• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    KRAMERIUS: Pravda, to mne vubec nenapadlo, ze to bude vedeno jako neplatne.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KRAMERIUS: Mně a synovi všechny staré testy zmizely.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    TAPINA: Výsledky testů v Tečce stále jsou (např. manželka tam má poslední z 25.11.2021), jen se tváří jako červené, neplatné.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SRNECEK: Ony už v Tečce certifikáty o testování nejsou, to možná není chyba, ale vlastnost.
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Ahoj, mam asi tak tyden problem se nefunkcni Teckou a ani se nemohu prihlasit do Portalu obcana, kde bych mel moznost videt certifikaty o testovani. Vim, ze v nedavne dobe Tecka nebyla moc funkcni, ale toto je uz dost dlouho. Resil jste nekdo? Mate problemy?
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    Proč třeba populární lidi neberou za svou povinnost se k tomu viditelně vyjádřit? Třeba starostové, primátoři, nějací zrcadloví Landové a Csákové? Bojej se, že budou rozdělovat společnost nebo co? Nebo to dělaj?
    PAN_ILFORD
    PAN_ILFORD --- ---
    Mezi lidma je hněv.
    Já dneska vystartoval na hare krišna nabízeče proč nemá respirátor. Asi jsem se u toho hodně mračil, neboť začal couvat a ptát se, jestli je to povinný. Ne, povídám, ale mluvíte se spoustou lidí. Děkuju za upozornění, odvětil. Zpětně lituju, že jsem mu ten repirátor nenabíd. Jako předmět mé viry.
    Ale udělal jsem to proto, že vim, že mi jednu nenatáhne. Třeba trosce, která fluše v plný tramvaji na jinou trosku, jsem neřek nic.
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    ECLECTICA: diky 🙏🏻
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Diskuse byla založená primárně pro to, abychom se zde bavili o způsobech, jak udržitelně fungovat jako společnost v případě dlouhodobého zásahu pandemie do všech odvětví lidské činnosti.

    Vítány jsou i debaty o tom, jak se postavit k fenoménu antivaxerů a dezinformacím týkajícím se informací o průběhu a léčbě covidu-19. V žádném případě ale tento prostor NESLOUŽÍ A NEBUDE SLOUŽIT k jakékoli podpoře a propagaci antivaxerů, "Paralelní lékařské komory" a dalším podobným aktivitám, které spolu s otřesnými rozhodnutími představitelů Česka přispívají k zahlcení nemocnic, vyhoření zdravotníků a mnoha zbytečným úmrtím.

    Debatu bych naopak ráda rozšířila o téma long covidu a jeho dopadech na zdraví v individuální i celospolečenské rovině.
    ECLECTICA
    ECLECTICA --- ---
    Minerwa tu skončila. Až budu u počítače, promažu to tu.
    Konec hlášení.
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    *Trhy si vzít nenecháme, rozhodli v Mostě. Vánoční přejmenovali na farmářské*
    E2E4
    E2E4 --- ---
    SRNECEK: typicky 4-5 dnů.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Prý se budeme muset naučit s koronavirem žít.
    ...
    (jak chcete naučit něco lidi, co se nenaučili ani to, jak se správně nosí respirátor?)
    SRNECEK
    SRNECEK --- ---
    Nevite, jak po jake dobe od infikovani PCR zrhuba odhali pritomnost viru?
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Světem se šíří nová varianta koronaviru. Obsahuje 32 mutací a zřejmě obchází imunitu
    Koronavirus dál mutuje. Varianta B.1.1.529 může obejít imunitu - CNN Prima NEWS
    https://cnn.iprima.cz/svetem-se-siri-nova-varianta-koronaviru-obsahuje-32-mutaci-a-zrejme-obchazi-imunitu-51901
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    Žádné ný, ale omikron. WHO pojmenovala novou variantu covidu - CNN Prima NEWS
    https://cnn.iprima.cz/zadne-ny-ale-omikron-who-pojmenovala-novou-varinatu-covidu-patri-mezi-znepokojive-52009
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: tadá!
    Neočkované děti vyrostly a ohrožují ostatní. Odmítačů vakcín je stále mnoho - Deník.cz
    https://www.denik.cz/zdravi/ockovani-deti-vakciny-odmitaci-odmitnuti-nemoc-problemy.html
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: Dle zákona o ochraně veřejného zdraví má fyzická osoba, která má na území České republiky trvalý pobyt, povinnost podrobit se pravidelnému očkování dle vyhlášky č. 537/2006 Sb. V případě porušení takové povinnosti jí s účinností od 1. 7. 2017 dle tohoto zákona hrozí pokuta až 10.000,- Kč.
    Očkovat či neočkovat – to je, oč tu běží | Právní prostor
    https://www.pravniprostor.cz/clanky/obcanske-pravo/ockovat-ci-neockovat-to-je-oc-tu-bezi
    MINERWA
    MINERWA --- ---
    KRAMERIUS: jak to řešej ty ezomatky, jsou sankciovány?
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    MINERWA: OK.
    Ale nevylučuje to, že člověk odmítnutím souhlasu k povinnému očkování poruší jiný zákon a bude sankcionován podle něj.
    Takže nebude proti své vůli naočkován, ale zaplatí pokutu, případně jiné náhrady.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam