• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FAIRIELLALesní chundelatosti
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    Ptákem roku 2020 je jiřička obecná. Titul opeřenci, který žije v blízkosti lidí a na zimu odlétá do Afriky, udělila Česká společnost ornitologická (ČSO) – chce tak upozornit na ubývání vhodného životního prostředí pro ptáky vlivem stavebnictví a zásahů do hnízdišť. Loni ornitologové ptákem roku vyhlásili hrdličku divokou.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    RIMSAK
    RIMSAK --- ---
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    PALEONTOLOG: celá já
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ZUULUU: tak nevyspalý oči jsem na žádným jiným zvířeti neviděl

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Sýček, co je připravený na krutost života.

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Máme teď na zahradě mladé rehky. Fotku jsem si půjčila od někoho (https://www.naturephoto.cz/blog/priroda/ptaci/417/rehek-domaci-prvni-chvile-mimo-hnizdo), kdo to umí.

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Těžko pro mě z tohohle úhlu určit druh, mohl by to být puštík proužkovaný. Nebo jiný puštík.

    PREDSEDA
    PREDSEDA --- ---
    FAIRIELLA: Angry Birds :)
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    Veveřička nejmenší
    Žije v Jižní Americe v amazonském pralese, pohybuje se vysoko nad zemí ve stromoví, kde konzumuje různé ovoce a semínka, ale také hlodá kůru některých stromů a olizuje pryskyřici. Někteří jedinci si udělali hnízda v opuštěných termitištích. Aktivní je přes den a vyskytuje se v malých skupinkách čítajících nanejvýše tři jedince.
    Měří asi 10 centimetrů plus zhruba stejně dlouhý ocásek.




    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    FAIRIELLA:
    Do téhož řádu jako kolegové patří též lelkouni soví. Já... já k nim nemám slov. Prostě... lelkouni soví. Kteří existují. Oni... prostě fakt existují.







    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    lelkoun srílanský

    Patří do řádu lelkounovitých, kteří vynikají širokým zobákem, který při otevtení připomíná žabí ústa. Proto se těmto ptákům v angličtině říká „frogmouth“. Žijí nočním životem, živí se drobnými obratlovci a hmyzem.
    A jsou fakt divní.






    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    CAROLIAN: jj a podle mě ještě lepší je fešák - vykastrovaný pes :) mimochodem dětství mi zhořklo ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že ententýk je vykastrovaný kačer a ty dva špalíky nástroj...

    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    překvapení ze setkání bylo vzájemné... turistu tu fakt nečekali...

    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    a tady "tatínek" - ten je teda z národního parku, týden před vánoci (tj. před sezónou)

    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    JANFROG: no asi nás odsud vyhodí - ale viděly / četly vaše děti něco z Tolkiena? Dcera začala kdysi mluvit jako Golum, a bohužel je to nakažlivé... takže tuhle na mě koukala sousedka jak na kreténa, když volám na kozenky "come on, goatses"... takže ano, máme fisheses, chickenses atd.... děs běs...

    Tak honem přihodím chundelatost, abych nedostala červenou kartu... ovce tlustorohé, máma má na krku vysílačku... marně jsme je vyhlíželi v národních parcích, až jsme je načapali jen tak u přehrady...

    JANFROG
    JANFROG --- ---
    CAROLIAN: No jasne, jak jsem na *tohle* mohl zapomenout?
    Pak je tady samozrejme cele nove univerzum slov pouzivanych bilingvnimi detmi - napriklad male ryby jsou prece "fišičky". Ale to je uplne jina liga, to uznavam.
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    čeština má taky spoustu zajímavých názvů... víte, že kastrovaný kozel je hňup?
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    BURKHAR: mládě od káněte je přeci kánička :-))
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    BLACKHEAD:
    JANFROG: nejlepší je "murder" (of crows) :-)))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam