• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FAIRIELLALesní chundelatosti
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    MICHELLEDANIELS: To neni "predchudce" - to je Pika-Chuuuuu (podle zvuku co vydava...)
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    CAROLIAN: Tak máme pravdu oba. Pišťucha Pika... předchůdce Pikachua :))
    MICHELLEDANIELS
    MICHELLEDANIELS --- ---
    CAROLIAN: Pišťucha? :)
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    ááá, asi teda pika

    American pikas are believed to have evolved from Siberian ancestors that crossed the former land bridge between Asia and Alaska. They once lived across North America, but have been retreating upslope over the past 12,000 years. American pikas now live on high-elevation cool mountains west of the Rocky Mountains. They can be found in Montana, Wyoming, Colorado, Idaho, Washington, Oregon, California, Nevada, Utah, and New Mexico, as well as western Canada. American pikas are found above the tree line in alpine terrain. They live on rock faces, talus (slopes form by rock debris), and cliffs near mountain meadows. Though most pikas in the lower 48 inhabit alpine ecosystems exclusively, some survive at lower altitudes where deep, cool caves are available, such as the ice tubes in California's Lava Beds National Monument. Weasels, hawks, and coyotes can prey on pikas.

    DIET

    Pikas are herbivores. They especially love grasses, weeds, and tall wildflowers that grow in their rocky, high-mountain habitat. In the winter months, fewer grasses and flowers grow in the mountains. To prepare for the lean times, pikas like to save up food during the summer. A pika will collect a pile of extra wildflowers and grasses and lay them out in the sun. The sun's heat dries the plants so they don't get moldy. The plants are stored in the pika's den until winter.
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    dneska ve třech tisících metrech, velký asi jako pěst, pěkně vykrmený, bez ocásku... nějaký sysel?

    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Africký divoký pes.

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    medvěd brýlatý
    Někteří ale asi ztratili obroučky a nemají ty brýle tak viditelné.
    Snad nenarážejí do stromů, veverek a jezevců.

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    A vlastně, neměli jsme je tu už dlouho, myslím pravé lenochody.
    Tak tady na pondělí nějací lenochodi tříprstí!

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    RUNYAR: Krom toho, že nesedí ta nadýchanost chlupů na hlavě, tvar nosu a tlamy a u mláďat je to ještě jasněji vidět, je to dle tohohle obrázku snadno dohledatelné po pár klikách na googlu: https://hoaxeye.com/2021/05/01/sloth-family/. Když si najdeš přímo tu paní, která je vyrábí, zjistíš, že vyrábí i spoustu dalších plyšových zvířátek. :)
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    FAIRIELLA: fakt? To jsem nevěděl :)

    ze zvědavosti jak to víš? Jako pár věcí mě neseděli ,lenochoda jsem v ruce párkrát měl..., ale nenapadlo mě to nějak zkoumat. Řekl jsem si asi jiný druh a že nemůžu znát všechno :-)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    FAIRIELLA: To ja taky. Ale tohle vypada dobre! :-)
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    BLACKHEAD: No, jo i ne..., takže spíš ne, no. Já radši to, co je opravdický než umělou napodobeninu. :)
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    FAIRIELLA: Kdyz to odnese do lesa, tak to bude "lesni chundelatost". Za me splneno! (les si domyslim)
    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    RUNYAR: toto je plyšová hračka a ne skutečné zvíře. :)
    RUNYAR
    RUNYAR --- ---
    Bohužel foto není v plné kvalitě, jestli někdo ví kde najdu budu moc rád za info. Když tak do pošty. Děkuji

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    jeden snaživý zpěvák:
    slavík modráček.

    Jak je celý připravený na své vystoupení a zjevně je v naprostém flow, ani si u toho nevšiml, jak je při zpěvu roztomilý.

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    veverka, krasavice, jako by vůbec nebyla obecná, ale konkrétní

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    FAIRIELLA: Samozřejmě fotku číslo 3.
    Bonusový křeček jako kompenzace za chybu:

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    křeček polní
    já vím, že je polní a ne lesní, ale co bylo před polem? No? No?!
    Navíc je to latibnsky cricetus cricetus, a přitom s cvrčkem nemá nic společného. A to je zajímavé. Křeček – cvrček.
    Cricket – cricetus.
    What kind of sorcery is this?

    p.s. fotku číslo 4 jsem nenalezla bez vodoznaku, ale nebyla jsem schopná ani chotná vás o ni připravit, protože... proto!

    FAIRIELLA
    FAIRIELLA --- ---
    blíží se nám volby, takže se hodí nějaké ty koalí samičky, neboli koalice

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam