• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    Máte nějákou 13. komnatu či něco, co si nalháváte, ale ve svém nitru víte, že je to jinak. Svědomí vás otravuje nebo se k něčemu prostě zcela otevřeně a bez skrupulí chcete přiznat!? Ať už ti to nedá spát či kvůli tomu nemůžeš dospat. Ať tě to sere či těší. Prostě se přiznej! Konstruktivní interakce jsou vítány.
    rozbalit záhlaví
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    KOLLER: Ja jdu na rande
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    FEFERONIE: hmm, co s tim?
    JONY
    JONY --- ---
    CALIGULA: a když je to chlapec, tak je to Jiří? :)
    LIQUID_SOUND
    LIQUID_SOUND --- ---
    Jako preventivní náplast mám vsazeno na Babiše.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO:
    "Aristotelés nám díky Athénské ústavě přináší svědectví toho, jak, fungovalo losování pro obsazování soudů a dalších úřadů. Celý proces losování byl velice sofistikovaný a z dnešního pohledu až komplikovaný. Procedura losování měla několik fází, které měly zajistit, aby nemohlo dojít k ovlivnění výsledků losování. I proto finálnímu losování, ze kterého měl vzejít nový soud či úřad, předcházelo několikanásobné losování (jako v případě losování soudů, čemuž se budu věnovat níže). Od počátků demokratického uspořádaní Athén platilo, že se občané – kandidáti – sešli v den losování na agoře (tržiště), kde se procedura odehrávala.
    Využívalo se tzv. bobové losování, které spočívalo
    v tom, že si jednotliví občané tahali z nádoby bílé nebo černé boby. Bílé boby označovaly úřad, který byl obsazován. Počet bobů odpovídal přesnému počtu občanů v agoře a ti, kteří si vylosovali černý bob, opustili agoru bez získaného
    úřadu či postu."
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    FRKOLKA: tak původní verze demokracie kdysi dávno operovala i losem, černé a bílé kuličky. Přihlásit se mohl každý občan a být vylosován :) Tím by se ušetřilo za vše, volební komisi, kampaně, žádný ovlivňování....
    JONY
    JONY --- ---
    co jsem změnil léky se mi vrátilo libido, jen jsem se mezitím rozešel...
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    KOLLER: Jo
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    FEFERONIE: a taky se ti to stupňuje?
    FEFERONIE
    FEFERONIE --- ---
    KOLLER: Ja jsem nadrzena, kdyz se ucim. A mam zkouskovy.
    KOLLER
    KOLLER --- ---
    Ta kocovinová nadrženost se nějak stupňuje, ne? …
    FRKOLKA
    FRKOLKA --- ---
    LORDPEET: vybírat losem ze všech kandidátů je to samé jako nevolit vůbec s tím rozdílem, že když to takhle uděláš, tak to stojí čas tebe i volební komisi. Asi máš volný čas nazbyt.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    GRANTORINO: (tou normální XD)
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    LORDPEET: ano, to je logické... Ale ty si radši fakt hoď kostkou :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    LORDPEET: mno zajímavý.

    "Styl hlasování - "kohokoli, hlavně proti Babišovi" mi přijde hodně zcestný, volby degradující a jednoduchý."

    Což je PŘESNĚ to co jsi udělal :)

    a teda zamíchat lístky a vybrat jeden určitě není "zcestný, volby degradující a jednoduchý." :D
    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    Tohle celý je možná prostě jenom pokus dokázat si, že pořád umím vyprávět příběhy.
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    HEJSEK23: funguje to i obráceně? Jakože jaké zvíře adoptuji, takové vlastnosti mi budeš přisuzovat? zaujal mě ďábel medvědovitý… https://www.zoopraha.cz/jak-pomoci/adopce/seznam-zvirat-pro-adopci
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    NEI: neviděla jsi Přátele? Kohout nebo slepice, to už nebude takový rozdíl…
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    LUSINDA: nechtela.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    HEJSEK23: jeste pripada v uvahu registrovane partnerstvi!
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    HAR4NT: když chce nei slepice, to se dá hovořit o adopci ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam