• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    New Sigma 105mm f/2.8 FE macro lens offically announced! - sonyalpharumors
    https://www.sonyalpharumors.com/new-sigma-105mm-f-2-8-fe-lens-offically-announced/
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    Povidame si tu trochu pro sebe, ale treba jeste nekdo pokukuje po 35mm skle pro svy Sony :)

    Petr Klapper
    http://www.klapper.cz/gallery/Samyang-35mm

    Po necelém týdnu focení jednoduchý závěr - je to ostrý tichý rychlý malý a za super cenu :)
    Osobně jsem doufal ve 28/1.8 a hladší bokeh jako má většinou moje oblíbená 45/1.8, ale holt 35mm je základ a podle poptávky a odezvy, co sleduju, to asi nešlo vynechat :)
    Pokud sháníte malý lehký walkaround sklo "na všechno" a pořád ještě nemáte Sony 35/1.8, tak je dobrá zpráva, že mi toto přijde tak blízko výsledkem jak jen to asi jde (a ještě o něco menší, lehčí a za půlku běžné neakční ceny). Podle testu od Frosta i s ostrostí trochu lepší(link v komentáři, počkat si na další, přeci jen jeden kus :)
    Věc, kterou beru už teď spíše neutrálně (a vadila mi u Sony 35/1.8) je takový ten "street bokeh" - někdy vcelku hladký, někdy znatelný charakter podle typu a vzdálenosti pozadí. Ja jsem na hladký, lidi mají rádi i ty "divoké", tohle je tak "mezi". Pokud to neřešíte, tak to dál neřešte ani tady :)
    Oproti Sony ale nemá takové zvětšení na blízko (o cca 40% míň) a Sony má v minimální vzdálenosti lepší obraz na plnou díru. Pokud to chcete na fakt malý věci velmi často, tak je to na zamyšlení, já si prostě přicloním a nosím skoro pořád +1 kvalitní diopter, který na delších ohniskách zabere i víc a stačí přiložit.
    Z hlediska AF je to sklo znatelně dál než třeba zmiňovaná 45, výrazně rychlejší a tišší, a na všech těch vycházkách ostřil bez zaváhání ve všech podmínkách. Nesrovnával jsem zatím přímo se Sony, dokážu si představit, že díky lineárnímu motoru tam bude ještě trochu náskok, ale osobně už to beru v běžných podmínkách jako rozdíl minimální (Frost testoval bohužel zatím na A7R II, zkusím někde na III).
    Prostě za 9300,- není co řešit, akorát teď budu mít schízu s čím kdy vyrazit ;)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LWEEK: R4 a 200-600 je casty kombo na wildlife, to je driv nemyslitelna kombinace a uplne to "odvetvi" posunuje rekl bych
    https://www.youtube.com/results?search_query=a7r+iv+200-600mm
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Já jsem šel v úvahách o A7IV ještě dál. Velmi populární pro Wildlife byl v posledních letech Olympus s jejich 4/3 senzorem. Při 2x cropu ze 61mpix zbývá pořád nějakých 15mpix, a to je s dobrým sklem pořád super i pro hodně velké printy. Takže třeba 200-600 může rázem být jako 400-1200 a dá se do extrému zařadit i 1.4x TC. Ale takové ohniska se už hodně špatně drží z ruky a v prašném terénu si člověk TC rád odpustí.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Ja to skoro vsechno smeruju na FB, takze ja uplne klidne :-D
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: no nad tech 55 bych to neprehanel :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Jo no, uz me take napadlo, ze Sigma 35/1.2 jde take vnimat jako 35-70mm 1.2-2.4 zoom :-D
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: jinak fotil jsem ted trochu z donuceni nasi Sigmou 35/1.2 na aps-c A6500, tj. vyslednej zaber jako 55/1.8 takrka presne, a proste miluju ten hladkej bokeh ze stredovyho "vyrezu", to se se Sony 55/1.8 nativne na ff neda porovnat :) Zas o trochu vic doufam, ze A74 bude mit aspon 32MP, idealne 36, ale beru i 42, prepinat na crop porad v dobrym svetle :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: jeste chci videt nejaky poradny hvezdicky, hlavne nocni, ne jen primo do slunce, a vyhledove se na cesty bude urcite hodit az budou cesty :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Koukam na sample gallery na DPReview pro ten novy maly Sony 28-60mm a myslim, ze ho potrebuji :-)

    Sony 28-60mm F4-5.6 sample gallery: Digital Photography Review
    https://www.dpreview.com/sample-galleries/9578803859/sony-28-60mm-f4-5-6-sample-gallery/7866687046

    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    S rodinkou na houbach :-)

    FE 35/1.8@1.8



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: Nevim, nesleduji. Me z toho zajima jen ten compact zoom :-)
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: internety říkaj $2k, $2390 v kitu. ale ofiko představení je 15. ne?
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: už jsem namočenej v apsc :) tak tam chvíli zůstanu. Na to moje focení....
    A ta velikost/vaha je pro mě duležitá.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: LAUNCHER: Navic co my vime... treba Sony prekvapi a A7C bude za 40k CZK.

    Pak by to IMHO lidi kupovali jak housky na krame :-)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: Pokud se Ti A7C treba i jen libi, bez do toho. Tezko Ti to tu nekdo bude kritizovat.

    Treba EVF ani tolik nepotrebujes a jeden slot na kartu Ti staci. A vubec nic proti tomu.

    A7C, stejne jako vsechny gen3 a gen4 fotaky, jsou/budou schopne udelat neskutecne dobre fotky.

    Spis si promysli ty FF objektivy, skoro kazdy je paradni, ale každý v necem jinem.
    KURE
    KURE --- ---
    LAUNCHER: eh zvoral jsem vodkaz, myslel jsem tohle sklo pro FF jako srovnani.
    https://www.megapixel.cz/sony-fe-24-70mm-f-2-8-gm
    že crop faktor kecá i do světelnosti chápu.

    Ale možná že to A7C bude dobrý jak píše Nevill s nějakým placatým objektivem jako druhý tělo, na pouliční foto abys nebyl nápadnej, nebo něco tak.
    I když si pořád myslim že bych měl radši A7III
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Obecne na APSC ma smysl jen:

    1) Extremni telefoto, kde byste uz i z FF orezavali.

    2) Skla mensich rozmeru, nez existuji na FF. Tzn na APSC mate rekneme 20/2.8, ktery je sice tmavy a neostry, ale vy odmitate sice lepsi, ale vetsi Sony 28/2.

    3) Pokud opravdu nemate vstupni penize na porizeni FF tela.

    4) Video, kde ma mensi APSC sensor rychlejsi read-out, nez vetsi FF sensor a vy chcete minimalni jello effect.

    Vsechny ostatni situace budou vzdy vyhodnejsi na FF (nebo MF, pokud potrebujete napr. extremni ostrost)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    NEVILL: Neslo. Ten chciplej hledacek v rohu, na systemovem fotaku nechces...
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    KURE: Co se focal length a bokeh tyka, tak na crop musis vsechno nasobit 1.53x. Tzn moje srovnani bylo o fous nefer ve prospech APSC.

    Oproti tomu ty srovnavas 16-55/2.8 APSC, tzn prepocteno na FF 24-85/4.3 proti ultrasirokemu a svetelnemu FF 16-35/2.8.

    Mrkni se radsi treba na Tamron 28-75/2.8, coz bude delat mnohem ostrejsi a svetelnejsi fotky nez ten APSC zoom na libovolnem tele.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam