• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    SABRIEL13
    SABRIEL13 --- ---
    Právě jsem si dvacet minut hrála na Koudyho a driftovala v čerstvým prašanu na prázdným parkovišti.

    A pouštěla jsem si u toho vánoční hity.

    Po tom, co jsem celej večer s mámou pekla cukroví.

    Mám totiž vlastně fakt ráda Vánoce.
    JONY
    JONY --- ---
    Dělal jsem dnes perníčky a než jsem je naskládal do krabice, tak jsem jich strašné množství sežral... :(
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Mám úplně skvělý kamarády, jejich cynismus laská moji spálenou duši... aneb řešení nějakého zamotaného úředního kolotoče po ajtácku je velmi výživné.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    VESTIGIA: soucitim, pred tydnem jsem řediteli priznala, ze se mi stýská po vedení z předchozí práce. Řekla jsem to sice opatrně s hlavou zarazenou mezi rameny, ale chtel nazor a ja jsem uprimna. Baví mě smysl nové práce, ale chybi mi profesionalita vedení.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    AXTHEB: To budou tyhle, hádám: SALVATOR.
    VESTIGIA
    VESTIGIA --- ---
    Stýská se mi po bývalém pracovišti. Jo, poslední dva roky z dvanácti mě to tam extrémně sralo a vím, že se to tam od mého odchodu vůbec nezlepšilo, ba právě naopak. Ale když mi včera volali, jestli bych neměla zájem o spolupráci, tak jsem začala být na vážkách. Jsem na stará kolena sentimentální.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Vlastně kromě toho boje o nadřazenost mi to kolikrát připadá i dost plytký:
    "Tak co, vole, do piči. Málo šukáš, ne, vole?" :-)
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Já se už od gymplu docela nerad bavím s ostatníma chlapama.
    Na základce to bylo fajn, měl jsem kamaráda, se kterým byla děsná legrace.
    Ale pak už jsem jenom cítil takovou divnou pachuť souboje o moc v těch konverzacích.
    A tak, kromě toho, že jsem na gymplu v jazykových třídách, kdy jsme byli rozdělení, trávil většinu času s holkama, tak mi tu už tak nějak přirostlo k srdci a od chlapů si držím praktický profesionální odstup.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MAR_TINA: Nejlepší perníčky má v kuchařce Sandtnerová.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SALVATOR: já to asi umelu ve starém mlýnku na kávu, takto bude mít kávové stopy:)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SALVATOR: díky, ty asi udělám. Moje touha je měkké, chutné a hladký lesklý povrch, zdobit to nebudu
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SALVATOR: Jo a taky se neomezuju jen na koření v receptu, klidně tam narvu i badyán a pepř.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MAR_TINA: Já teda můžu směle doporučit tyhle, který dělávám. Koření si melu sám a dávám ho trochu víc, takže sou výraznější a lepší sem asi neměl.

    Hned měkké žitné perníčky bez tuku podle Sandtnerky
    https://www.prozeny.cz/clanek/medove-pernicky-z-zitne-mouky-podle-sandtnerove-76603
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    MAR_TINA: ani ne... dost improvizuju a pokaždé dělám něco jinak... letos jsem dokonce dělala část těsta ve stojacím mixéru a celkem to fungovalo. Je fakt, že během těch dvaceti let co je peču podle sebe, už bych mohla ustálit jeden recept, ale mě asi to překvapení jak ty perníky vyjdou, asi baví :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    LEJIMADA: máš nějaký super jedlý recept? Nepeču nic, skoro to nejíme a peče máma. Ale mám sbírku super vykrajovatek včetně vačice a tapira.
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    Pečeme jen perníčky. Znám spoustu receptů, mám mnoho kuchařských knih. Baví nás ale perníčky. Netušila jsem jak moc třaskavé téma to pro okolí je. Chudáci děti a tak. Každou chvíli mi někdo nutí recept na fakt jednoduché a rychlé cukroví. Díky, nechci.
    První várka je dávno sežraná. Zvítězila armáda dinosaurů s kapry. Vánoční bytosti byly poraženy. Teď o víkendu budeme znovu péct. Zdobit budeme až tu várku upečenou těsně před Vánocema. Možná. No a stejně tu míváme cukroví od každé návštěvy co přijde. Aspoň nám to chutná. Jsem na to pyšná, že jsem si to v okolí obhájila.
    Stejně jako absenci miliard vánočnícch píčovin na výzdobu domu. Děti dostaly kbelík od pracího prášku plnej různých vyřazených vánočních ozdob a mají dva plastové vánoční stromečky v pokoji. Ta výzdoba je u nich hooodně neortodoxní, ale jsou nad míru spokojeni. Já chci betlém. Dřevěný, vyřezávaný. Nikde se mi zádný nelíbil a tak jsem si objednala v září vyřezávací nůž (přišel včetně náplastí) a uřízla lipovou větev na zahradě. Už mám hotovou Marii a rozpracovaného Josefa. Ježíška asi předělám. No a každý rok přibude do betléma něco nového. Snad :)
    Omlouvám se za nudný post bez double anal fistingu. Ale budou Vánoce, takže to se mnou momentálně nějak rezonuje.
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    TANKIE_: ja kdysi byla mikulas. Po čertech se hazely petardy a to jen tak nekdo delat nechtel. Za to andel chtěl byt každý.
    Vzdy je to hlavne o rodičích, co si domluví předem nebo kam. To pripadne nechají zajít. Nekdy jsme sli jen Mikulas a anděl nebo se čert poslal pryc. Nějaké nucené tahání dětí v panice, neni prijemne ani jedne straně.
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    MAR_TINA: ja byla hodnej cert, ale to je detem fuk, furt jsi cert. Takze hruza.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TANKIE_: normálně tahali strachy počůrané dítě z pod gauče a strkali ho čertovi. I když byl milej, tak to pořád byl chlap 50+ po třech panácích, co "mile" strašil děti na objednávku. Chtěla jsem utéci, ale to bych jim moc nepomohla, utíkající anděl.
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    MAR_TINA: souhlas. Ja delala par let certa a obcas jsou rodice pekni kreteni, co vyzaduji straseni deti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam