• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAPŘIZNEJME SE...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ACIDQA: oni nepoužívají rodná čísla a ičo? Jak to dělají u Nováků? Tolik otázek.
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    Jsem pro promítání finskýho dobrodružství. Přiznám se ještě, že jsem mívala sbírku fotek povalujících se fotek na ulici.

    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    TANKIE_: kdysi jsem takhle našla truhlicku u mamy ve stodole s negativy fotek cca z prvni republiky s neznamymi lidmi. Ženy mely ty balonove saty, slunecniky, stara auta a součástí byly i odvodove listky do valky. Cizí fotky a podobné nálezy jsou zajimavejsi, jak ty vlastní.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SATOO: znam martina osobne :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SATOO: jmenuje se to diapozitivy z popelnice je to skupina profi fotografa martina wagnera
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Udelame promitani ;) mam 4 civky 8mm filmu ale nemam motivaci opravit promítačku. Tohle by slo...
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    TANKIE_: nekde bych mel mit starou promitacku i s platnem a vzdycly mi chybel podobnej nalez :-)
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    Jsem starej bufeťák. Ne, že bych vybírala popelnice, ale vedle nich lidi nechávaj neuvěřitelný věci a já si je prostě beru. Sorry not sorry. Včera to byla krabice s diapozitivy. Cca 70. léta, tipuju Finsko. A většina těch fotek je opravdu super.

    ACIDQA
    ACIDQA --- ---
    BERUSKA_CA: tak bud ostrazita, ja zjistila predminuly rok na financaku, ze to muze byt docela komplikace, kdyz si baba na jinym uradu neumi prepnout klavesnici a svihne tam tecky namisto carek. :)
    MORIARTY
    MORIARTY --- ---
    O víkendu jsem viděl televizi a v ní tenhle varovnej spot. A přiznám se, že na mě působí spíš jako reklama na prášky, ideálně nějakej oblbovák zapít vodkou.

    TV spot 30" „Léky na předpis“ – kampaň „Zkratky“
    https://www.youtube.com/watch?v=AgARhSTwzQ8
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    strasne touzim jit tenhle vikend na blesak. teda na nejakej jinej nez ten na elektre...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    TRISSIE: Pche, já byla víc jak dvacet let dlužníkem slovenského zdravotního pojištění.
    Protože zdravotní pojišťovna bez problému zaevidovala, že můj otec, máti i mladší sestra se odstěhovali. Ale u mě si toho nevšimli. Posílali mi papíry pořád na adresu slovenského trvalého bydliště, dokonce na mě teda nejspíš od státu dostávali platby coby na žáka a studenta, předpokládám. Akorát jak jsem měla vylézt ze školy a neplatila, tak na mě poslali exekutora. Asi si nechci představovat, co by se stalo, kdybych jela v dospělosti do Tater a zlomila si nohu. Nějakou základní péči by mi poskytli, ale pak by mě asi přivázali k posteli a donutili zaplatit.
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    ATUARFIK: Ja vubec nevim, jestli mam carky nebo tecky!
    Nastesti mi asi v CR duchod nehrozi, takze dobry.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ATUARFIK: aaargh!

    ale tak co já mám říkat, mám otce, po němž jsem zdědila rodné příjmení. Matrikář v místě jeho narození měl ale asi blbej psací stroj, takže ačkoli babička i dědeček mají příjmení typu "Zélinka", můj otec je "Zelinka". Jeho dva bratři jsou Zélinkové, jeho sestra je Zélinková, jen on, moje sestra a já jsme Zelinkovi. V dědickým řízení se to moc hezky vyjímalo!
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    PAKOBYLKA_: Mě čeká vyřizování přehlasované samohlásky v příjmení. V ČR totiž momentálně existují dva Atuarfikové - jeden má umlaut psaný čárkama, ten má syna, auto a vystudovanou VŠ, druhý má umlaut psaný tečkama, ten má dceru, je očkovaný proti covidu a pracuje. Vůbec se na to netěším.
    PAKOBYLKA_
    PAKOBYLKA_ --- ---
    MAR_TINA: Nase mama loni zjistila, ze ma v nejakym dokumentu blbe rodny prijmeni. Protoze se vdavala. A baba na urade ji rekla, ze mela velky stesti, ze na to prisla, protoze by bylo mrzeni s duchodem. Vdavala se v cervnu a vyrizovala to od brezna nejak. Jedno pismenko v prijmeni na jednom dokladu, vsude jinde to mela ok. A budu to muset prej nejak resit i ja, nepamatuju si uz proc, asi taky kvuli duchodu.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    (a nebo prostě neumí číst a nejdřív to po vás chtěly a až na úřadě zjistily, že to vlastně nepotřebovaly - moje matka šla do důchodu v roce 2016 a žádnej rodnej list ode mě nesháněla)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MAR_TINA: a kdy o ten důchod žádaly? ono taky i ta propojenost systémů se časem mění.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TRISSIE: a proč teda moje matka a tchyně z nás ty RL tahaly?
    Všichni jsme bez změn a podivnosti
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MAR_TINA: no, ale to je přesně to, jak to funguje.
    Žádost o důchod online | ePortál ČSSZ
    https://eportal.cssz.cz/web/portal/-/sluzby/zadost-o-duchod
    Níže jsou vypsány doklady, které mohou být potřebné pro podání Vaší žádosti. Podle informací, které uvedete do žádosti, budete případně v průběhu jejího vyplňování upozorněni na povinnost doložit některé z dokumentů pro ověření údajů, které ČSSZ neeviduje.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam