• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    NIGHTFURY: já to posledních 14 dní nebo tejden brala jako expriment, jestli svýma výrokama dokážete přesvědčit a vysvětlit to třeba servírce se třema dětma, jestli jí by mělo záležet na zahlceném zdravotnictví nebo na jídle pro svoje děti, a když jí řeknete:"drž hubu, seš blbá a ničemu nerozumíš", tak ti řekne: "debile, já potřebuju peníze, až nebudou mít moje děti, co do huby, co budu dělat, nenaočkovanou zdravotní sestru? (černejhumor)", nebo tak něco, protože ona to nebude dávat za vinu nenaočkovanejm, když i očkovanej přenáší už víc jak 50%, tak stejně to bude míň, když už máme 50% naočko
    .....může bejt naočkovanej a superspreader zároveň? a ještě poslední otázka: proč by nemohlo bejt očkovanejch 100% zdravotnickýho personálu? (Dr. Divoc Superspreader)
    NIGHTFURY
    NIGHTFURY --- ---
    MINERWA: Obdivuju všechny, kteří mají ještě nervy na tebe slušně reagovat, ty jsi fakt neskutečně hloupá. Uděláš líp, když tohle téma teda přestaneš řešit, když jsi doteď nepochopila ani ty základní věci a ještě se úplně nelogicky odmítáš chránit vakcínou.
    Surprise, surprise, na covid už umírali i mladí sportovci, dokonce i před deltou.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: hele víš co, bejt minad 40, tak asi neváhám
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Tak samozřejmě, že nakonec na tu vakcínu všichni umřeme - někteří v 70ti, jiní až v 90ti.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: a co dlouhodobé nežádoucí účinky?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: 3leté děti dokážou být velmi asertivní a tvrdohlavé.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MINERWA: takže tříletí
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Každopádně tím padá tvůj argument "dokud mi stát nebude ručit za nežádoucí účinky" - ručí za to od momentu kdy se naočkovala první vakcína proti covidu (v prosinci 2020)
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: do té asertivnější skupiny
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: to mělo bejt asi Cornela, a k tobě: prokazovat to bude také lehké
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Z trucu věci odmítají 3leté děti a pak puberťáci.
    Do které z těch dvou skupin patříš?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Nějak nechápu souvislost tvé odpovědi s mojí citací zákona o náhradě za problémy s covid vakcínou.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    XAJA: no tak pro mě by byla docela podmínka, aby ten kartáček byl můj, je hezký, že ty to ničím nepodmiňuješ
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: z trucu, protože to není jako ve Francii "naočkuj se, nebo nepracuj v nemocnici", pak to lidi pochopí spíš, než když tady v neděli v praze zase vyřvávali nějaký doktorky o tom, že je to celé podvod na lidi
    ACKO
    ACKO --- ---
    MINERWA: prosímtě už bys pro své duševní zdraví měla tohle téma opustit, zkus to aspoň jeden den neřešit, nic si o tom nečíst, dělat něco, co tě přivede na jiné myšlenky, vážně je to pro tebe toxické, takhle se do toho nořit
    XAJA
    XAJA --- ---
    MINERWA: no vidis, to ja si ich cistim bez toho, aby som to podmienovala cimkolvek/kynkolvek inym.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: zákon 569/2020 Sb.
    § 2
    Náhrada újmy způsobené očkované osobě léčivým přípravkem obsahujícím očkovací látku pro očkování proti onemocnění COVID-19

    Stát nahradí osobě, která se nechala očkovat léčivým přípravkem podle § 1 odst. 1, újmu způsobenou očkováním léčivým přípravkem podle § 1 odst. 1, došlo-li následkem tohoto očkování k zvlášť závažnému ublížení na zdraví očkovaného, vytrpění bolesti, ztrátě na výdělku nebo ztížení společenského uplatnění. Pro posouzení této újmy a rozsah náhrady se použije zákon č. 116/2020 Sb., o náhradě újmy způsobené povinným očkováním, obdobně.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    CORNELA: chronická rýma
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    CORNELA: váha
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    CORNELA: můj věk?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam