• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    Současná pandemie si s velkou pravděpodobností vynutí změnu priorit a fungování celé společnosti. Pojďme to pojmout jako příležitost, jak začít dělat věci lépe.
    rozbalit záhlaví
    KUTAS
    KUTAS --- ---
    SRNECEK: kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody...

    Pokud vím, tak CORNELA pracuje ve zdravotnictví, kde teď začínají padat na hubu (navíc vědí, že to nejhorší mají teprve před sebou), znovu a tentokrát zbytečně, protože stačilo, aby se přes 90% lidí starších 12 let naočkovalo. No a do toho přijdeš ty s tím, že očkovaný nejsi (neznám věk, ale řekněme, že jsi mladší 18 let - takže asi od srpna jsi mohl kdykoliv). Tak holt prostě na to jsou prostě zvlášť doktoři/sestri alergičtí a neslyší to rád.
    Takže se prostě koukni kolem sebe, kde ideálně očkují Pfizer/Moderna a skoč si tam... myslím, že už i pro lidi co mají první dávku se některá opatření nevztahují (?).
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    SRNECEK: sorry ale pandemie je tu dva roky, vakcina rok, v internetovem prostoru se neresi nic jineho, ale ty jsi tim nedotcen... tim asi nikoho nedojmes
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    CORNELA: Ja tady nebrecim, ja zjistuji, jak to bude. Plus vyhneme se tomu, ze do nekoho budes ryt, jak jsem uvedl, nejsem proti ockovani, ale proste mi nekolikrat vlezlo neco do terminu a pak jsem resil dost os. sracek, ze kapacita na ockovani v hlave nebyla. Div se, ale ne kazdy je tak chladny jako ty a lide holt i resi v zivote dost velke srracky, ktere je odvedou od aktualniho deni.
    ARRAKIS
    ARRAKIS --- ---
    MINERWA: osum davek do roku 2024, ty se tomu jeste divis?
    VOJTHA
    VOJTHA --- ---
    MINERWA: Snad bychom pak nějaký nevyužitý dávky mohli darovat do Afriky, nebo jiných chudých zemí.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Je to kontraindikace?
    Já se třeba očkoval s boreliózou a nasazenými antibiotiky (což jsem si ověřoval, že kontraindikace není, i když praktická se divila).
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    DARKSUN: Ja nemam nic proti ockovani a take mne stvou ti takzvani hrdinove. Ja proste prosral rozumne terminy vakcinace kvuli os. duvodum a nyni se lecim z chripky.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: už vidim ty "nakažovací" párty, fakt tragicky kontraproduktivní
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    MINERWA: 1 PCR pro max 5 soc. podniků
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Samotný PCR test bude na některé činnosti od ponděli nanic (třeba do restaurace) - jedině očkování, nebo potvrzení o prodělání nemoci.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: já bych řekla, že půjde o PCR všichni a všude
    PCR se navýší a zlevní
    a konec bude v lednu, ne v únoru
    MINER∑A
    DARKSUN
    DARKSUN --- ---
    SRNECEK: tak situace se den ze dne zhorsuje... popravde, me to taky nebavi.. a nemuselo by to tak bejt... kdyby se lidi naockovali a dodrzovali zakladni opatreni jako dat si pres drzku respirator... a ted budou plakat a nadavat na vladu... hele, uprimna rada... bez se naockovat.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    KRAMERIUS: Jasne, blbe je, ze resim i nejake jine sve osobni veci a potrebuju doresit v patek, toto mne moc nebavi, ze to zase reknou den pred platnosti.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    SRNECEK: Jediná funkční rada je počkat do neděle večer a pak si přečíst aktuální znění vládního dokumentu - ono se to ještě 2x může změnit, než to začne platit.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    KRAMERIUS: Ja toto vlakno moc nesleduji, tak nevim, jak moc vazne se kdo tady bere... Hledam uprimnou radu.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    SRNECEK: Tak to ti musí poradit MINERVA :-))
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    KRAMERIUS: No, ale to ja nejsem, tak resim.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    SRNECEK: Klid, očkovaní a po nemoci normálně můžou. :-)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Pokud od pondeli nelze chodit do provozoven sluzeb, co vse do toho zapada? Obchody s oblecenim, knihami? Co obchody s jidlem a hygienicke potreby? Diky, jsem zmaten.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    wtf?

    Evropská komise schválila nákup 1,8 miliardy vakcín od firem Pfizer/BioNTech | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/ockovani-koronavrus-vakcina-pfizer-evropska-komise-nakup_2105081237_cen
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    E2E4: mám tady pár otázek
    proč se neuznávaj protilátky vytvořené pro proti kovidu? max 180 dní po prodělání
    a očkovanýmu platí očkování 5 let? i když účinnost vakcíny klesá?
    kdo chce společnost rozdělit?
    a tobě tady v tom hraje všechno? https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/doc/zemreli-COVID-19-metodicky-rozbor.pdf
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MINERWA: cojavim? nejaky datum tam napsat museli? chteji vystrasit k ockovani? realisticky ocekavaji ze to bude potreba minimalne od unora?

    jako obvykle jsou opatreni babisovy vlady malo, pozde a blbe a hlavni dopad bude ze dost lidi naserou.

    Viz:

    m m vám daruje následující článek Co je špatně na dnešním rozhodnutí vlády k covidu: skoro všechno
    https://denikn.cz/750883/co-je-spatne-na-dnesnim-rozhodnuti-vlady-k-covidu-skoro-vsechno/?cst=ed34e6e37e4f05f63e03bef7b431d65483027ac6
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam