• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MILAZAJICEKbulletjournal
    Diskuze pro příznivce metody plánování času #bulletjournal #bujo

    "Není nic horšího než krutost, s jakou mluvíme sami k sobě."
    rozbalit záhlaví
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Pro mě je hrozně těžké začít. Mám potřebu mít všechno "tip-ťop", takže jsem udělala úvodní červencovou stránku (i s obrázkem) a tím jsem skončila :(
    Jinak teda prozatím jsem investovala jen do toho sešitu z Tigeru, který zmiňuje FRENNET:

    O knize vím, ale nemám/nečetla jsem. Nejsem si jistá, jestli by mě dostatečně nakopla ;)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    FRENNET: myslíš přehled jak začít nebo co všechno dělat?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Taky book.
    Letos jeste dojedu diar co mam od ledna, ale pak uz bujo. Koupila jsem si ten teckovany sesit z Tigeru, akorat ty barvicky jeste nemam.
    Jinak, nejaky u eleny prehled nevite, kde bych nasla? Vse co jsem nasla bylo dost kuse.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: To já už teď zpětně neposoudím. Dneska vyhledávám příležitosti k tomu abych mohl psát rukou/perem. Takže přes den kromě emailů všechno píšu ručně ;) Večer deník a i když teď to flákám tak občas si vyměním s kamarádem i nějakej ten dopis.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    U mě je to spíš tak, že mi víc vyhovuje psaná forma, než elektronická.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: já mám taky rad pera ale s palmem jsem si vystacil. DateBk byl prostě naprosto vyhovujici aplikace. Nic s je o schopnostmi uz dneska neni.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    MILAZAJICEK: to jo, ale já kromě Palmu vždycky používal i papíry. Nevím proč. Asi protože mám rád plnící pera :-)
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: to ja to na jednom miste pouzivam uz dlouho. Nejdriv diáře palm a po padu Palm Inc. uz nebyla nikdy adekvatni elektronicka nahrada takze od te doby se v tom placam mezi papirem a mobilem. A v papirove podobe kombinuji ruzne zpusoby a formaty. Ted jsem roky pouzival FranklinCovey diare ale uz se mi to nechce tahat a sesit se snaz prizpusobuje nez nalinkovaný diar.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Teda používal jsem to i předtím, ale tak jaksi “nekoordinovaně”, to jako ze poznámky jsem měl v různých sešitech a papírech a tak.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    MILAZAJICEK: podobný systém, modifikovaný na moje potřeby.
    Já už to používám tak zhruba od roku 2009
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: To jako že jsi ho začal používat v začátcích nebo že máš svůj podobný systém?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    MILAZAJICEK: myslíš jak dlouho používám bulletjournal? No ještě dřív než se tomu začalo říkat boulletjournal a než to začalo být populární :-)
    Prakticky nepřetržitě. Jako pracovní deník kam si píšu věci z práce, soukromý kam si píšu osobní věci. Už hodně let. Staré mám popsané (od kdy do kdy byl používán) a odložené ve skříni. Jak skončím s jedním, začínám nový.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    LEON_KOWALSKI: Moleskine inkoust moc dobře nedává. Já teď začal používat ten Leuchtturm Bullet Journal ale koukal jsem, že Paper Blanks má taky pěkný tečkovaný sešity a jejich papír se mi líbí zatím asi nejvíc.

    Zatím bujo držím co nejjednodušší, ale už budu muset zapojit kolekce ale nechce se mi to hned ze začátku přeplácat, abych se v tom neztratil.

    Jak dlouho ho používáš?
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Já tam taky moc malůvek nemám, teda akorát svoje vlastní, když se třeba na poradě nudím :-)
    Plus svůj styl (kvůli vyhledávání) dělení měsíců, dnů a zadávání určitých informací, například informace k serverům, nebo
    novým user acount atd... takže když třeba hledám nějaké informace k firewallům, tak jedu po stránkách a vím - fialová firewally :-)

    A používám notesy co jsou inkoust/plnící pera friendly:
    Leuchtturm 1917, Paper Blanks a Midori.
    Moleskine je naprd, pokud jde o plnící pera.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ahoj, jsem ještě nestihl nic přidat. Navíc s bujo začínám ale po všem co jsem vyzkoušel se mi líbí. Škoda že mě dříve odrazovali ty maluvky co kolem toho lidi maji.
    LEON_KOWALSKI
    LEON_KOWALSKI --- ---
    Book :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam