• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    EKG
    EKG --- ---
    EKG: (To teda trvalo, asi uz me tolik nemiluje.)
    EKG
    EKG --- ---
    E2E4: Ale tak se uklidnime, nebudeme prece zlehcovat subjektivni stranku celeho procesu. Kolega proste veri, ze s novou Novavax vakcinou mu nehrozi vaznejsi ucinky nocebo efektu. Ja bych mu to klidne uznal, cisla necisla. Nevyslo nacasovani, to holt nepotesi. Ockovany je, jenom jinou technologii, nez by chtel.

    Sam jsem rad, ze mam jako zaklad zkapalnenou magickou silu lidoopu, a az se jednoho dne ukaze, ze na Oxfordu nevedomky trefili jackpot, o kterem jeste nevime, a ze ma Astra nejake skryte superschopnosti, ktere zachranily Anglii, nebudu vubec prekvapeny.

    Vubec bych tak nejak nedelal kokoty z lidi, kteri se ockovat chteji, jenom cekaji na vhodny druh chipu, se kterym bude jejich system kompatibilni.

    Hazet vsechny do jednoho pytle s blbeckem asafou (ktery mi napred plakal do posty, ze uz budu porad kaslat, a kdyz jsem se vykaslal na nej, tak mi aspon ze same lasky minuskuje kazdy prispevek) neni vubec pekne.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LYNCH: ale proč?

    jestli bude jako booster účinnější nevíme.

    máme nějaké signály, že bude spíše méně účinná:

    o chlup nižší původní účinnost než mRNA (u pfizeru byla původní účinnost o pár procentních bodů menší než u moderny a po delší době se tahle výhoda Moderny ukázala být větší o něco jako 10 procentních bodu a pomalejší slábnutí)

    nižší účinnost proti variantám

    Astrazeneca má menší počáteční účinnost, rychlejší slábnutí a nižší účinnost jako booster po mRNA.

    ty signály ale nejsou moc silné, ukáže až čas.

    a pak je tu praktické hledisko - můžeš mít mRNA booster teď, nebo čekat, až bude oficiálně možné mít Novavax booster..
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Pfizer náš vezdejší dej nám dnes a .... (sekta)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    LYNCH: to mě špatně chápeš, já oceňuju, že se chtějí ti lidé naočkovat, ale to, jakým způsobem k tomu většina (slovy VĚTŠINA) dochází, je kokotský proces
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ten kdo druhýho kvůli myšlence přejít na jiný druh vakcíny nazývá kokotama, klepe si na čelo a misto mlčení bleje nejaky shity, je sám úplná píča

    Novavax budou chtít i odmítači vakcín. Ochrání stejně jako Pfizer, hodnotí vědec - Aktuálně.cz
    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/novavax-omikron-cesky-vedec/r~454207b0852a11ecb13cac1f6b220ee8/
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    FINSON:
    MARASAN:
    k tomu můžu z pozorování okolí říct jenom tolik, že takhle uvažuje docela dost lidí (většinou kokoti)
    FINSON
    FINSON --- ---
    HOWKING: Škoda.

    ---
    Tak starý dobrý (Novavax) je to v tom že dostaneš do těla přímo virove proteiny a adjuvant. pro lidi kteří se toci na tom, že mRNA je moc experimentální, je to způsob jak se očkovat a neztratit tvar.

    v realitě nezáleží na tom, jestli je kočka černá nebo bílá, ale jestli chytá myši. tak jsem zvědavý, jaká bude účinnost novavaxu v praxi.

    spekuloval bych, že znatelně nižší než mRNA.

    velký, ale nižší únik imunitě než omimron má beta..

    proti bete mel novavax účinnost jen 60%

    Covid-19: Novavax vaccine efficacy is 86% against UK variant and 60% against South African variant | The BMJ
    Covid-19: Novavax vaccine efficacy is 86% against UK variant and 60% against South African variant | The BMJ
    https://www.bmj.com/content/372/bmj.n296

    pro srovnání, Pfizer 75%

    https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/nejmc2104974
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    FINSON: Tam nemám přístup (nedržel jsem hubu a krok asi-už ani nevím, ale vždycky je to tak)
    FINSON
    FINSON --- ---
    HOWKING: Aha, OK, tak to jó: [E2E4 @ viry | epidemie | pandemie (SARS-CoV-2/COVID-19)]
    Díky za vysvětlení.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    aha tak nic. kthxbye
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    FINSON: Myslím, že mu jde o technologie, ne o konkrétní vakcíny. (už se to tu probralo milionkrát - já určitě jednou jo)
    FINSON
    FINSON --- ---
    LYNCH: Ta proteinová je experimetnální nějak míň, když je novější, prosímtě?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LYNCH: "chci přejít z experimentální na proteinovou vakcínu" ? Da fuck?! Opravdu jen tvuj pocit, navic naprosto opacnym smerem.
    EKG
    EKG --- ---
    LYNCH: To chapu, je to bordel na koleckach. Pokud se ti zadari, good for you. Jen bych byl opatrny s rozhozenim uz nejak fungujiciho procesu. Ted teda presne nevim, jak dlouho se da "legalne" odkladat booster, tedy jak moc te tlaci cas. Jak rikam, kdyby to neslo jinak, nez narusit kontinuitu stavajiciho ockovani, tak bych to asi skousl a bral vrabce v hrsti. I kdyz bych urcite mel spoustu kecu, vtz.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LYNCH: zkus zavolat na 1221, jestli ti něco řeknou..
    EKG
    EKG --- ---
    LYNCH: Tak ... nemusi, zejo. Asi bych na tvym miste pokracoval ve stavajicim kursu, abys mel solidni ochranu trema davkama. Nez bude cas na pripadnou ctvrtou davku, budou uz studie i doporucene postupy zase o neco dal. Rozbit si existujici ockovaci schema nezni jako uplne dobry napad.

    Jinak po nem taky pokukuju, do sbirky k 2xAZ+Pf by se mohl hodit.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    LYNCH: hm, myslím že schéma "mám 2 dávky mRNA a chtěl bych novavax" nějak není domysleny.

    věcně by bylo rozumný v takovým případě mít novavax jako booster, ale na to nejsou data ani oficiální pravidla (pořád booster jen mRNA), pokud vím.

    a začínat nový ockvani novavaxem po dvou dávkách mRNA - taky nevyzkoušeny a dává min smysl, měl bys 4 dávky s malým odstupem mezi 3 a 4 a nevím jestli by tě systém vůbec pustil ..
    SPAMST
    SPAMST --- ---
    FINSON: tie samé ako k dezinfekčnosti keď ste nezvládli prečítať ani pribalovy leták? :D

    P.s už majú predbežne schválenie pre 3 dávky? Alebo už sú dokončené 3 ročné štúdie aby sa mohli schváliť a nemali len podmienečne schválenie?
    Sputniku mal predsa hneď na začiatku predložiť 3 ročnú štúdiu. ;) stačí pozrieť archíve článkov.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    FINSON: nema, nekrm to, neumi ani procenta
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam