• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    jestli myslis vyhulencem (z jakyhokoliv duvodu kterej mi unika, ale u idiota tvyho typu ani neprekvapuje) me, tak tvoje zvratky ani legracni odkazy nectu od ty chvile, co ses odkopal jako proruskej kripl

    od ty chvile uz ti preju jenom smrt
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Už dlouho tu nezaznělo nějaké vyhulencovo moudro o dezolátech, začíná se mi stýskat :-D
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Jinak za experiment s malým vzorkem lidí myli Beranovi všichni prdel :-D
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Pfizer zpackal studii, aby mohl naočkovat mimina | Pickey
    https://www.pickey.cz/p/4a6f10ac3859221f8f8ffad5758c8ca9?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    TAPINA: přesně tak, jako CoVidiocie. Zase doplácím za druhé. Proto jsem psal, že je ledasco společné.
    WANTON
    WANTON --- ---
    TAPINA: Zase pozor s tou odpovednosti za ostatni, abychom se nedostali do situace, ze budou lidske obeti Bohum, aby zaprselo a neumreli jsme hladem.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TAPINA: Ja myslim ze to nikam nevede. A nepovede...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PSYTRANCE007: To se ale nesmíš nechávat vytopit přes stěny od sousedů, protože jim bereš teplo a oni pak platí víc. Jako s covidem, zase nechápeš, že to není tvoje izolovaná záležitost, ale že jste v tom baráku všichni propojení, že?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    TEKKIT: třeba nechci topit abych ušetřil bez ohledu na teplotu ale cena mi je uměle navyšována....
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    PSYTRANCE007: to by bylo spravedlivý. Ale jen za předpokladu, že ti co netopí mají pokojovou teplotu stejnou jako venkovní. Pak není o čem mluvit...

    Ale v momentě kdy máš venku -10 a vevnitř 22 a přitom netopíš, je něco špatně asi...Čím si to vysvětluješ? Záhada?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    TEKKIT: kdo topí, platí.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    PSYTRANCE007: Jen na okraj: jak by se to mělo v ty bytovce dělat aby to bylo spravedlivý?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Stejně jako vir se vysral na to, aby obcházel lidi v dusítkách a očkované tak dodavatelé se vyserou na nějaké vládní plky a snahy o úsporu ovčanů.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    WANTON: Tak schválně, jestli to taky vezmou v potaz i distributoři energií a náležitě to ocení :-) Já mám spíš pocit, že naopak zdraží, aby o své zisky nepřišli. Stejná zlodějna, jako kdo netopí v prostředním bytě v bytovce, tomu se naúčtuje teplo pomocí tzv. indexů, aniž by vůbec otočil kohoutem topení. Celé tohle divadlo s energiema je úplně stejné jako byla komedie s CoVidiocií.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    WANTON: a to navíc 16 stupňů Fahrenheita!
    WANTON
    WANTON --- ---
    PSYTRANCE007: Ano, opravdu jen čistě náhodná. ;)

    Dva svetry.

    Spousta rodin má tendenci domácnost přetápět až na 25 °C. Když ale dlouhodobě pobýváte v takto přetopených místnostech, snižujete adaptabilitu svého organismu na chlad. To má pak negativní účinky na lidské zdraví – člověk bývá častěji nemocný.
    Obvykle se uvádí, že snížením teploty o jeden stupeň snížíte energetické nároky vaší domácnosti zhruba o 6 %.

    Při v Česku běžných nákladech na vytápění 40 000 ročně, může tato změna ušetřit 2 400 Kč. Pokud navíc přestanete vytápět ložnici, budete nejen lépe spát, ale váš účet za vytápění bude o několik tisícikorun ročně menší. Snížíte totiž svou spotřebu energie na vytápění třeba o 10 %.

    Představte si, že ještě před padesáti lety bylo v anglických domácnostech běžné mít během zimy doma jen 14 °C. Dřív jsme zkrátka žili ve větším chladu. Teplo tehdy sloužilo hlavně k vaření. Lidé se běžně zahřívali tlustým oblečením a v noci pořádnou peřinou.

    Dneska jsme mnohem zhýčkanější. Britské ministerstvo zdravotnictví v roce 2014 přišlo s analýzou, podle které se lidé doma cítí nejlépe při teplotě mezi 18–20 °C. Když se ale dostatečně obléknou, není problém ani 16 °C.

    "Nezdá se Ti, Mařenko, že je tu dnes děsně horko?"
    "Vůbec ne Lojzíčku, je tu jako obvykle 16 stupňů."

    Kristian - Nehledal mě nikdo?
    https://www.youtube.com/watch?v=8Z4MaDWnVv8&ab_channel=filmexporthomevideo
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Podobnost s CoVidiocií čistě náhodná.

    LOLEK
    LOLEK --- ---
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    EATHAT: Tak dohadování na něj myslím nebude mít zásadní vliv. Když přijde další buzerace tak ji holt budu zase nadále obcházet a ovce budou dál postávat před očkovacíma centrama a bude jim připadat normální, že bez tečky nesmějí jít ani na jídlo. To se nedá nic dělat.
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    tyjo vas nez to pusti to dohadovani, tak tu mame dalsi kolecko IRL na podzim :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam