• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    OPERAHYPNO: A Sedmikrásky, čistá nová vlna.
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    ACKO: faunovo je samozřejmě fajn film, podle skvělý předlohy. Kopyto mě nechytlo a to ani přes sklepácký obsazení
    ACKO
    ACKO --- ---
    OPERAHYPNO: Kopytem sem, kopytem tam, Faunovo velmi pozdní odpoledne taky blbý?
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    MAR_TINA: když jsme v tom přiznejme se, tak můžu: Já mám s většinou jejich filmů problém - prostě mi to nějak vizuálně strašně sere (ja vím měl bych to vyhjádřit nějak konkrétně a sofistikovaně, ale tak) a u některých mě to i přijde takový nactiutrhání tomu tématu, nebo záměrný zkreslení reality. To mě asi nejvíc triggeruje na panelstory, který je vždycky ještě poředkládaný jako "musíš vidět". Za mě jsou její nej filmy Kurva Hoši, protože to je prostě dobře udělanej filmovej příběh se vším všudy, Praha - neklidné město evropy, protože dramatickej dokument o městě a architektuře nějak tý formě rychlo-švěnků kombinovaných se statickými záběry a narátorem s dramatickým přednesem nějak sedne a pak zde zmíněnej Šašek a Královna a to především kvuli hereckému umu Polívky a filmařský minimalističnosti, kteoru si takový "víc-drama-než-film" dílo ale vyžaduje.
    Vedle toho kdykoliv vidím nějký záběr z rozhovorů s tou paní, něco o ní čtu, slyším herce jak vzpomínají na práci s ní, nebo jak se stvárňuje (negativně) v Kamenným mostě od TV, tak prostě musím seznat, že je to skvělá osobnost a čupr baba, což - mám dojem - by mnoho lidí netvrdilo
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    OPERAHYPNO: miluju chytilovou. I filmy i osobu.
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    OPERAHYPNO: jo, já vím, že Chytilovou nemusíš. Tak pak dej vědět.
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    MULTICAT: já neznám Kalamitu, tak díky za tip. A to je velkej tip, protože filmy Chytilový většinou nemůžu ani cetit, pokud je nezachraňuje někdo jako Bolek Polívka - takže to mám znát dávno a šoupat nohama lol
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    OPERAHYPNO: pravda, na to jsem pozapomnela :) super film.

    Ale u mne Kalamita vede i tak.
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    MULTICAT:
    pravděpodobně nejzásadnější Polívka pro mě je pak tady -
    Šašek a královna (1987) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/1541-sasek-a-kralovna/prehled/
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    LORD_DE_SEIS: to byla samozřejmě nadsázka, ale děkuji za upřesnění :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ERVIN: to je nejspis jeho vrchol
    1MALALISTICKA
    1MALALISTICKA --- ---
    TANKIE_: me hlavně sere, že jelikož šeříky v Jablonci kvetly ve svaťáku před maturitou, tak mi jejich vůně i po 20 letech způsobuje tenzi a sny o tom, jak maturuju (povětšinou z předmětů, které jsem nikdy neměla ráda a kupodivu maturitu neudělám...)
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    MICHELLEDANIELS: ten důvod je kvůli tomu, že v průhledné lahvi se pivo na slunci rychle kazí (sluneční paprsky skrz průhlednou láhev rychleji odbourávají kyseliny z chmele)

    U piv jako je Corona je to však úplně jedno - to chutná jako chcanky už od výroby
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    LORDPEET: asi důvod, proč je pivo téměř vzdy v barevném skle :))
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SKID: šeříky kvetly na oslavy konce války.
    SKID
    SKID --- ---
    KOPRETKA: Taky chodím a čuchám k šeříkům. Tu vůní miluji. Každý rok mi přijde, že odkvétají dřív a dřív (letos stopro)
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    vedou se rozličné zvěsti...
    nejedna, i ta z Albrechtic...
    čeká tu na své štěstí...
    -- Artist: "Milan Schelinger", Album: "Hrej, Hudče, Píseň Krásnou", Song: "O Strašidlech Aneb Na Svět Jsme Přišli Bez Škorní"
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Jo, šeříky a jasmíny. Voní krásně, ale příliš brzy.
    KAIAFOX
    KAIAFOX --- ---
    Že už si k ničemu radši nečuchám... pořídila jsem si alergii snad na všechno.
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    Taky čuchám šeříky i když bych je radši čuchala o měsíc později. Tohle vedro mě sere a taky velmi znepokojuje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam