• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    E2E4: maji bohuzel jen Pfizer, no.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    FRENNET: ty jo kde zijes, na nejakym tropickym ostrove? :)

    tady se v tomhle ohledu dejou i daleko horsi veci (napr. ohrozeni seniori stale cekajici na vakciny u praktiku ktere mely prijit ale neprisly)..
    E2E4
    E2E4 --- ---
    FRENNET: Dalsi moznost je dat si tam kde jste vakcinu Jansen (Johnson & Johnson), ten je jednodavkovy, tj po 14 dnech se muzete vracet uz jako oficialne vakcinovani s platnym evropskym papirem..

    1. uznavani EU ockovani se urcite stane, otazka je jak brzo
    2. schema 1. davka v zahracnici, 2. doma je obavam se v cechach scifi, ale zeptej se na ty 1221..
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    E2E4: dekuji, jsem tak vytocena, ze bych to asi nenasla. Volat tam budu az se uklidnim.
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FRENNET: Jo, uz tomu rozumim, ale pochybuju, ze to bude mozne.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    MOODYCAT: aha, klidne vysvetlim. Mame moznost tady, v zahranici, dostat vakcinu. Druhou dostavas 6 tydnu po te prvni. No dalsich 6 tydnu, tady jiz nebudeme. Tak jsem to chtela udelat tak, ze tady si nechame pichnout prvni davku a po 6ti tydnech, kdy jiz budeme v CR si nechame pichnout druhou.
    Kdyz je to teda ten celosvetovy problem a vsichni se tvari, ze globalne bojujeme proti Covidu.
    Nebo je ma predstava silne naivni?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    FRENNET: zamorsky departeman, to se mas..

    napsal jsem do google "1221 ze zahranici" a napsalo mi to toto:

    Bezplatná informační linka ke koronaviru 1221 je k dispozici každý den od 8 do 19 hodin.

    Pro volání ze zahraničí můžete využít telefonní číslo +420 226 20 1221.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    MAKROUSEK: si delaj tady z nas dobry den, ne snad?!?! Na letisti jim ukazes papir z PCR testu, kdekoliv v CR, pak antigenn z letiste, oni na to jen kouknou a jdes dal. Nikde ho neoveruji, ani nic, jen kouknou, pokyvou hlavou a jdes dal. Kdyby byl clovek vic vychcanej, tak si ten papir nekde sezene a upravi ho ve photosopu a nic nikde neplati ani se nenecha testovat. Ale s ockovanim budou delat ofuky?!?!
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    FRENNET: Ja uplne nechapu, na co se ptas, druha davka se dava po sesti tydnech, takze nevim, jak myslis to s "druhou davkou do sesti tydnu". Kdyz se nechas ockovat zitra, druhou dostanes za 6 tydnu.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    E2E4: no je to EU mimo EU (zamorske uzemi Francie). Skusim si zavolat, ale jako jsem nastvana, ja jim v podstate usetrim dve davky a oni budou delat ofuky. No nic, ja to nijak nevyresim, tohleto. To cislo funguje i ze zahranici? Nevis?
    Ano, ano, muz ma dva ruzne druhy leku na tlak. Myslela jsem si to, ze je v rizikove skupine, ale jeho dr je dostupna, jak velikonocni zbozi o vanocich.
    MAKROUSEK: !!!!!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    FRENNET: jaky zahranici, EU nebo mimo?

    Kazdopadne bych doporucoval se podivat na covid.gov.cz a zavolat si na 1221, ale obavam se, ze tohle je jedna z veci ktere nase organy jaksi zatim jeste.. nedoresily.. :(

    jinak otevreni ockovani pro vase rocniky v CR je otazkou tydne-dvou, pokud muz na ten tlak aspon 2 ruzny prasky tak se muze nechat ockovat uz davno jako rizikova skupina.

    MAKROUSEK: zatim, ale da se predpokladat ze evropsky papiry budou fungovat u nas taky.
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ADAMIRA: no jako prave, ze se chceme nechat ockovat, driv nemeli volne vakciny, ale druhou tady uz nestihame. A jako nevim uplne dobre jestli se mi to chce absolvovat vsechno na vickrat. No jsem velice nalomena to tady absolvovat nove kolecko nenove kolecko.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    FRENNET: btw tady máš seznam těch nemocí co by tě mohli dostat "vejš" (ale ani tak by jsi to nestíhala)

    Aktuality - Portál pro pacienty a pacientské organizace
    https://pacientskeorganizace.mzcr.cz/index.php?pg=home&aid=108#chronici%201

    lupenka tam neni a vyskoy tlak s nejakou podmínkou

    dostat tu možnost nechat se naočkovat v zahraničí tak tam běžim bos, v dešti a nekoukám kolem sebe ;)
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    ADAMIRA: tos mne nepotesil. Diky.
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    FRENNET: No way
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Prosim Vás.
    Máme možnost se nechat očkovat Pfizerem v zahraničí. Jaká je šance, že stihneme do termínu 6ti týdnů druhou dávku v ČR?
    Mě je 41 a mám lupénku, kterou teď není kvůli doplňkům stravy a slunce vidět.
    Muži je 39 a má vysoký tlak, bere na to prášky.
    Praktik mne odkázal na ministerské stránky očkování, za boha tam nemůžu najít nějaký kontaktní email.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    CORNELA: to ale nebylo očkování, ale lék na spaní / nevolnost.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BAMBUSARNA: cože
    BAMBUSARNA
    BAMBUSARNA --- ---
    PALEONTOLOG:
    (Nemysli si , že ve všech lidských tělech jsou lidské duše viz Cemper) doufám, že už si očkovaný , nebo azpoň registrovaný
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam