• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    ALESH
    ALESH --- ---
    TRISMEGISTOS: jestli jde o jeji komentare ca CRo+ tak souhlasim. Ta dikce je silena.
    TRISMEGISTOS
    TRISMEGISTOS --- ---
    Nedokážu vystát Evu Turnovou. Přitom si myslim, že může bejt docela fajn. Ale když jí slyšim je mi skoro tak nedobře, jako když poslouchám se k něčemu vyjadřovat Romana Jocha.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    ono totiz malokdo si pripusti ze i v restauracich se pomerne dost pouzivaj polotovary

    + ve velkych stravovnach se uz docela dlouho hojne pouzivaj konvektomaty ktery zarucej zdravejsi pripravu jidel (vareni v pare) a soucasne je to daleko pohodlnejsi nez cmudit vsecko v kastrolech v kuchyni za vycepem

    stejne tak sefkuchar ve skolni jidelne / restauraci muze bejt dobrej anebo to muze bejt katastrofa ...
    TMA
    TMA --- ---
    Nechápu, proč lidi nadávají na školní jídelny obecně. Ano nakládaná červená řepa je věc, kterou nemusím dodneška, škubánky jsem tam nikdy poživatelné nepotkal a ta divná zelená hmota rozhodně nikdy nechutnala jako reálný špenát. Buchtičky se šódó a rýžový nákyp byly však vždycky zárukou, že se ten den výborně najím a ani UHO jídla nebývala špatná, i když maso občas bývalo tuhé. A pak jsem také miloval jejich polévky, polévky byly vždy skvělé (ale měl jsem asi štěstí, polévku s noky (3-5 cm velké kusy moučného slizu) jsem v jídelně nikdy nepotkal, přestože byla oblíbenou součástí menu třeba v rekreačních zařízeních (bývalého) ROH).

    Horší průměrnou kvalitu jsem zažil v Trojské menze, u které koloval vtip, že se nemůžou pořád rozhodnout, jestli mají zavřít tu menzu nebo jejího vedoucího. Ale i tam byly věci, které byly výborné, jako jídla ze sojového masa, toho, co normálně vypadá jako nařezaná houbička na nádobí a vrže mezi zuby. V téhle menze z něj dělali dobrá jídla. Vyvažovali tím tak svou proslulou brkaši, která byla pojmenovaná po tom citoslovci, které strávníci používali pro její hodnocení, ne podle jakékoli zeleniny.

    A jak jsem měl možnost vidět školní jídelnu po letech, tak se jedná o už zase naprosto jiný koncept.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    NYKRUK: Deda nám rovnou jedním pohlavkem obtiskl obličej do talíře.
    Dcera patří paradoxně mezi ty, kteří si ve skole přidávají, jen brambory jí nechutnají už od malá a suché už vůbec.
    Já chodila na malou školu, takže já si stěžovat nemohla. Na závody v lívancích vzpomínám rada dodnes a jedla jsem i tu školní hrachovou kaši. Drožďové nočky nebo pomazanku, jsem od školy ani neměla a bylo to dobrý.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    NYKRUK: na tohle sem taky mega alergickej
    zvlast este na to generalizovany nadavani na skolni / zavodni stravovani z principu, protoze to proste dela kazdej, tak aby nahodou nevycnival ...
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    nemůžu se ubránit, ale vzdycky kdyz někdo frflá nad jidlem, tak si vzpomenu na babičku, která by rekla: "Bídu na vás!"
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    DA_NIELA: To víš, příště až půjdu nakupovat, tak se přijdu na Nyx zeptat, co chci :D Už ted si píšu " kup mléko, který hořkne a nekysne, abys měla škraloup, který nesnášíš"
    Na další diskuzi ohledně mléka nemám kapacitu, jelikož se mi v hlavě zobrazuje Mlíkárna s jeho mikrofonním účesem a ubírá to na vážnosti diskuze. Děkuji :D
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    MICHELLEDANIELS: Ale ty chceš přece recyklovanej škraloup, pro něj platí ta horní řada číslic a v ní nic nechybí, škraloup je vždycky kompletní.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    DA_NIELA: Krabičak už je tolikrát převařený, že bych ho nekoupila a chuť mléka z toho prostě necítím, ale proti gustu...
    Taky nikdo netvrdil, že ve škole někdo dostává jen brambory, ale přiznejme si, že s masem se nikdy nepředali. Takže chápu, proč si dcera stěžuje na suché brambory.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    DA_NIELA: to mozna je, ale taky se tam nikde nemuvi o tom, ze by se jednalo jen o brambory s maslem:p
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    MICHELLEDANIELS: Škraloup se dělá i na krabicáku, jen si ho svař.
    Máslo není drahé, ale vydávat brambory s máslem za plnohodnotný oběd, to je i nad obvyklý cynismus školního stravování.
    AMANT
    AMANT --- ---
    MICHELLEDANIELS: ja myslim ze z plnotucnyho mleka se tam ten skraloup normalne udela. az tu budu mit malou, tak to prubnu, akorat si musim domluvit i nekoho, kdo to pak zneskodni...:))
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    AMANT: Já se přiznám, že jsem ve škole měla ráda ty jejich ochcená mléka, ale pokud přes kohoutek prolezl škraloup, tak bych tam byla schopná vrátit oběd, jen jsem to viděla.
    Na druhou stranu.. kéž by dnes děti měly na mléce škraloup, protože ten se na těch obyčejných už snad nedělá a co by dcera dala za ty naše rozvařené brambory polité máslem, dneska je prostě máslo pro děti do škol už drahé - tedy nebylo by, kdyby si zároveň rodiče nestěžovali na zdražování obědů
    VERSONNENHEIT
    VERSONNENHEIT --- ---
    SALAMAN: já ochutnávám některé granule když dobře voní. Kupuju teď jeden typ, s kuřecím masem a můžu upřímně říct, že ta chuť je v pořádku i pro člověka. Vtipné je, že jsem chutnala asi čtvery, a ty které mi přijdou nejlepší, tak žere nejvíc i kočka :D
    SALAMAN
    SALAMAN --- ---
    Občas kočce ujídám jídlo. Dneska jsem ochutnal kapsičku Dein Bestes Omas Küchenklassiker s kousky kuřete a byla výborná.
    AMANT
    AMANT --- ---
    NEI: me treba z R&M bylo driv na bliti. mozna naky ty prepaleny ocekavani, jak to kazdej chvalil. a tedka to zeru. zdaleka to nemam nakoukany cely, ale prijde mi to skvely. a zacalo to tim, ze jsem nekde davno po tom uvodnim hypu zahlidnul v klidku jednu dve epizody a zjistil, ze je to docela promakany a muj salek marihuanoveho ginu:)
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    NEI: znal jsem jednoho a ten sel na Cetu do kina sestnactkrat, aby si mohl precist, co ma hlavni hrdina napsano na helme (bylo tam "Jestli tady chcipnu, pohrbete me oblicejem do zeme, at mi muze celej svet polibit prdel"). Proste lidi maj ruzny zpusoby jak zjistit, co potrebujou
    F1GURK4
    F1GURK4 --- ---
    NEI: Je to jak píše Gandhi, prostě to chválí kde kdo, tak jsem tomu dal šanci a není to můj šálek kávy.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    NEI: shodou okolnosti jsem resil ten samej problem. Par pratel mi Ricka a Mortyho doporucovalo, tak jsem koukl na prvni episodu (s eng titulema) a nejak me to nechytlo, spis mi to prislo vcelku primitivni, vizual spis osklivej nez hezkej etc. Nicmene kvuli nazoru pratel a tomu, ze vim, ze se to tesi solidni oblibe jsem si dal jeste dve epizody a potvrdil jsem si svuj prvotni dojem - ze to neni muj salek caje. Coz nevylucuje, ze to mozna nekdy pozdeji zkusim znovu
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    NEI: jsou takovy lidi, ktery jsou ochotny a schopny o svym usudku pochybovat (zvlast pokud jde o prvni dojem) a ja se priznam, ze mam tuhle skupinu radsi nez tu druhou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam