• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LWEEKSONY Alpha - digitální fotoaparáty
    Digitální zrcadla a bezzrcadla SONY Alpha.
    rozbalit záhlaví
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Focenim bych rusil decka u hry. To ja pekne prosim nedelam :-) A zaroven me bavi to brat jako vyzvu pro techniku.
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: V interieru, zvlaste vlastnim, si misto povzdechu posvitit/dobliknout? ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Povzdech obcasne foticiho amatera:

    Jednou za cas se zapomenu a zkusim vecer cvakat lidi na f/2.8 zoom. A uz se nam zacina drive stmivat, takze v rijnu ta sance oproti letu roste :-)

    Na lidi mam cas nastaveny na minimum 1/125s. S delsimi casy uz mi to prijde nespolehlive.

    Vysledek ~ISO16000, fotky pouzitelne bud jako cernobile, nebo na vyhozeni. Nastesti o nic neslo, moje vlastni deti v mem interieru.

    O chvili pozdeji, kdyz jsem si uvedomil co je spatne, tak jsem nasadil f/1.2 a od te chvile ~ISO2000.

    Ach jo proste :-)

    Jinak jo, f/1.8 a ~ISO4000 by bylo tez v pohode. Akorat s tema zoomama si proste nerozumim, jakmile se jen trosku setmi.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    a koukam, ze pisu jak prase. Mam tady na macu nastavenej nakej dementni autocorrect, omlouvam se))
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    LAUNCHER: hele tohle jsem resil presne minulej rok, Ty fotobatohy jsou vetsinou strasne vyrazny, nehezky a nechces uplne upozornovat, ze mas fotobatoh plnej techniky za nekolik desitek/stovek k.

    Jak tady v idskuzu nabizim ten wandrd, tak kdybych nepotreboval vetsi, tak ho neprodavam. Esteticky je proste skvelej a spis lepsi videt nazivo, ten material je ulet, ale cena cena taky:))


    Ja nakonec koupil ajnu of f-stopu. Naprosta spokojenost. Rozsiritelnost a cestovni velikost. Das tam vybaveni, hadry, akorat nema side access a material taky vypada ze bude slouzit aspon deset let, ale je taky drahej


    Jeste jsem premejslel i o tomhle, coz je cenove hodne prijatelny a vypada ze ma hodne fajn bezpecnostni featury, ale nikde jsem poradne nenasel zadnou recenzi
    https://int.pacsafe.com/products/camsafe-x17-anti-theft-camera-backpack
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LWEEK: Tak neni to primarne fotobatoh zejo, ale zpusob jak vlozit fotak a 4 skla nebo samostatne 6 skel do jakyhokoliv jinyho i ne-foto batohu, pripadne hodit na rameno :)
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Ježiš to je malý až se mi z toho scvrknul piňďa. Ale jako jo, občas se to hodí. Myslím menší fotobaťoh. :)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: Tak uz mam taky svoje, tu L II verzi pouzdra a nadsenej. Naprosto idealni pomer velikosti a kapacity na samostatny kratsi noseni pres rameno (foto kabelka ;) a nebo jako vlozka do stavajicich batohu - at uz vcetne tela nebo az na 6 skel (Sigma 35/1.2 a 135GM zaberou po 2 samozrejme).
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Normalne bych tam nesel ani smykem protoze COVID. Ale protoze prijedou i k nam do Pisku, tak to chci podporit alespon ucasti. Ach jo, blba doba na tohle proste.

    Alespon zaklad - celou dobu budu mit rousku.

    (V mem veku se COVID osobne tolik nebojim, ale snazim se "zplostit krivku" a nenakazit starsi cleny rodiny.)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: hele ja se takovych akci vubec nezucastnuju, ale letos bych teda kladl asi duraz na nejdelsi skla v odstupu ;)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Vubec netusim co od toho photowalk cekat. Tak si chci vzit 28-75 na rozsah, Sigmu na bokeh a 17-28 kdyby bylo potreba neco sirokeho.

    Nicmene, to umisteni v batohu byla jen ukazka. Fotak bude s jednim sklem na popruhu a v tom nejvetsim prostoru v batohu bude druhe sklo.

    Mozna ten 17-28 nakonec necham doma, ja na ty siroka skla fotim jen prirodu a interier, coz asi na photowalku nehrozi, predpokladam.

    Kdyby mel nekdo lepsi napady co si vzit za skla, sem s nimi pls :-)
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: kdyz otocis tu Sigma clonu neveslo by se ti jedno to sklo za ty "otocny" oranzovy dvirka/prepazku? Jakoze kdyz clovek strida 2 skla, tak nemusi otvirat vic
    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: no tak prima, takovyho prostoru :) a zidlicka masakralni :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Misto tripodu tam hodlam strcit tuhle prenosnou zidlicku, kdyby u povidani nebylo misto k sezeni :-)



    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Sigma 35/1.2, Tamron 17-28/2.8 a 28-75/2.8. Vse s lens shade.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Zatim opatrna spokojenost. A viz fotka se vejdou tyhle tri skla, ktere si asi budu brat na photowalk se Sony viz nize. Takze ucel to snad splni...

    MENTOL_
    MENTOL_ --- ---
    LAUNCHER: No vida, tak pak poreferuj :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    MENTOL_: Objednano. Tak uvidime. Radsi si od toho moc neslibuji, tak snad nebudu zklamany.

    Dekuji za tip.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    LAUNCHER: Ajaj, jasně. No s fotobaťohama je to fakt svízel. Hodně se mi líbila jedna jihoafrická značka. Dělali fakt skvělý modulární fotobaťohy, ale koupil je Lowepro a zabil. Asi konkurence nebo co.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LWEEK: Vanguard - Chapu ze to asi nepotrebuje kazdy, ale prekvapuje me, ze to zda se neumi sepnout popruhy vepredu na hrudi nositele. Ja takhle nosim vsechny me batohy.

    Presto ale dekuji za snahu pro me neco najit.
    LWEEK
    LWEEK --- ---
    Docela hodně chvály jsem slyšel na Gitzo baťohy:
    https://www.megapixel.cz/gitzo-adventury-45l

    Ale to je samo spíš do přírody. Jestli to má být univerzál do města a přírody tak možná nějaký Vanguard?:
    VANGUARD VEO GO 46M khaki fotobatoh | FotoŠkoda
    https://www.fotoskoda.cz/vanguard-veo-go-46m-khaki-fotobatoh/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam