• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Neočkovaných zdravotníků je maximálně pár desítek tisíc, to epidemii neotočí, když tu jsou těch neočkovaných miliony.
    Takže ano, zdravotnící by měli být všichni očkovaní, stejně jako učitelky, prodavačky, herci, dělníci v továrně, studenti... no prostě všichni.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: sestra má snad víc než nějaký základní zdravotní vzdělání, nebo?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: to byl jenom dotaz na tu nesmyslnou diskriminaci neočkovaných
    samozřejmě jsem pro francouzskou metodu
    Povinné očkování zdravotníků proti covid-19 je řešení i problém současně - Zdravotnický deník
    https://www.zdravotnickydenik.cz/2021/07/povinne-ockovani-zdravotniku-proti-covid-19-je-reseni-i-problem-soucasne/
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Ale ty i ta sestra sledujete totožné zprávy v TV a máte úplně stejný strach z vakcíny.
    A nemůžeš po někom jiném chtít něco, co sama odmítáš - my to chtít můžeme, ty ne.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: co to do toho pleteš, ptala ses na protilátky a 3. dávku..

    mi přijde že v tom máš dost hokej a není jak ti to vysvětlit, a to jsem se s tebou osobně dost snažil ve virovým auditku. .

    prostě to nějak nepadá na úrodnou půdu..
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    CORNELA: antigenním? :) tu druhou větu jsem nepochopila
    EKG
    EKG --- ---
    SPIKE411: Muze byt rad, ze vubec neco dostane.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    CORNELA: no já nejsem tak moc blbá, proto sedim doma a už vůbec nepracuju v nemocnici,
    a co, ta nová kolegyně, už je zpět? bez testu samozřejmě
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: máš v těch statistikách neproočkovanost zdravotnického personálu? když jde někdo do nemocnice na operaci, tak jeho imunita dostává asi zabrat, můžeš mi vysvětlit, proč je nejméně naočkovaných sester v jihomoravském kraji, který je na dně kapacity?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: že něco potřebujeme, tomu stačily statistiky z Izraele. a 3. dávka je bezpečná, takže není důvod ji nedat, pokud aspoň trochu pomůže.

    jinak během výzkumu se protilátky používají, ale jiné než ty co se měří v laboratořích.

    běžné se měří "úroveň protilátek", ale ne jejich účinnost.

    při zkoumání účinků vakcín se měří jak ty protilátky neutralizuji virus, na skutečném viru nebo na umělém vytvořeném pseudoviru. což je mega drahé.

    a i tak to je jen velmi hrubé měřítko.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Ne, ten jen říká, že účinnost očkování proti nakažení s časem klesá a po 6 měsících je na cca 50% (Janssen 13%) a je potřeba 3. dávka aby se to zvedlo.
    Žádná konkrétní čísla kolik AU protilátek znamená kolik % ochrany známá nejsou.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: ten, kdo řekl: musíme dát třetí dávku
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Kdo kde říkal že známe hodnotu?
    Že účinnost proti nakažení klesá, je věc statistiky, ne měření konkrétní výše protilátek.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Lepší by bylo povinné očkování pro všechny - aspoň by se nikdo nemohl cítit diskriminivaný a nebyl by ani důvod měnit povolání.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: tedy uznáváni protilatek epidemii nijak neřeší, je to tak?
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Jídlo dostanu do krabičky, říká neočkovaný muž, kterému firma nedovolí obědvat v jídelně | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://archiv.hn.cz/c1-67000750-jidlo-dostanu-do-krabicky-rika-neockovany-muz-kteremu-firma-nedovoli-obedvat-v-jidelne
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    FINSON: Patients who previously recovered from SARS-CoV had detectable circulating immunoglobulin G (IgG) responses for 2-3 years after infection, and neutralizing antibodies were identified for even up to 12 years after infection.28. 10. 2021
    How long does natural or vaccine-induced immunity to COVID last?
    https://www.news-medical.net/news/20211028/How-long-does-natural-or-vaccine-induced-immunity-to-COVID-last.aspx
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    jenomže tady to sestrám nenařídíte, protože by daly výpověď? win win neasi
    nebo jestli se nemůžou očkovat, tak je to kua hodně rizikový povolání
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Jihomoravský kraj se 68 procenty očkovaných sestřiček, a kdepa se to asi červená...
    zdravotní sestry jsou základní infrastruktura epidemie, tak si ji laskavě proočkujte
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: naočkovat 100% zdravotníků by ji srazilo víc
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam