• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    V__MMáchův Industriál
    V__M
    V__M --- ---
    Neuvěříte, co se mi stalo.

    Právě jedu na letiště na 9 denní expedici po španělských dolech a hutích, získání povolenek mi zabralo 6 let.
    Letmo kouknu do peněženky zkontrolovat doklady.

    Zírám na řidičák - datum platnosti březen 2022. TY VOLE K*RVA DO P*ČI! V tom zmatku jsem to úplně vytěsnil!

    Volám na Magistrát - smůla, minimální lhůta vydání nového průkazu 5 prac. dní.
    Volám do autopůjčovny - smůla, tolerance nula

    Všechno v řiti, ruším letenky, ubytování, hutě, cca 30k v háji a teď sedim, stále ještě opařen, na nyxu a vypisuju se z toho.

    Nechcete si někdo koupit fotku?
    V__M
    V__M --- ---
    A dnes si dáme jednu veleradost.
    Až z daleké Pensylvánie mi konečně přišel balíček od významného amerického malíře Coryho Bonneta.
    Cory se před nějakým časem zmocnil starého skladu dřevěných modelů v jedné zavřené slévárně a jal se jim vdechnout nový život.
    Svůj projekt pojmenoval "Patterns of Meaning a už o něm psal i Forbes.
    - https://www.forbes.com/sites/jimvinoski/2021/10/06/enormous-barn-find-leads-to-this-unique-pittsburgh-art-show-celebrating-steelmaking/?sh=69600ab737b2

    Párkrát se už inspiroval i mými bídnými fotografiemi a jako výraz díků mi jeden model poslal.

    Mrkněte na jeho tvorbu, dělá neuvěřitelné věci.

    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    V__M:: jasně, díky. Nijak na tebe netlačím, jen jsem nechtěl, aby to úplně zapadlo :-).
    V__M
    V__M --- ---
    JONEZ1: No to je řádně denacifikováno… :(

    Záznam je, čas s ním něco dělat už ne. Vyčkejte, jste v pořadí!
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    V__M + JONEZ1:: Viktore, v té souvislosti se ještě chci zeptat, jestli se ti podaří ten záznam ze tvé přednášky výhledově nějak zpřístupnit? Tedy samozřejmě za předpokladu, že se přednášku o Ukrajině podařilo zaznamenat :-).
    JONEZ1
    JONEZ1 --- ---
    Dnes ráno jsem náhodou objevil v nějaké generické galerii na iDNES pohled na Azovstal.
    Smutný pohled, jak jsou ty haly úplně na šrot.

    V__M
    V__M --- ---
    Slibovaná galerie z Lucemburska zde!
    V Differdange válcují tahle monstra už od roku 1901 a jedná se o vůbec největší válcované H profily na světě.

    Všechny fotky: https://www.viktormacha.com/galerie/arcelormittal-differdange-differdange-423/

    KOC256
    KOC256 --- ---
    E2E4:
    Cena startuje na 0.9 ETH a jelikož tam je 10 kusů, tak zisk předpokládám (dle níže napsaného) 0,9 ETH. Což pokud se podaří, tak rozhodně neurazí... Záleží na základně... ...ono zase najít 10 fandů do industriálna/VM a zároveň do NFT nemusí být úplně takový problém. Je to ve hvězdách...

    JORGES:
    A co by bylo podstatou? "Mám koníček, složte se mi na letenku?". To by třeba mi jako teoretickému VM přišlo trapné... ...neumím si to moc představit.

    Za mě dobrý pokus jak si vydělat na koníček... Praxe ukáže...
    JORGES
    JORGES --- ---
    V__M: Kdybys udělal nějaký crowdfunding, rád podpořím. Osobně NFT rovněž považuji za patologický jev.
    V__M
    V__M --- ---
    E2E4: hyn sa hukáže!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    V__M: no díky tomu že to zkusís, nevydělás nic (pověz za půl roku kolik jsi vydělal), protože cilovka NFT je jína než tvoje.

    vydělají ale ti provozovatele, a ne na Ferrari, ale na Lambo. :)
    V__M
    V__M --- ---
    E2E4: hele já nepotřebuju tři Ferrari v garáži, mě udělá radost třeba jen zaplacená letenka do Brazílie, kam se chystám na podzim. :) Neočekávám nic, ale zkusit to můžu, ne?
    Jako ona ta dokumentace světového těžkého průmyslu je fakt dost nákladnej koníček. Sponzor neni a z prodeje printů zase tolik nejde.

    RADIQAL: Z prodejní ceny jde 10% a jedná se o token typu "artwork". Pocit...no.. sám od sebe bych do toho nikdy nešel. Ale kde je poptávka, by měla být i nabídka. Opravdu nečekám zázraky. Ale ten můj kalendář byl vlastně taky taková nečekaná díra na trhu.

    Přátelé, já nejsem žádnej velkopodnikatel. Já mám jen rád hutě a vším ostatním se jen nechávám překvapovat. :)

    Další diskuze na téma nft rád proberu v poště, ať to tady nezaplavujeme non-industry contentem. Večer vám sem hodim jednu ocelárnu v Lucembursku.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    V__M: nojo, ale na NFT nevydělás.

    na NFT vydělávaji prehajpovane ošklivé obrázky opic, které si kupují hejlove v domnění že jejich hodnota poroste. je to jen o tom hype, který ty nevyvines, a pokud bys ho uměl vyvinout, nepotřebuješ na to nic co má samo o sobě hodnotu. se podívej na to opensea co se tam prodává nejvíc a nejdráž.

    že by nějaký umělec vydělal na své tvorbě pomocí NFT jsem ještě neviděl.

    fakt se podívej na ten dokument "line goes up"..
    RADIQAL
    RADIQAL --- ---
    V__M: Taky bych to vnimal jako příjemnou cestu k drobnýmu přilepšení. Dej nám ale nehlédnout hloubš, k jakému tokenu ses rozhodl? Jaké jsou zprostředkovatelské poplatky (prodejní galerie si často berou až 40%!!! z prodejní ceny)? A jaký z toho máš pocit?
    V__M
    V__M --- ---
    PJOTRIK: Cesty za průmyslem se krutě prodražují s na onlyfans nemám moc co nabídnout…
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PJOTRIK: jedinej problem s nft je, ze to bezi nad ethereem.
    PJOTRIK
    PJOTRIK --- ---
    V__M: Tenhle hnus prosim nepodporuj.

    A pokud se chces vzdelat, muzes zde (dlouhe, hutne, kvalitni)
    Line Goes Up – The Problem With NFTs
    https://www.youtube.com/watch?v=YQ_xWvX1n9g
    V__M
    V__M --- ---
    RADIQAL: Ano, přesně tak. Je to výhradní vlastnictví virtuálního tokenu/fotky v rámci nft trhu.
    RADIQAL
    RADIQAL --- ---
    KAERO: Žádná. V podstatě si kupuješ “právo” tvrdit, že “daný odkaz” na daný .jpeg je “výhradně” a jen tvůj.
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: teda asi jsem mel napsat, ze tam nikde nevidim, jaka prava si vlastne kupuju...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam