• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: Pan mmj porada workshopy...
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: je to jen foto pro prdel, nebo to má nějaký reálný význam?
    asi bych pochopil jednu 400ku, jendu 600ku a 200-600, ale tohle ?
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER:

    IMHO objektivy

    Na ramenou: 400/2.8 GM

    Pod krkem: 600/4 GM

    Uprostred tela: 400/2.8 GM

    Na fotce napravo: 400/2.8 GM

    Na fotce vlevo dole: 200-600/5.6-6.3 G

    IG profil Mr. Stephan Woldron, fotograf na obrazku: https://www.instagram.com/p/B4CTcsEFvLc/

    Pic davam v lepsi kvalite.

    FOGH
    FOGH --- ---
    LAUNCHER: uff, to uz je nejakych 20kg vahy :-O
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LAUNCHER: Kolik kg tak na sobě má? :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Krasa :-)

    FOGH
    FOGH --- ---
    FOGH: kdyztak hi-res fotky jsou v tomto albu: https://photos.app.goo.gl/DynNKUzG3A9ouwK5A
    FOGH
    FOGH --- ---
    Vsechno foceno ve stejny den
    A9 + 24GM, f6.3, AEB 3EV, skladano jako HDR panorama v LR
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Sony FE 90mm F2.8 G Macro OSS: Definitive Review | 4K
    http://www.youtube.com/watch?v=8edwqSM87AA
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    KIA: necekat az na utkani, ale vzit fotak a skla, kamose, jit ven a fotit v behu a ruznem pohybu v realnych uhlech co se ocekavaji, proste nanecisto
    KIA
    KIA --- ---
    FOGH: Ostření mám taky na AEL tlačítko, jsem s tím spokojena :) díky za tip :)

    Nejhorší na tom je, že mám defakto jen par pokusu.. pokud se netrefím, tak fotky nebudou a budu muset zdůvodňovat proč :(
    KIA
    KIA --- ---
    BISCUIT13: Pardon, koukám, že jsem to nezminila. Jedna se o rugby- často hromada lidi na jednom místě a často fakt dost rychlé :)
    BISCUIT13
    BISCUIT13 --- ---
    KIA: venkovní utkání v šachu, petanque, pozemním hokeji nebo fotbalu? promiň, že si z toho dělám legraci, ale je hrozně důležitý, co to je za sport - jak budeš daleko od jádra dění a jak rychle se budou borci pohybovat. obecně se seťákem nečekej žádný zázraky. tahle skla neoplývají většinou nějakou velkou rychlostí ostření.
    podle rychlosti pohybu sportovců možná můžeš zvolit prioritu času a zkoušet nastavit optimální čas. obecně je ta hranice někde asi u 1/500 s. tam někde bych začal a šel na jednu nebo druhou stranu. třeba u basketu mi na uspokojivý zmražení stačila většinou 1/320 s.
    FOGH
    FOGH --- ---
    KIA: Mam A6000 jako druhe telo, driv jsem s tim fotil i auta na okruzich. Je potreba se nebat jit s ISO vys. Lepsi trochu zasumena fotka nez rozmazana. A6000 neumoznuje nastavit minimalni cas pro AutoISO, takze je lepsi tam hodit S a cas 1/1000 (pripadne jeste rychlejsi, kdyby se to presto rozmazavalo), samozrejme sekvenci a strilet to.
    AF mam nastaveny na AEL tlacitku, umozni to lepsi kontrolu nad ostrenim nez na spousti.

    Pripadne pak je dobre si zkusit par experimentu s dlouhym casem (1/60s a mene).
    FOGH
    FOGH --- ---
    FOGH: ten obrazek zmizel, takze funkcni link: https://photos.app.goo.gl/tWtn945X9h8mo2yP8

    LAUNCHER: ano, pri foceni pohybu 135GM chyta skoro vsechno, 85 jen obcas neco
    KIA
    KIA --- ---
    Hezky večer :)
    Mám laicky dotaz - mám a6000, seťáky 16-50 a 55-200 + ještě 50 1.8 Sony.
    Jdu o víkendu fotit sportovní utkání.. a já nějak nevím co a jak zvolit. Zatím jsem si nejvíc hrála s tou 50 a portréty, což je samozřejmě něco jiného..
    Nějaké tipy prosim prosím co zvolit a alespoň v jakém +/- rozsahu se pohybovat u času a clony ?Aby mi alespoň něco vyšlo pěkně ?
    Jedna se o venkovní utkání.
    Děkuji moc :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Nezkousel prave
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    FOGH: Chapu to spravne, ze s 85/1.8 se Ti nedari trefit to same, co bys třeba s 135GM trefil?
    FOGH
    FOGH --- ---
    U me v posledni dobe nejcastejsi kombo je 24GM, Samy 45, 135GM

    Nutim se i do 85/1.8, ale mam z tohoto skla nejvetsi podil out-of-focus fotek, tak jsem z nej dost nesvuj. Ma nekdo podobnou zkusenost?

    Jedna z mala povedenych treba:
    FOGH
    FOGH --- ---
    Musim varovat, Samy 45 je hrozne nakazlive sklo. Nakazil me tim Mentol a uz jsem taky ve stadiu, kdy 55, ac drive muj nejoblibenejsi objektiv, se vali doma a veskerou slavu sbira Samy.

    Ale samozrejme svoje vady ma, treba hvezdicky jsou z nej dost nadivoko:
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam