NJAL: ne, protože ty si pleteš jedno konkrétní intelektuální hnutí 60tých let s postmodernismem jako takovým :-) Alt-right svými urážkami a trollingem totálně zrelativizoval to, že "neomarxisté" bylo skutečně označní nějaké konkrétní skupiny levicových intelektuálů v 60tých letech - cca poslední, kterou ještě někdo bral vážně a která mohla nějak, dejme tomu, stavět na odmítnutí zkušenosti fašistických a nacistických diktatur na Západě (a na tom, že v jejich osobní zkušenosti se nacházela právě tyto diktatury, ale nikoliv stalinismus, hlásící se k marxismu).
Postmodernismus je daleko širší proud. Jeho využití neofašistickými směry je o to jednodušší, protože postmodernismus vždycky pošilhával po Nietschem a podobných filosofech - ale i původní předválečný fašismus se hlásil k "idealismu", jako k opaku materialismus. Postmoderní levice byl pokus vybudovat levici na jiných, než materialistických základech (např. na sociálním konstruktivismu, což, pokud to dobře chápu, je mutace fenomenologické filosofie...)
Inteligentní levici v 60tých letech nezastupovali neomarxisté - ale intelektuálové jako Chomský, kteří se snažili vycházeli z inteligentních tradic demokratických intelektuálů, blízkých i původními anarchismu (např. Orwell, apod.). Chomský si v 70tkách naběhl, protože nedokázal uvěřit tomu, že něco, co pokládal za propagandu západních médií, se časem ukázalo jako realita (stejně tak si my můžeme kdykoliv naběhnout co se týče Sýrie, Jemenu, Kurdů, Ukrajiny, Gruzie, čehokoliv.. a můžem si naběhnout na jednu i druhou stranu).
Celý pojem "neomarxismus", jehož používání je podle mě typickým příznakem jak poznáte alt-right (asi jako hipstery poznáte podle fousů a hipsterky, které to mají těžší, podle obrouček brýlí, které ironicky nosily, než to bylo in :-). Pojem je o to obludnější, že v Rusku jsou radikální fašizující příznivci nacionalismu ochotni omlouvat právě Stalina, jako úspěšného autoritářského vůdce - a vytrhávat ho z kontextu rovnostářského marxismu, od kterého se distancují.
To, že spousta dnešních režimů ve světě je neostalinistických (nebo v případě autentických převzetí moci v rozvojových zemí, spíše "neoleninistických" - rozdíl spočívá mezi cool-stylish-autentickým vražděním mladistvých revolucionářských gangů, a nudným, rutiním vydíráním vražděním ze strany etablované tajné policie...), to nechává alt-right pochpitelně chladné...
BTW, Marx paradoxně předpokládal odumírání státu - stejně jako bouchačkoví libertariáni :-)
Democracy in Marxism - Wikipedia
https://en.wikipedia.org/wiki/Democracy_in_Marxism
No a na závěr bych poznamenal, že snahy o "inteligentní konservativismus", který nebude o slepém lpění na tradicích a dogmatech, se vždy znovu objevovaly, v evropském i americkém prostředí - ale alt-right hnutí se svým důrazem na širokým masám srozumitelnou zábavnou ignoranci je totálně zabilo.