• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JINXNVIDIA Jetson
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    ORX_QX: hodím stupid question.. Nvidia Jetson řeší use case, kdy potřebuješ udělat třeba image processing na lokále.. např. zpracovat data co vidí kamera?
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    UASP makes Raspberry Pi 4 disk IO 50% faster | Jeff Geerling
    https://www.jeffgeerling.com/blog/2020/uasp-makes-raspberry-pi-4-disk-io-50-faster
    ORX_QX
    ORX_QX --- ---
    Tak jsem si zakoupil Jetson Nano 2GB a mohu se tady podělit o zkušenosti s USB.

    Po prvním nabootování USB fungovalo, ale potom mrtvá klávesnice i myš. Přihlášením přes ssh jsem zjistil, že Nano jede a hází chyby USB v dmesg a na netu jsem zjistil, že nejsem první kdo má tento problém. Nicméně aktualizací přes apt se problém vyřešil.

    Druhý problém se týká SSD disku připojeného přes USB3, který běží, ale v určitých situacích se ukazují zvláštní jevy jako chvilkové jakoby zamrznutí nebo degradace rychlosti na minimum. Opět přes dmesg jsem zjistil, že UAS driver (USB attached Sata, poměrně klíčová věc pro rychlé SSD) se při zatížení neustále resetuje. Jednoduché čtení nebo zápis celkem jdou, ale souběh čtení a zápisu zároveň je poměrně likvidační. Opět na fórech se to děje i jiným lidem a jsou tam návody jak přepnout driver na mass storage, tak nevím.


    Na Raspberry4 UAS běží hladce a to je malá firma takže korporát Nvidia se moc nevytáhl, zatím Jetson není moc vychytaný. Ale jestli někdo víte co s tím... ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam