• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    MONROE
    MONROE --- ---
    Nikdy si neoholim dobre nohy napoprve. Nikdy.
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    KOVOVAMINCE: Jo a dneska mě muž musel vyloženě odtáhnout z místnosti, abych toho nechala...
    KOVOVAMINCE
    KOVOVAMINCE --- ---
    Když doma postavíme a ozdobíme strom, začnu bejt obsedantně kompulzivní a každej den až do Vánoc převěsim xy ozdob, aby byly "správně" rozmístěný.
    A nejsou to záseky na minutu ale třeba na půl hodiny...
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    V Nabarvenym ptaceti mi bylo nejvic lito ty fretky.
    EKG
    EKG --- ---
    SALVATOR: To jsi asi nikdy nemluvil s zadnym vedcem.


    ZUULUU: Ja ne. Obecne nemam rad kneze, bez ohledu na nabozenstvi.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ZUULUU: Kdyby vědec tvrdil, že vědci všechno ví, není to vědec, ale debil. Vědci moc dobře vědí, jak málo ve skutečnosti vědí. Proto dělaj vědu. Kdyby si mysleli, že vědi všechno, tak by vědu nedělali, protože by pro to přece nebyl důvod.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ZUULUU: nejsem si uplně jistej, jak souvisí schopnost ommatidií ve složeným oku vidět polarizovaný světlo s tendencí lidí narozenejch mezi 12.1. a 12.2. zapomínat úkoly či jejich případným zamilováním v tomto tejdnu, ale budiž.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    EKG: Jo a vědec ti nikdy neřekne, že něco není. Vědci nedokazujou neexistenci. Dokazuje se zásadně existence.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    EKG: Měsíc neodráží polarizovaný světlo. K polarizaci dochází v zemský atmosféře nezávisle na původu světla, jediný, na čem záleží, je jeho úhel. Slunce i Měsíc vytvářej stejný polarizační vzroy, pokud vycházej ze stejnýho místa.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    EKG: Co určitě chci tvrdit je, že podle mě nemůže mít vliv, jestli se jedno světýlko nachází pár úhlovejch stupňů vně arbitrárně určený skupiny jinejch světýlek, nebo uvnitř ní. Jinak řečeno, jestli je Mars v Hadonošovi, nebo vedle něj. Proboha, vždyť ty znamení sou jen výsledkem lidský fantazie, apofenie. Napříč kulturama sou různý, Indiání maj jiný, Číňani maj jiný, Indové maj jiný. Znamená to, že Venuše ve Vodnářovi se mě týká jenom když sem z euroatlantický civilizace, ale ne, když sem Ind, protože jako Ind tam nevidim Vodnáře, ale něco jinýho? To by byla pěkná blbost, kdyby to mělo bejt objektivní, že ano.
    EKG
    EKG --- ---
    EKG: Tldr: kdyz mi vedec rekne, ze neco neni, ma to pro me asi takovou vahu, jako kdyz politik rekne, ze neco bude.
    EKG
    EKG --- ---
    SALVATOR: No a ty vis, co ty svetylka na nebi vlastne jsou? Vedci to prehodnocujou kazdou chvili, vlastne kdykoliv se objevi nejaky novy poznatek. Mesic odrazi polarizovane svetlo, ktere ma vliv ma chemicky i fyzikalni procesy, nechces mi tvrdit, ze nema a nemuze mit vliv ma psychiku cloveka, coz je btw dalsi vec, ktera se teprve zacala trochu poradne zkoumat, ze ne?
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    TOXICMAN: Tak to jo!
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    SALVATOR: ten pravej pochopitelně :D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    TOXICMAN: Kterej?
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Jsem bezvýhradný ateista, až se bojím, že mě Pánbůh potrestá.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ZUULUU: Tak jasně, jestli jim to funguje, good for them, placebo je skutečná věc. A já jim to přece neberu, ať si klidně pijou vlastní chcanky v naději, že je to zbaví lupénky, ať si léčej chřipku milionkrát naředěnejma kachníma játrama. Ale může mě přece zarážet, že jim to funguje, když by stačilo zapojit kritický myšlení a trochu selskýho rozumu ke zjištění, že to fungovat nemůže. Čekal by proces:
    Funguje mi to -> zjišťuju o tom víc, protože mě to zajímá (nebo protože je to učivo ZŠ) -> zjišťuju, že to fungovat nemůže -> nefunguje to.
    A nevim, kde mluvim o znalosti vesmíru. Na vyvrácení většiny bludů stačej základní znalosti z daný oblasti.

    Čusek
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    TLAMPAC: Oh, cool, to si přečtu.
    ZUULUU: Já možná trochu rozumím tomu mechanizmu. Víra, že se naše životy říděj nějaký vesmírný zákony asi musí spoustě lidem dodávat spoustu jistoty, kterou by jinak neměli. To mě netrápí, čemu nerozumím je, že takovejm věcem lidi věřej, i když jen úplně základní znalosti astronomie, astrofyziky, chemie, fyzikyální chemie, fyziky, čehokoliv to musej nutně rozbourat. Ať je to astrologie, homeopatie, urinoterapie, orgonity, nebo kouzelnej vliv pyramid na ostrost žiletek.
    TLAMPAC
    TLAMPAC --- ---
    SALVATOR: U Astrologie je důležitá její role symbolicky sdíleného média komunikace podobně jako u romantické lásky
    Podceňovaná astrologie a archetypální segmentace – PerfectCrowd
    https://www.perfectcrowd.cz/2017/12/podcenovana-astrologie-a-archetypalni-segmentace.html
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    CYBORCA: No počkej, to ta holka pak nebyla skeptik, ale blbeček :D
    HOUBA: No, to je další věc...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam