• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPAZZDětská lehká kola- stavíme, kupujeme, řešíme
    BATY
    BATY --- ---
    ZBYNEK: Tak to máme druhý důvod, proč si nechat staré auto, jezdí na benzín a ne na elektriku a má mezeru mezi hagusem a střechou :)
    BATY
    BATY --- ---
    ZBYNEK: Aha, už to vidim. No, tak když nemáš mezi hagusem a střechou mezeru, tak to nejde... Njn...
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    BATY: Fakt ne, popisuješ staré hagusy.

    Podívej se na detail nových integrovaných střešních nosičů: https://i.cdn.nrholding.net/51863640/1000/1000
    BATY
    BATY --- ---
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ZBYNEK: Dekuji za ten link, libi se mi tam to sjednoceni zamku, co tam k tomu nabizi.

    Az to bude aktualni tak si tam vyberu neco podobneho, pripadne jim zavolam.
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    BATY: To už u nových aut bohužel neplatí, hagusy jsou teď integrované (honí se každé promile aerodynamiky), takže každé auto má jiné "čelisti" pro uchycení příčníku.

    LAUNCHER: Já jsem kupoval tohle: https://www.nosice-stresni.cz/detail/stresni-nosice-thule-ford-focus-iv-active-5-dr-kombi-2019--1/ (pro tebe budou jiné jenom ty čelisti a možná jiná délka toho příčníku).
    Na kolo mám z dřívejška https://www.nosice-stresni.cz/detail/thule-proride-591-sjednoceni-zamku-zdarma-2/
    A dokoupil jsem https://www.nosice-stresni.cz/detail/thule-proride-598-sjednoceni-zamku-zdarma-1/

    Ségra si v tom samém obchodě kupovala nosiče Atera (přesný typ ti nepovím, uchycení na fabii) a je taky spokojená.

    STARDAY: Můžeme se začít hádat, jestli je lepší mít kola na kouli, nebo na střeše :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BATY: Tohle se obavam ze casem budu potrebovat, az se za dalsich par let nevejdu s 26" detskym kolem/koly.

    Muzes pls napsat, co je to konkretne za vyrobky?

    Potrebuji to dat na O3 Combi 2016, tzn mam lyziny. Ale vubec nerozumim tem nosicum a nevim ani "co bych mel chtit". Melo by to uvest az dve decka kola (za par let).

    Pripadne i ZBYNEK nebo dalsi, jestli tez vozite na strese?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ZBYNEK: STARDAY: BATY: Moc vam dekuji za rady mmch.
    BATY
    BATY --- ---
    LAUNCHER: U mě taky vyhrává ten WOOM OFF, ale nechci čekat do září (a kdo ví jestli opravdu bude). Kluk má narozky 1.5. O to by až tak nešlo. Ale v září je už zase pomalu konec sezony a dát 20K za kolo, které možná bude v září a promarním celou sezónu čekáním na něj a příští rok už mu bude možná zase malé? To se mi nechce čekat. Navíc jsem potřeboval druhého syna posunout z 16" na 20". Takže jsem prostě potřeboval koupit něco teď...
    BATY
    BATY --- ---
    LAUNCHER: Co se týká přepravy kol, tak používám příčníky od Thule, jejich velká výhoda je, že jdou na každý auto, co má hagusy, pokud je šířka auta pořád cca stejná, tak to dáš skoro na všechno... Nezáleží vůbec na tvaru toho hagusu. Takže to koupíš jednou a máš vystaráno na dlouho.

    Na svoje kolo používám nosič viz obrázek, abych si neodřel rám nebo nevymačkal barvu. Původně jsem si ho koupil předem kvůli karbonovému gravelu, které ale zatím ještě nemám :) Jinak mám i ty normální nosiče, které se uchycují za spodní rámovou trubku. Do obou verzí upneš 24" kolo. Do těch co se uchycují za rám upneš i 16".

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    BATY: Dekuji za pomoc, ale vyhral spis asi ten Woom, viz co mi dole psala Starday STARDAY.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    STARDAY: To kolo chci hezke, z vice duvodu.

    Tazne nemam. Mam kombika, takze lyziny jsou tam defaultne.
    BATY
    BATY --- ---
    BATY: Tak za 13500: https://www.cyklobazar.cz/inzerat/502825/kolo-rascal-vel-24-v-zaruce-do-8-2021

    Ale moc se mi nelíbí a chtěl jsem, aby to mělo kotouče...
    BATY
    BATY --- ---
    LAUNCHER: Tenhle Rascal byl nedávno na cyklobazaru asi za 12 tisíc... Ten WOOM 5 jsem objednával v únoru, měl být v květnu a nakonec bude možná v září. Tak jsem se na něj vysral (bohužel) a skončil jsem zase u Supa. Je tam vidle, kterou jsem původně nechtěl, s klukem to asi nic moc dělat nebude, když má 22 kg. Nafoukal jsem jí na 30 PSI, možná by šlo ještě míň? V Manuálu je prd, akorát 50 PSI pokud míň jak 50 kg, na menší hmotnosti se to tam neřeší...

    STARDAY
    STARDAY --- ---
    LAUNCHER: jestli nejezdite dohromady na vylety a deti kolo pouzivaj jen s ostatnima detma na jezdeni kolem baraku, tak je mozna takovyhle kolo trochu overkill.

    me se nejlip nasazujou kola na nosic na tazny, jestli mas. nemusim nic nikam zvedat. trochu opruz je, kdyz ten nosic musim na kouli nandat sama, ze je docela tezky (asi 20 kg), ale to je jediny. u nosičů na střechu potřebuješ nejdřív "zahrádku", tady ti to najde podle typu auta konkretni produkt - https://www.thule.com/cs-cz/roof-rack/car-roof-racks a pak nosiče na kolo
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    LAUNCHER: Jestli jedete jen na malej výlet ve dvou, tak pak nosič smysl nemá, sundat přední kolo a hodit do kufru.

    Já s mrňatama jezdím víc a na víkend bychom se už do auta nevešli, tak mám trošku jinej pohled...

    Na oktávku v pohodě, jenom hlavně neber ty nejlevnější sračky. Máš kombíka s hagusama, nebo jenom sedan/hatch?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ZBYNEK: Zatim nebyl potreba.

    Nosic mi prijde dalsi vec navic, nemam s tim zadnou zkusnost a ani nevim jak najit vhodny zaroven pro moje auto a zaroven jen pro jedno 24" detske kolo.

    I tak me to bohuzel mozna bude cekat.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    STARDAY: Ja ani manzelka nejezdime na kole.

    Ona je stihlounka tak to nepotrebuje :-) Ja jsem sice kulatejsi, ale radsi se jdu probehnout.

    Pokud chce 6yo na delsi vylet, tak jedeme bez 4yo a ja si beru elektrickou kolobezku (ma to odpruzeni, lesni cesta porad uplne v pohode).

    Nemame nic proti kolum, ale nebavi nas to, radsi se treba projdem.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    LAUNCHER: u 24 bude podle me stacit sundat predni kolo. ale kdyz nekam takhle jedete, tak kam davas svoje kolo? :)
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    LAUNCHER: Proč se ti nechce do nosičů? Nahození na střechu je rychlovka...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    STARDAY: Na obecne transport 24" jsem dost zvedavy.

    20" + odrazedlo pro mensiho se mi vejde v pohode do kufru Octovky Combi bez rozebrani, tohle uz bohuzel s 24" predpokladam nepujde.

    Do nosicu vseho druhu nebo do vetsiho auta se mi vubec nechce. Ale zas kolem naseho domu je spousta rozumnych tras pro kola, takze kdyztak proste takhle.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    LAUNCHER: máme rascal 16 s řemenem a je to fool proof, dítě se o to nezaprasí a je to lehký. co je torchu opruz, že když to kolo přepravuješ rozebraný, tak při každym složení je potřeb pečlivě to kolo nasadit tak, aby ten řemen byl správně napnutý, jinak to dělá divné zvuky a asi to nejede úplně efektivně, ale to v našem případě nevadí. mě přijde v té 24 o trochu lepší woom kvůli brzdám a počtu převodů.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam