• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JONYCOVID-19 co teď a co potom?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: a jakej je rozdíl mezi virem o velikosti 0,1um a částicí o velikosti 0,1um?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: A k tomu jestli jo nebo ne...pokud by byla ochrana efektivní tak jasně. Respirátor proti prachu byl vyvinut jako ochrana proti pronikání prachových částic, čili jako ochrana před prachem ok, před virem píčovina.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: krásný, jak srovnáváš prachovou částici s virem. Njn, to je právě ono. Proto to ovcím nejde vysvětlit.
    SADY
    SADY --- ---
    BIZMO: ani ne hele, exponenciala rozhodne nedava smysl jako odpoved na to, co jsem psal... ani demografie, ale znejakeho me neznameho duvodu ses rozhodl je pouzit. Zjevne spatne. Tak jsem se ti drobne vysmal, ze nejspis pouzivas cizi slova, jimz nerozumis. Ted jsi me o tom presvedcil 🤣🤣🤣🤣 slovnik nehledej, nema to cenu 🤯
    WANTON
    WANTON --- ---
    91 novych? Ze vas to bavi, moji mili covid fanatici a covid chripeckari.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BIZMO: no, dejme tomu. a jaká prevence nám zbyla?
    BIZMO
    BIZMO --- ---
    PALEONTOLOG: Ja bych rekl, ze uz je to fakt jedno. Vir se prizpusobil.
    Respirátory jsou s omikronem zbytečné, říká expert. Ještě je nechme, radí jiný - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rousky-epidemiologove-konec-nebezpeci-nakaza-covid-19.A220216_095238_domaci_vank

    Virus už nezmizí, ale že pandemie do dvou let skončí, je jisté, říká biochemik Konvalinka • mujRozhlas
    https://www.mujrozhlas.cz/osobnost-plus/virus-uz-nezmizi-ale-ze-pandemie-do-dvou-let-skonci-je-jiste-rika-biochemik
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BIZMO: to jsem se posunul jen s psytance007, protože by mě zajímala jeho představa filtrace něčeho jinýho, než je nakažlivá nemoc. ne že by na tom záleželo, on už se vybarvil, žejo, ale tak proč ne.

    od tebe mě zajímá reakce na ten meltblow a nanovlákna a jestli je 50% efektivita filtrace lepší než žádná ochrana?
    BIZMO
    BIZMO --- ---
    PALEONTOLOG: Posunuli jsme se do prasneho prostredi.
    PSYTRANCE007: Navic si ho umi spravne nasadit maximalne polovina.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: no a kdybys pracoval v prašným prostředí a hrozila ti doživotní silikóza, tak by to byl stále nesmysl a nenosil bys to?
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: jojo, vím. Proto ten nesmysl nenosím :-)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: hlavně fungujou jak ve zkušebním ústavu, tak i v praxi. o tom ale ty nemůžeš nic vědět
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: Právě že fungujou, jen ovce na to jaksi zapomínají.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: bejt tebou pracuju s verzí, že ti definitivně mrdlo. fyzikální zákonitosti si nech pro psychiatra, ale ani toho nebudou zajímat, protože fungujou stále stejně :)

    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    PALEONTOLOG: nepřemýšlí nad problematikou, to je celé. On v tomhle státě uvažuje málokdo. Navíc kdyby zabrousil do základů fyzikálních zákonitostí tak by byla většina národa v loji.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    PSYTRANCE007: vščimni si, že tady bizmo primárně nepopírá filtračí schopnosti, nezpochybňuje výsledky technickýho a zkušebního ústavu napařovačkou :D ani jinou fantasmagorií

    BIZMO: 2-4h jsem sice nikde nečetl, ale zcela určitě se to vztahuje k materiálům typu meltblown, který filtrujou statickým nábojem. nanomateriály tyhle problémy nemají vůbec.
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    Ještě ovce jak lpěly na Eroušce, to bylo taky groteskní. Vůbec moderní způsoby ochrany před virem jsou vtipný :-D
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    BIZMO: ach ten respirátor, modla všech koroňáků :-D
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    BIZMO: heled ja nevim, "se rikavalo" ani neni ta nejlepsi retorika
    BIZMO
    BIZMO --- ---
    SPAMST: Nemusim byt expert a vidim to na dva scenare. Bud se to neposere, nebo se to posere.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam