• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCIENFlutter a Dart
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    MR_DAN: Tohle se mi na Flutteru prave libi - Google o nej fakt pecuje a hrne do nej mraky penez (viz Widget of the week). A hlavne - funguje. Delal jsem na ruznejch appkach od Apceleratoru, pres Phonegap nebo Starling a vsude bylo spousta problemu kolem. Tady vsechno jede jak po masle a performance je skvela. Jedinej problem je state, kterej chvili trva nejak pobrat. Filip pekne shrnul co si myslim o BLoCu a Provider vypada moc pekne. Ja sahnul po Reduxu, protoze mam pomerne dlouhou zkusenost s Vuexem, kterej z neho vychazi. Nicmene Provider zkusim priste.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    https://www.youtube.com/watch?v=d_m5csmrf7I (Pragmatic State Management in Flutter (Google I/O'19))
    hmm, na tohle jsem mel narazit driv, nez jsem si zacal motat hlavu s BLoCem
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    MR_DAN: Assety zlobi no. Je dobry pri nahrani novyho assetu refreshnout pubspec.yaml a dat hot restart.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    LUCIEN: tuhle hlasku to vyhazovalo, kdyz jsem poustel debug a mel jsem v pubspecu spatne nastavene assets ... ale mam pocit, ze uz jsem to videl i pri jinych pripadech, ktere potom skoncily chybou, takze myslim, ze animal sniffer bude nejaky error interceptor, nebo neco kolem chyb

    a pokousim se o jednoduchou chatovaci appku nad firebase, spis se to naucit...
    protoze si dam na linkedin do summary, ze mi nevadi uspinit si ruce od frontend/mobile vyvoje (jinak jsem spis server-side java) a ze se rad naucim Flutter/Dart a hned me nahani recruiterka at to jdu delat jako primarni napln prace ze to nevadi, ze se to budu ucit za behu :-D
    tak to jsem jeste odmitnul, ale jinak vidim znacne vyhody v tom, umet krome backendu delat i frontendy, mobilni appky uz jsou podle me skoro nutnost
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    MR_DAN: No a o co se pokousis?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ERROR: [TAG] Failed to resolve variable '${animal.sniffer.version}'

    ...ja nevim proc se do toho vubec poustim, to je nejaka uchylarna
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    RAINBOF: je to tam, v get started v instalacnich instrukcich:
    To prepare to run and test your Flutter app on an Android device, you’ll need an Android device running Android 4.1 (API level 16) or higher.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Nemuzu najit pozadavky ale pojede to na android 5?
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    no super, tak jsem si rikal ze se ten Flutter a Dart naucim programovanim appky pekne od nuly a uz ted to vypada, ze budu copypastovat examply z netu, protoze jsou lip zpracovany, nez bych to kdy udelal ja :D
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    http://fluttersamples.com/ - seznam snad vsech state management moznosti pro Flutter s ukazkama...
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Asi nejlepsi BLoC knihovna co jsem zatim nasel s hezkou dokumentaci https://bloclibrary.dev/
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Ahoj. Zalozil jsem tuhle diskuzi, protoze jsem nikde na Nyxu nenasel odpovidajici misto pro diskuzi ohledne Dartu a Flutteru. Aktualne v tom zacinam delat jednu appku a mam kolem toho hodne otazek (hlavne kolem state management) :)

    Dokud se to tu trochu nerozjede, budu sem asi davat hlavne zajimave odkazy, na ktere narazim...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam