piplat. Ale vlastně netuším, jestli se to nemusí konzumovat hned po uvaření.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Včera toustový chleba s celozrnnou žitnou moukou.
    A rohlíky plněné šunkou a uzeným sýrem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Hele, taky trénuji :) Akorát, že je to tak dobrý, že pravděpodobně nezbude do zítra ani drobek. A mascarpone došlo. Vůbec netuším, co upéct.

    Každopádně jeden z nej koláčů, co jsem kdy jedla. Mrkvový s ořechy, borůvkami a mascarpone s mandlovým likérem.

    XAJA
    XAJA --- ---
    TOOMIX: dik, ale na slovensku tusim albert nie je. aspon nie v mojich koncinach. ale uz vyriesene.

    mam tu kopec vvybornej majovej bryndze a mam chut zaexperimentovat s jej spojenim so spagetami a speckom, taka sk/it/at kombinacia:))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam