• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DRAGONsmall fullframe cameras or NONfullframe :)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    btw jako asi chapu k cemu mi to poslouzi..ale je to k uzitku nekomu kdo sedi pak u fotek doma a upravuje..s vyvazenim se prece da zahjebat..
    takova funkce nefunkce...nebo ne?..
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    HUGGI: to jsem nenasel ale diky tomu sem se proklikal na expozicni vejir/ten sem dal OFF..
    no takze ted to funguje
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    OMIKK: Je to nadtaveni bracketingu, pokud nenajdes v navodu tak by to melo byt v hlavnim menu v nastaveni snimani, nebo pripadne u rezimu snimani(jednotlive, seriove atd)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    KRISKA: 3X zmacknu spoust a poakzdy jina fotka..
    KRISKA
    KRISKA --- ---
    OMIKK: neco jako bracketing/hdr v nastaveni nemas? zapnuty...

    teda myslis to tak ze 1x zmacknes spoust a vyhodi to tri fotky nebo 3x zmacknes spoust a vyfoti ti to pokazde jinou. bracketing je na ten prvni pripad
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    mozna sem vedle ale zkusim to...
    mam lumix LX15..
    trosku sem neco posral v nastaveni(nebo spis zena ktera to domu takhle prinesla z vyletu)
    ..na iA,P nebo jakejkoliv dalsi rezim fotak foti pokazdy fotku s jinym vyvazenim bily...
    priklad:3 fotky do stejnyho mista tri rozdilny fotky..tmava,OK,svetla..takze se sam prenastavuje.
    No a problem je jednoduchej, nedokazu to nastaveni zvratit. S navodem ani bez...
    FUZZSTORTION
    FUZZSTORTION --- ---
    RUDOLF: Preferuju fotoaparáty s možností výměny objektivů. Srovnával jsem X100F a X-E3, když jsem vážně zvažoval k X-Pro2 druhý fotoaparát (stejně jsem raději koupil objektiv :-))) ).

    Dal bych přednost X-E3 s XF23mmF2 (a později k tomu XF50mmF2). X-E3 má jemnější novější EVF, bluetooth, dotyk. displej a s lepším rozilšením zobrazení náhledů, spolehlivější a rychlejší AF (novější AF algoritmus). Celkově na mě X-E3 působí znatelně svižnějším dojmem při focení a následným zpracováním fotek na kartu. Jinak auto-geotagging od letošní lednové aktualizace je také na X-E3. Externí malý blesk, který je součástí balení k X-E3 je mnohem účinnější než ten vestavěný v X100F.

    X100F ale nelze upřít skvělý look a jistou unikátnost - zejména stříbrný poutá pozornost (což je někdy dobře / někdy špatně). X100F je samozřejmě o něco skladnější, do kapsy riflí jej už ale stejně nedáš, do většiny větších kapes od mikin a bund se vleze i novější X-E3 s jedním z těch malých skvělých skel (18f2, 23f2, 27f2.8, 35f1.4/35f2, 50f2...). Vestavěný objektiv v X100F modelu je starší konstrukce, pocitově ten rozdíl je pochopitelně znát při focení v ulicích či na nějaké akci. Já se v každém případě spíše budu těšit na nástupce X100F (a X-Pro2). Fujifilm modelem X-T3 tento měsíc započal další generaci fotoaparátů s novým X-Trans IV snímačem a výrazně výkonnější procesorem.

    Mám X-Pro2 s tím hybridním OVF/EVF, ale nakonec asi 90% času zůstávám v EVF režimu. OVF používám hlavně když mi dochází baterie a v tašce nemám už náhradní. :-)))

    Omlouvám se za dlouhý elaborát. :-)))
    AETHER
    AETHER --- ---
    RUDOLF: Myslim, ze to v apce je, ale ja to nevyuzivam.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    AETHER: Jasný a geotagging funguje?
    AETHER
    AETHER --- ---
    RUDOLF: Mam iPhone, prenos s apkou je rychly. Z rafu se ale dostane mnohem vic.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    AETHER: Hele a nemáš iPhone? Možná se vykašlu na RAW a pojedu JPEG only. Tak by se mi líbilo to rovnou sypat do iphoto a na iCloud.
    AETHER
    AETHER --- ---
    RUDOLF: Mám necelý rok a jsem nadmíru spokojená.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    češtík, řeším to samé.. chci něco skladnýho jak telefon, ale focení telefonem mě irituje.

    Zatím jsem se zakoukal do Fuji X100F. Hybridní hledáček, mini okénko s digitálním náhledem zaostření v optickém hledáčku. Všechno na těle foťáku. Výběr ISO je prej taky super rychlý.

    Fotíte někdo s tím někdo? Tip na něco podobnýho?

    Ještě to někde vomakám.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    KELDA: ty me s tou ikonkou neskutecne seres :)) clovek si mysli, ze to pise hashlerka
    KELDA
    KELDA --- ---
    Canon oznámil EOS R | www.digineff.cz
    http://www.digineff.cz/clanek/canon/canon-oznamil-eos-r

    Zajimave je strkani fitlru do adapteru ... Ale jinak jsem pln ocekavani a takz mam trochu obavu
    KELDA
    KELDA --- ---
    PDF specifikace Canon EOS R:
    eos-r.pdf - Disk Google
    https://drive.google.com/file/d/1CAZOijAyrUJcOMWNHbjFpGq2CznrIAoN/view
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    JAYME: crop mirrorless dáš se seťákem do kapsy kapsáčů, nebo bundy, třeba sony a6000, a tím výhody celkem končí.

    Pak je ještě rozdíl v hledáčku, mě třeba EVF hodně vyhovuje kvůli tomu co fotím a čím, ale zase někomu to nevyhovuje
    JAYME
    JAYME --- ---
    kdyz to porovnam se svoji crop zrcadlovkou pro hobiky (80D), tak vyklopnou displej mam, zatesneny to mam, megapixelu mam v prepoctu na velikost snimace daleko vic, dual pixel AF mam, strili mi to rychlejc (7 fps), "EV-6 low brightness autofocus" neumim uchopit jak velkou vyhodu predstavuje, a 4K video je mi uplne u prdele. muj fotak je o 15 deka tezsi, coz bych ale tady dohnal a predehnal adapterem nebo vahou samotnejch skel :)
    doufal jsem, ze to bude mit stabilizaci na tele, ze by treba sly vyuzit s adapterem skla typu 180mm macro.
    tak ja nevim, prijde mi ze kdyz uz bych v dohledny dobe touzil po fullframe, tak spis vyuziju hypu a koupim nejakou levnou 5D z druhy ruky.

    ne?
    MIMA_A
    MIMA_A --- ---
    DOTCOM: skoda ze to vydavaji v podobe asi tak z roku 2014...
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    FUZZSTORTION: to je ale nahodicka, ze canon a nikon vydaji svoje FF mirrorless ve skoro stejnou dobu a jeste jsou to velice podobne produkty...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam