• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BUCKOWSKIAndroid Auto, Apple CarPlay - chytré automobilování
    Používání, zkušenosti, tipy a triky, nové verze a samozřejmě hádky, který ze systémů je lepší.
    rozbalit záhlaví
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Tip: Jak prevest data z iOS na Android OS. Situace se velice usnadni, pokud ma clovek kabel lighting to usb-c. Potom staci pripojit Android k iPhone a na obou mit aplikaci Samsung Smart Switch [1]. Je nutne mit oba telefony predem dobre nabite. Je dulezite mit prihlasovaci udaje k iCloud. Potom uz je to celkem "peace of cake". Prevede to aplikace, kontakty, whatsapp historii chatu atp.
    Tip: USB-C to lighting jde zbastlit i z usb-c hubu a k ne,u pripojit lighting kabel

    [1] https://www.samsung.com/global/galaxy/apps/smart-switch/
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    já mám downgrade jak svině...
    z auta, které mělo integrované bezdrátové AA už z výroby jsem přešel do auta, které ho vůbec nemá...
    za 3000 to snad půjde aktivovat
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Chcete bezdrátové Android Auto? Kupte si tuhle krabičku
    https://www.svetandroida.cz/carlinkit-a2a-bezdratove-android-auto/
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    mně nějak vůbec nedošlo, že když budu chtít nabíjet, tak to prostě připojím na přímo kabelem... facepalm
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    BUCKOWSKI: Záleží co bereš jako nabíjení
    - USB z auta? netuším jak by se to popralo, ale pak nepotřebuješ AA wireless
    - bezdrátově z auta? to by neměl být problém, jen se to bude asi víc zahřívat
    - USB z power banky bude fungovat
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    U AA wireless jsem se dočetl, že telefon není možné během bezdrátového spojení s autem nabíjet. Má o někdo ověřené? To mi přijde dost crazy.
    Já hlavně uvidím, jaké auto vlastně vůbec budu řešit.
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Motorola MA1 / Google Pixel 6 Pro - Android 13 (vždy nejnovější aktualizace systému) / AA (verze 9.8.632434) / Subaru XV 2018
    vše funguje dobře, jak bezdrát tak sporadicky na delších cestách drát
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BUCKOWSKI: Já mám 2022 a AA to ještě dává fajn, ale carplay skoro vůbec. Pak se to nějak sesypalo, když se zaseknul modul na Ecall.
    GASI
    GASI --- ---
    BUCKOWSKI: aktuálně máme Motorolu MA1, která běží bez problému a Ottocast A2Air, který po updatu firmwaru taky běží s novými androidy v pohodě. AAWireless nemáme.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    KORKMAZ: Já mám VW rok 2021 a jede to výborně, ale potřebuji větší auto a to, které jsem si vyhlídnul je starší a wireless to nemá.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    BUCKOWSKI: Ta Motorola je prej ok. Ale jelikož mám mizernou baterku v telefonu, tak stejně musím napájet.

    Jinak jsem měl teď půjčenou Dácii Duster a to mělo bezdrátové AA a švihalo to znatelně lépe než u násobně dražšího SUV od VAG
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    máte někdo zkušenosti s s AAWireless?

    Já mám v autě nativně, ale potřebuju větší a tam to není, ale ten zvyk asi nedovedu odbourat.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    LOPIN: Ohledně CarPlay bych o to musel někdy vyzkoušet manželkou, ta má iPhone. Čert ví, jak to tam funguje.
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    LOPIN: Já jako dialer v autě používám ten z auta, ne AA. V Octavii 3 to nefungovalo, ale v novějším VW už OK.
    Případně vytáčení hlasem.
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    Asi blbybdotaz, ale lamu si s tim hlavu. Da se nejak udelat, aby mi na car play na keypad psalo/byhkedavalo kontakty a ne jen psalo cisla? Kdyz jdu do adresare tak tam je nejaky podivny listovani podle abecedy, ktery ale neni vubec snadny ovladat. Na android jame normalne napsal jmeno podle tech tri pismen pod cislem, na aplle car to nejde, nedelam neco blbe? Dik
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    KORKMAZ: předtím jsem měl z Číny nějaký noname bazmek. Fungoval do určité verze AA celkem dobře. Pak už člověk musel zakázat aktualizace AA.
    Takže jsem koupil tu Motorolu MA1 (Amazon), která je cerifikovaná od Googlu pro AA a zatím vše funguje.
    Naskočí tak za 15-20 vteřin. Za cca tři měsíce co to mám to "spadlo" asi 2x. Jezdím s tím denně, takže tak 3-6x za den se to připojuje, téměř vždy bez zádrhele.
    KORKMAZ
    KORKMAZ --- ---
    PUSCHPULL: A jak jsi spokojen s tou motorolou? Naskočí to rychle a nepadá to?
    BUCKOWSKI
    BUCKOWSKI --- ---
    Já mám kombinaci VW a Pixel5.
    Vždy co nejaktuálnější sw i aa.
    Funguje s občasnými výpadky (cca 1x za 2 týdny), kdy mi to nejde ani přes kabel asi wireless. Někdy to nenaběhne, někdy vypadne uprostřed cesty.
    Zabírá obvykle restart telefonu.
    SKID
    SKID --- ---
    PUSCHPULL: Právě si nejsem jistý, jestli to není spíš chybou v aktuální verzi Androidu než AA, zkouším postupně všechno...
    PUSCHPULL
    PUSCHPULL --- ---
    Já mám AA vždy poslední verzi
    Android 13
    Google Pixel 6 Pro
    Motorola MA1 Wireless Android Auto Car Adapter
    Subaru XV 2018
    A vše funguje bez potíží

    Což neznamená, že se něco časem nepofikne.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam