• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Musim velmi pochvalit Tamron, davaji k objektivum 5 letou zaruku. A je zda se uplne jedno, jestli jste clovek nebo firma. U takove spolecnosti si rad nakoupim dalsi objektivy, ale uvidime jake budou.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Z tohodle mam velkou radost:

    (SR5) Tamron will soon announce FOUR new FE lenses!!! - sonyalpharumors
    https://www.sonyalpharumors.com/sr5-tamron-will-soon-announce-four-new-fe-lenses/
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Libilo se mi k nemu / Tamron 28-75/2.8, tohle video. Az na tez zbytecne treskuty nazev videa.

    If I only had ONE lens... Tamron 28-75mm f.2/8 | Sony A7III
    http://www.youtube.com/watch?v=0SIHYcXww_o

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Poridil jsem si na cvakani dovolenych a vyletu Tamron 28-75/2.8.

    Trosku velke a tezke, coz se dalo cekat. Na druhou stranu na pomery f/2.8 zoomu, skladnejsi nez je zvykem.

    Nevim nakolik ho vyuziji, mozna kvuli velikosti a vaze budu dal vyse uvedene cvakat na Sony 28/2.

    Po vikendu snad budu mit i nejake dojmy.
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: chapu, absence AF me asi bude stvat, na druhou stranu 2:1 makro musi byt hodne zajimavy, to moc skel bezne sehnatelnych nema. A moje realna potreba makro objektivu neni zadna - uzit si zabavne makro fotky s novou "hrackou" :-) Na to by to sklo mohlo byt dobre
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Fotodiox "hranata / ctvercova" clona k RX1. Na tu 55 sedi paradne, jak vidis. Stejne i na moji 28/2.

    Ta "defaultni" clona jak k 55 tak k 28 se mi nelibi, takze takhle. Jeste mam Fotodiox kulatou, ale ta se mi libi mene nez tahle hranata.
    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: co to je za clonu na tom 55/1.8?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Kamaradky :-)

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    CERMI_FOX: Zrovna ja (nijak nesouvisi s Tvymi potrebami) odmitam fotit na skla bez AF, vcetne makro skel. Dano tim, ze moje aplikace pro makro sklo je realne jen nejaky close-up na kytku nebo produkt, takze pro AF pohoda.

    Nekde se mi tu jeste vali Sony nativni E-mount 30mm / 3.5 makro, jestli Ti staci APSC, tak Ti ho muzu zkusit najit a prodal bych Ti ho levne / cenu kdyztak navrhni.
    FOGH
    FOGH --- ---
    CERMI_FOX: Laowu mam jen 9mm/2.8 a mam ho hodne rad, ale samozrejme jen na ASP-C. Obcas jsem s nim fotil i na A7III, ale vysledek pak ma jen 10 Mpix, coz dost omezuje. Vlastne ten objektiv pouzivam na A6000 misto zaslepky :-D

    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    LAUNCHER: na makro jsem teď našel zajímavý objektiv - https://www.megapixel.cz/laowa-60mm-f-2-8-2x-ultra-macro-2-1-pro-sony-fe . Stojí třetinu toho co 90/2.8 od Sony, má 2:1 makro, dobrý recenze a 60mm na APS-C by mělo být dostatečné.
    Btw nemá někdo zkušenosti s tímhle? :) Přemýšlím, že si ho koupím jako odměnu, že se vrátím ze služebky nepoškozený.
    FOGH
    FOGH --- ---
    Jo mimochodem, prodavam tu svoji Loxii 35/2, je u me malo vyuzita:
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Zeiss Loxia 35/2 / Praha, Ostrava / 19000 CZK ]
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jinak jsem fakt hodne zvazoval 55/1.8 Zeiss proti 50/1.4 Zeiss. Mozna casem poridim jeste tu 50/1.4, abych mel srovnani doma na stole :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: A7 III + 55/1.8 + 28/2 jsou doma, Tamron 17-28/2.8 predobjednavka.

    Ten Zeiss 55 je mazel :-)

    Asi jeste budu potrebovat 90/2.8 makro a je to komplet. To makro by mi stacilo bazarove, tak si pockam asi.

    // Posledni co jsem potreboval je fotak co se nevejde do kapsy, ach jo. Ale tak alespon jsem si udelal radost.
    EGGH
    EGGH --- ---
    Jde prosím nějak nastavit na A7 III ve video režimu AF-S? Nikde to nemůžu najít. Je potřeba to nějak povolit v menu?
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    FOGH: Jo ta ostrost je dechberoucí. I na 24mpix A9 působí fotky skoro jako z Rka. :D
    FOGH
    FOGH --- ---
    Tak jsem poprve mel moznost vyzkouset Sigma MC-11 se Sigma sklem, konkretne 35/1.4 Art

    Musim uznat, ze to s tim funguje fakt pekne, vsechny AF rezimy funguji, eye focus taktez. Ale porad je to klasicka Sigma s pomalejsim ostrenim. Na rozdil od Canonu to ale ostri presne :)
    Nicmene porizovat si to nebudu a MC-11 pujde na prodej, uz pozbyva smyslu.

    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: Rozumim naprosto presne, ja takto prodal Fujifilm x100T, protoze mi to ohnisko proste nevyhovuje. A to jsem ten fotak mel nekolik let...
    55/1.8 je u me nejcasteji nasazene sklo na A7III

    LAUNCHER: tady je docasne par testovacich full-res JPG cvaku primo z fotaku bez uprav: https://www.dropbox.com/sh/ufksjjop4q8uanf/AACzFcWMI20xaRE0XPclRtXla?dl=0
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Resim ze bych prodal Sony RX1r II. Ona za to nemuze, muzu za to ja. Fakt nedavam ohnisko 35mm, na me cvaky ze zivota je to proste zas a znova malo siroke. Mam rad 28mm a sirsi, vcetne UWA. Na obcasne portrety mam rad ~50mm.

    Petrebuji skladna a svetelna skla, minimum f/2 @ FF, mozna vyjmecne f/2.8. Vyzaduji AF.

    Napadlo me RX1r II prodat a koupit misto toho A7 III + 28/2 a 55/1.8.

    Te 28/2 se bojim, aby to nebylo nepovedene sklo, ale par recenzentu to chvali k memu prekvapeni. Primarne bych fotil prave na tu 28, sirsi sestricku k soucasnym 35mm. Na 28mm jsem zvykly z mobilu, myslim ze pro vetsinu mych cvaku ze zivota by to bylo dost siroke.

    Casem bych prikoupil UWA, mozna Tokinu 20/2, mozna Samyang 14/2.8. U obou se bojim, ze to nebude zadny zazrak.

    Ta 55 jen na obcasny portret, nebo cvaky pro radost.

    Nazory a doporuceni pls?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Unboxing pics or it didn't happen! :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam