• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DIDAChytrá domácnost, hlasová asistence, Alexa, Siri, Google home.
    Povídání o realizacích chytrých domácností, hlasových asistentech, ovládáních pomocí telefonů, tabletů a celkové automatizaci. Rady a pomoci jak propojit HW a SW, co s čím funguje a komunikuje a co je naopak problematické. Zajímavé hlasové povely pro Alexu, Siri a Google home.
    rozbalit záhlaví
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    Ahoj , zkousel nekdo alza guard tagy? Airtag mam jeden a funguje bezva , ale chtel jsem něco ještě na další klíče a alza je teď má po 300, tak premyslim jestli jich par vzít. Díky za zkušenosti
    AlzaGuard Hero Tag with FindMy černý za 599 Kč - Bluetooth lokalizační čip | Alza.cz
    https://m.alza.cz/alzaguard-hero-tracker-with-findmy-cerny-d7409145.htm
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Máte někdo zkušenost s chytrými světly govee a nanoleaf?
    https://www.alza.cz/nanoleaf-shapes-hexagons-starter-kit-9-panels-d5878417.htm?evt=ac
    https://www.alza.cz/govee-glide-hexa-pro-3d-smart-led-10ks-d7356336.htm?o=1
    Synátor dostal od babičky peníze k narozeninám a chce nějaký podobný světlo k posteli, to govee mi přijde pro 12 letý děco víc cool, ale zase ten nanoleaf má lepší offline ovládání, kdy jde změnit scénu, případně ztlumit světla bez toho, aby musel hledat telefon
    MAJA
    MAJA --- ---
    Mám plynový kotel a v každém patře rozvod podlahového topení s čerpadlem.
    Aby tahle dvě čerpadla neběžela zbytečně, potřeboval bych je spřáhnout s čerpadlem v samotném kotli s časovým doběhem.

    Když kotel začne natápět, tak pustí svoje čerpadlo, zároveň by to seplo (bez)drátově čerpadla v rozvodech podlahovky s tím, že po vypnutí čerpadla v kotli by po hodině vyplo ty (bez)drátové zásuvky.

    Signál sepnutí by bylo vytažené 230V napájení z čerpadla v kotli.
    Jedno čerpadlo je v dosahu kotle, ale druhé jedině bezdrátově.

    Nakopnul by mě někdo správným směrem, co/jaké krabičky pořídit ?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MARKIZ: Já to mám přes homeassistant, že dle denní doby mi to reguluje intenzitu, že v noci mi to svítí slabě přes den normálně a navíc to v noci doubleklikem na vypínač můžu overridnout a rozsvítit to naplno
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    MARKIZ: to zni jako ze by to melo jit dosahnout pres philips hue, vim ze podporuji rezim kdy nejsou spojene s hubem a zapinas je primo normlanim vypinacem, nekde v aplikaci jsem zahledl ze pak jde nastavovat v jakem rezimu se ma zarovka probudit, nejsem si jisty zda to pujde kombinovat tou automatickou teplotou svetla (pri "normalnim" pouziti pres hub to jde) a zda se dostanes svetlem pod 2000K s tou ambient bilou zarovkou, abys nemusel kupovat zbytecne tu plne barevnou variantu...

    ... ted jsem to jeste dohledal a white ambiance ma rozsah 2200-6500 K, ale puzivam to doma na nocni sviceni a tech 2200K mi prijde na noc uz v poho, zvlast pri nizsich intenzitach...
    MARKIZ
    MARKIZ --- ---
    Ahoj, rád bych měl doma žárovky, které se samy podle času přepnou do nižší teploty světla - přes den bílá 4000K a víc, podvečer žlutá kolem 2500K, noc červená pod 2000K. Moje představa je taková, že žárovky budou zapojené v obyčejných světlech, mít blootooth či wifi a řídící jednotka podle času určí jaké barevné spektrum se má použít. Zároveň bych na jednoduchém panelu, nebo i v mobilu mohl režim změnit. U žárovek by mohlo jít upravit i sílu svícení, ale není podmínka. Existuje nějaké "levné" řešení pro mou situaci? Nic jiného "smart" kromě světel nepotřebuju. Jsem v tématu úplný nováček. Moc děkuji!
    MARTYYNO
    MARTYYNO --- ---
    Ahoj, mam doma par zarovek philips hue, jedu vsechno primo pres hue bridge 2.0, nepouzivam napojeni na nejake dalsi systemy.

    Premyslim o tom, ze bych na chodbu koupil hue pohybovy senzor.

    Otazka zni:

    Lze pak v aplikaci nastavit, ze pokud bylo svetlo zapnute pohybovym senzorem, tak aby se automaticky vyplo po dobe, kterou ja urcim? Ale pouze pokud bylo zapnute pohybovym senzorem, pokud ho zapnu normalne vypinacem, tak chci aby svitilo dokud ho sam nevypnu.

    Diky :)
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Mam soundbar a TV s Alexou, oboji Samsung. Da se nejak nastavit, aby kdyz je zapnuta TV, na pokyny reagovala jen Alexa v TV? Ted, kdyz zadam pokyn, tak se aktivuje Alexa v soundbaru i v TV, a tluce se to...
    AUSS
    AUSS --- ---
    MAP: super, díky moc, vyzkouším
    MAP
    MAP --- ---
    AUSS: Využívám https://www.znemecka.eu/domains/znemecka.eu/. Otevřít přes hranice a pošlou třebas přes Zásilkovnu.
    AUSS
    AUSS --- ---
    nemáte někdo osvědčenou metodu např. přes nějakého zprostředkovatele, jak pořídit něco (konkrétně Amazon Echo 5. generace, který jsem nikde v ČR ještě nenašel prodávat) z Amazonu, co se standardně nedoručuje do ČR, když nemám nikoho v Německu na koho bych to objednal?
    HULIK
    HULIK --- ---
    Ahoj.
    Máte někdo dobrou zkušenost s venkovním teplotním čidle s aplikací a historii?
    Zatím nemám žádný systém takže je mi jedno jestli wifi, zigbee, nebo něco jiného ...
    RIMRR
    RIMRR --- ---
    Ahoj, úvod ze široka - nyní přes aplikaci v mobilu nebo Google Nest hlasem ovládám světla v místnostech atp. Ale začínám uvažovat v případě nového bydlení nad širším řešením integrovaném do jedné centrální aplikace a i fyzického hubu (serveru). Tzn asi nějaké hotové řešení integrující osvětlení, venkovní stínění, hudbu, pohybová čidla, vytápění podlahy, podpora centrálních funkcí atp. Máte zkušenosti s výrobcem takových systémů pro inteligentní elektroinstalace, řízení a automatizaci technologií v domácnosti? Budu rád jak za názory tak doporučení i postřehy. Děkuji.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    Máte někdo moduly pod vypínače od Sonoffu, chtěl bych si koupit tenhle
    Sonoff Dual R3 Lite | Chytre vypinace
    https://www.chytrevypinace.cz/Sonoff-Dual-R3-Lite-d290.htm
    Jak to funguje, když vypadne konektivita? Tj např odejde AP?
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DRAGON: tak Xiaomi lze napojit ne pres Mi Home, ale pres Skill Roborock, pak jde krasne ovladat. Ale ta LG televize mi furt nefunguje...
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    Ahoj, muze mi nekdo pls poradit, jak do Alexa Echo 4.gen zapojim nasledujici veci? LG Oled TV a Xiaomi Roborock S5? Ten vysavac proste nenajde, i kdyz mam propojeny Mi Home ucet a u televize mi to pise ze LG Thinq nefunguje v ramci CR.
    Dokazal by nekdo poradit?
    dekuju
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Koukni na Netatmo, Shelly,…
    GREVE
    GREVE --- ---
    Přátelé, poradíte mi prosím nejjednodušší způsob, jak zajistit dálkově ovládanou regulaci topení, ideálně přes termostatické hlavice a wi-fi? Cílem je na dálku změnit manuálně teplotu v nemovitosti určitou dobu před příjezdem, stačí na dvou radiátorech.
    Jde mi o jednoduchost instalace, provozu a finanční náročnost.
    Díky
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    Je tu prosím někdo kdo umí trošku "advanced" automatizace v HomeAssistantovi napsat a poradil by mi lehce v poště?

    Díky moc
    ECLIPSE
    ECLIPSE --- ---
    Nainstaloval jsem Alexu v Echo Dot, zeptal se jí "What is my location?" a odpověď: ..... Port Saint Lucie Florida, přes appku v mobilu vidím to samé. Kde to proboha vzala? -> Záhada vyřešena, ale trvalo mi to, 4 roky zpátky jsem na Amazonu něco kupoval a nechal si to poslat ke kamarádovi do USA. Alexa si to našla v mém účtu, jo jo digitální stopa nemizí. :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam