• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    GUMIDEK30: Teda potrat LOL
    GUMIDEK30
    GUMIDEK30 --- ---
    LEJIMADA: Tvl to snad není možný.
    Jak ti někdo může nutit porod ? Teda ještě doktor. Bleh
    LEJIMADA
    LEJIMADA --- ---
    Byla jsem po PĚTI LETECH na gyndě. Můj doktor byl totiž zlej. Normálně jsem se ho bála. Ironický, stíral hnusným způsobem vše co jsem řekla a nutil mě několikrát (během posledního těhotenství) k potratu. Podotýkám, že nejsem žádná alternativa, všechny děti mám rozené v porodnici, jen jsem nechtěla odběr plodové vody. Jinak jsem měla všechna vyšetření, co měla být.
    Normálně jsem se ho bála.
    Vždycky jsem k jeho nelibosti potrat důrazně odmítla a jen podepisovala papíry o tom jak můžu zabít sebe, poškozuju plod a vpodstatě ničím porodnický systém svým rozhodnutím.
    Mám naprosto zdravého a ze všech našich dětí nejpohodovějšího potomka. Je mu pět a tak už to říkám nahlas.
    No a tak jsem se konečně odhodlala a před vánocema se přehlásila. (jo, trvalo mi to)
    To byla neskutečná změna. Nový Pan doktor byl u mých třech porodů. Teď je mým lékařem. Empatický, usměvavý a vtipkoval. Udělal všechna možná vyšetření a poslal je tam, kde to bylo potřeba. Už jsem objednaná za půl roku a vůbec se nebojím!
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    N_I: debily se píšou s tvrdým y
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    GIRAFFKA: tak ja si myslim, ze spoustu lidi to neví, ani dneska na co je bidet nebo ze existuje bidetove WC
    ZRK
    ZRK --- ---
    Jdu do všeho po hlavě.
    Buď všechno, nebo nic.
    GANBOY
    GANBOY --- ---
    MICHELLEDANIELS: dovezu z Ukrajiny, tam se to prodává na trhu za pár kaček :)
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    MICHELLEDANIELS: hadala bych cca do doby hajzlu vedle zdroju vody...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NEI: To je vtipné, jak v češtině mizí pochybnosti z anglické verze...
    "Archaeologists have found pessoi relics with traces of feces on them, and an ancient wine cup features a man wiping his bum with pessoi. Greeks may have also wiped with ostraka, ceramic pieces that they inscribed with the names of their enemies when voting to ostracize them. After the vote, they may have wiped their feces on their enemies’ names."
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    NEI: malo, potrebuju tiskárnu na toaletak a každý den jiny motiv :))
    NEI
    NEI --- ---
    NELLAS: Našla jsem to tady:
    Co dělali lidé před vynálezem toaletního papíru: Absurdní metody fungovaly | Dotyk.cz
    https://www.dotyk.cz/magazin/toaletni-papir-historie-30000401.html
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    NEI: Máš zdroj? Já si pamatuju hlasování o vyloučení někoho ze svých řad (ostrakismus).. pomocí střepů.
    Ostrakon – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Ostrakon
    NEI
    NEI --- ---
    MICHELLEDANIELS: Už to existuje! :D

    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    NEI: :D protoze určitě jeste neznali hadrove voodoo panenky. Ale to by me asi taky bavilo... Mit treba toaletak s fotkami :D Mohla bych rict konečně "srat na to!" nebo "vysrala jsem se na to" a mít skutečně pravdu...
    NEI
    NEI --- ---
    MICHELLEDANIELS: Ještě tohle mě zaujalo:
    "Například vyspělí staří Řekové používali na čistění pozadí keramiku se jménem nepřítele, což mělo symbolický význam. Tyto keramické kousky se nazývaly ostraky a mohly časem poškodit zadek a způsobit podráždění kůže a vnější hemoroidy."
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    NEI: ehm... Byl tu někdo v Indii? Tam se kusem hadru (v tech lepších případech) utiraji dodnes a na hotelích to často nebývá jiné (osobni zkušenost nemam).

    A verim, ze i jinde bychom se mohli vrátit do "minulosti"
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    NEI: Mno asi bude jednoduší vytáhnout vodu ze studně než s kalhotama u kolen honit husu.
    NEI
    NEI --- ---
    MAR_TINA: 💁🏻‍♀️
    "Zázrak je ale nejen vnitřek, tedy chutné jádro, užitečné jsou také slupky, listy a skořápky. Až budete louskat ořechy na vánoční cukroví, nevyhazujte skořápky, využijete je v domácnosti. Vyléčí kašel, posílí zuby, přírodně obarví vlasy, ozdobí domov a dokonce z nich lze vytvořit i výborný likér nebo víno."

    Ale asi máš pravdu:

    "Co mohlo být předchůdcem dnešního toaletního papíru? Ano tráva, listy, kousky kožešin, ale i látka.

    Řekové používali dokonce kamínky a hlínu.Hawai kokosové skořápky. Eskymáci mech a sníh. Vikingové ovčí vlnu. Britové staré knihy. Muslimové používají zásadně levou ruku, neboť to je ruka nečistá. Řím používal mycí houby.

    Ale k faktům, která jsou dána. Úplně první toaletní papír používali čínští císaři. Vyráběl se z rýžové slámy, přibližně od roku 600 našeho letopočtu."
    NEI
    NEI --- ---
    MICHELLEDANIELS: Tak voda byla docela málo dostupná, ještě moje babička tahala vodu ze studny, ale z husích krků se zase dá udělat polévka...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NEI: a byly to vaječné skořápky? Nebo třeba ořechové?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam