• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    LUKASM
    LUKASM --- ---
    QZUZKA: hele o co ti ve skutecnosti jde? vadi ti ze se nechci očkovat?
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    MINERWA: kolikrat ti maji vysvetlovat tu matiku? 1. ockovanych je uz vic nez neockovanych, 2. lidi, kteri dostali prvni davku nekdy v unoru, a jsou to zejmena ti starsi, tak jim prave ochrana poklesla (proto je potreba treti davky) a zacinaji plnit nemocnice i kdyz jsou "naockovani"... (my co dostali vakcinu pozdeji, pokud nedostaneme treti davku, zacneme plnit nemocnice nekdy v lednu a unoru...)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: já si počkám, se psem už jsem byla
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: E2E4 měl na to odkaz a dával ho do několika klubů, teď ho nemám.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Plně očkovaných mezi novými pacienty přibývá, na JIP tvoří třetinu - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-hospitalizace-pomer-jip-druha-davka-neockovani.A211013_103430_domaci_remy
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: z jakejch dat čerpáš? odkaz pls
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Rizikový skupiny = neočkovaní nad 40 let. To jsou lidi, kteří plní JIP častěji, než očkovaní senioři, očkovaní diabetici, očkovaní obézní. To je nejrizikovější skupina v současnosti.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: ne, všech seniorů nad 60+rizikový skupiny
    jakože furt by to nebylo levnější, než když jich pak denně bude 500 na áru pod kyslíkem, jednoho to stojí půl milionu podle těch keců tady, tak si to spočítej
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: ...a taky by ti začali řvát, proč se jako mají testovat, když nikam nechodí a očkování nemusej :o)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Myslíš očkovaných seniorů a neočkovaných lidí nad 40 let? To by asi trošku problém byl, peníze.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    TAPINA: tak proč to nezařídit tak, aby věděli, preventivní testování seniorů každý týden by byl problém?
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Po sto padesáté... lidé se nehlásí, protože půlka z nich ve chvíli, kdy se měli hlásit, ještě nevěděli, že mají covid, a půlka věří na ivermektin. Tohle není řešení problému.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    stát měl přednostně zajistit podávání monoklonárních látek, které měl naskladu, ví se, koho to může zabít, teď se snažíte hodit vinu naneočkované, kteří se izolujou?

    Lidé se nehlásí o léky proti vážnému průběhu covidu. ‚Přijďte, látek máme dost,’ vzkazují lékaři | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/mononuklearni-latky-vazny-prubeh-koronavirus-lekari-leky_2105082044_dok
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MINERWA: Takovou mají asi jedině ve Star treku. Žádná z vakcín které nám za poslední stovku let zlikvidovaly některé nemoci u populace, nemá tak vysokou účinnost.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    MINERWA: já na tebe můžu reagovat kdykoliv budu chtít, ty hromady sraček, kterejma ze svýho bunkru plníš internet, mi dávají poměrně volnou ruku. Jsi snadnej cíl.
    FINSON
    FINSON --- ---
    MINERWA: OK. A než se jí dočkáme, navrhuješ co, jak má fungovat svět?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    FINSON: ne, já čekám na 99% vakcínu
    FINSON
    FINSON --- ---
    MINERWA: Já vím, ty chceš čekat 10 - 15 let, jestli se u vakcín neprojeví nějaké vzácné dlouhodobé vedlejší účinky. No, covid zatím zabíjí a mrzačí nějakých 2,5 milionu lidí ročně a zatím moc nezpomaluje... Není lepší prostě strhnout tu náplast a nechat se bodnout hned?
    QZUZKA
    QZUZKA --- ---
    LUKASM: já mám jiný návrh.
    Neléčit neočkované "intenzivně" pokud mají covid a zápal plic. Žádné zbytečné jipky, pálení plic ventilátorem, nic takového. Pouze podpůrně, dát jim ty kortikoidy a ivermektiny co chtějí, no a pak morfium, když předchozí nepomůže.

    Delta má vyšší smrtnost než původní varianta.
    Existuje (levné) čkování které výrazně snižuje riziko (i kdyby schéma bylo 2+1 a booster co rok)
    Opravdová léčba je experimentální, velmi drahá, funguje jen při včasné detekci, vyžaduje dost specializované pozornosti.

    Pokud covid není problém a můžeme v klidu bez omezeni chodit do fitka a hospody, můžeme bez omezení operovat endoprotézy a neomezovat zbytek zdravotnictví.
    Žádné přestavování oddělení, prostě když dojdou místa pro covid, lifrovat to do Letňan. Starat se tam o ně bude ten posílený zdravotní personál s kurzem, který Lukasm někde sežene.

    Má to jednu vadu, není to úplně etické. Ne, pokud přijmeme, že je tak těžké se zorientovat, že část neočkovaných si za to vlastně nemůže. Ale zároveň, to že seuz potřetí odkládají běžné zákroky, když tentokrát to mohlo jít řešit jinak, to taky není etické.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam