• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FAIRIELLALesní chundelatosti
    Fotky a obrázky lišek, sov, ježků, jezevců, vlků a mnohých dalších kamarádů z lesa. Zvířátka z džungle jsou taky povolena (to značí zelenou pro lenochody, orangutany a další!).
    rozbalit záhlaví
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    ELIZHANNAH: je hodně podobné mláďatům lišky polární! (Který jsou mimochodem nyní k vidění v brněnské zoo, foto je náhodně z internetu) :)

    ELIZHANNAH
    ELIZHANNAH --- ---
    mládě vlka eurasijského
    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    FAIRIELLA: Mogwai :)
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    sovátka, ale bohužel nejsem schopná určit druh

    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    FAIRIELLA: od něj pochází rčení "zmrzlej jak sobolí hovno"
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    ZUULUU: ano, je to sobol americký :)

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    jelenec běloocasý




    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    ve skutečnosti je to docela hezkej ptáček, samozřejmě...

    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    tak a za odměnu za vaší trpělivost s mým dotazem, jeden naprdnutej mladej drozd :-))

    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    PREDSEDA: datlička je srandovní :-) A snad to dobře dopadlo.
    na tom je nejhorší, že člověk neví, nakolik se má do toho přírodě míchat. Nakonec mi odpověděli na email včera odpoledne nějací místní ptačí nadšenci, a ti mi řekli, že ptáčka mám rozhodně nechat být, že rodiče jsou poblíž, jenom že tohle je věk, kdy je vyvádějí z hnízda a nekrmí tak často a snaží se mladýho vylákat ven (akorát u nás se to sešlo s krupobitím a úhynem těch ostatních).
    Dneska ráno je ptáče na vedlejším stromě - takže zjevně nějak přeplachtilo - což mu schvaluju, vedlejší stromek je víc obrostlý a s tenčíma větvičkama = menší pravděpodobnost, že se na něj něco dostane...

    Nicméně asi jsem traumatizovaná :-) - před měsícem moje slepice honila minikrálíčka - zahnala jsem slepici - vražedkyni, králíček se choulil u stěny stodoly - studovala jsem, co s tím, a vyšlo mi, že ho stejně nedokážu odchovat a že bude mít větší šanci venku, kde pořád ještě může najít mámu / doupě... no tak ne, druhej den byl mrtvej (taky noční bouřka a kosa)... jako máme je tu přemnožený, jsou to mrchy, neustále s nimi bojuju o prostor pod terasou - ale tohle bylo takové miminko... :-/

    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    FAIRIELLA:
    CAROLIAN:

    Zrovna minulý týden jsem řešil tohle:

    Na balkóně nám do skla vrazil tenhle fešák - mladá samička datla černého. Dvacet minut tam pak seděla pod sušákem a nebyla schopná odletět. Tak jsem volal do záchranné stanice, tam mi řekli ať jim jí přivezu. Tak jsem jí tam dovezl, co bylo dál, nevím. Ale vypadala asi jenom vyčerpaná, tak snad to dopadlo dobře.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Nosál bělohubý, medvídokovitá šelma lesů Ameriky.
    Tohle je mládě ze Zoo Praha

    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    SUK: díky, nežuju v ČR - ale díky ID Jony jsem dostala návod kdy zachraňovat a kdy ne.... a mezitím jsem se dovolala na animal control, kde mi řekli, ať vyčkám, jeslti se staří nevrátí, že takhle velké ptáče nejspíš přežije i delší dobu - a dali instrukce, kam v pondělí ráno ptáka vzít - mezitím se tu objevili zase dospělí drozdi - tak snad něco z toho budou i rodiče....
    SUK
    SUK --- ---
    CAROLIAN: Neboj se a volej, myslim ze zde: https://www.zvirevnouzi.cz

    Jsou koneckoncu ochotni zachranovat i tak obycejny ptaky, jako jsou holubi...
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    CAROLIAN: Pokud tam rodiče už opravdu nejsou, tak bych zavolala záchrannou stanici, ať si ho odvezou a vypiplají a nechat si poradit, co s ním dělat do tý doby.
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    kdyžak mě odkažte do jiného auditka - jak jsem dávala obrázky toho drozdího hnízda, tak před dvěma dny ho vymlátilo krupobití. Jedno ptáče ale přežilo a sedí na větvičce. Včera mi přišlo, že kolem staří ještě lítali, dneska jsem je neviděla. Jeslti ho přestali krmit, tak má asi smůlu, že? Můžu pro něj něco udělat? Jsou mu cca 2 týdny (5. června jsem našla skořápky, ale jeslti byly z tohoto hnízda, to samozřejmě nevím), jsou to hmyzožrouti.
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    datel černý

    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Pardon za lehké vybočení, ale tohle sem patří. V3S dával v jiném klubu.

    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    FAIRIELLA: Úplný Ráno v borovicovém lese, jak od Šiškina :-)
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    já teda nudně z naší "zahrádky" (ne tak úplně, vyjeli jsme do tří tisíc, kde je ještě pořád sníh a teprve začíná jaro)

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    ketupa rybí
    Tato sova je mistryní ve změnách nálad.





    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam